Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérség fakadhat erőfölé...

Falkavezérség fakadhat erőfölényből?

Figyelt kérdés

Vagyis ha egy kutya tudja, hogy erősebb vagy nála,akkor tisztelni fog-e. Ha határozott és fair módon bánsz vele, de ha elveti a sulykot, akkor kaphat 1 pofont. (mindjárt jönnek a szentek, hogy csak pozitív megerősítés stb)

Ez egyik kutyánál sem válik be, max a pipogya alárendelt meghunyászkodó természetű ebeknél.

Sajnos a kutyám egy akaratos, hisztis és szemtelen állat, de engem mint vezérét tisztel, más sétáltatni sem tudja.

Ez most azért van mert mindig én voltam aki büntette/vagy dicsérte? A páromat körberöhögi, ő persze csak sajnálgatja, hogy "ó de szomorúan néz biztos éhes/játszana"



2013. jan. 2. 15:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem hívod oda, hogy aztán leszidd, mert tönkrevágod a behívását. A kutya mindig az utolsó dologhoz köti a ficséretet és a büntetést is, és ha az utolsó dolog a behívás volt, akkor ebből neki az fog lejönni, hogy ha odamegy, amikor hívod, meg lesz büntetve. Legközelebb hülye lesz odamenni.

Amúgy egy-egy jól irányzott pofon sokat segíthet a nevelésben, de elsősorban azért nem fizikai fenyítésre kell támaszkodni.

2013. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam azaz fogalmaztam. Soha nem szidom meg ilyen módon, hogy megcsinálja a hülyeséget, odahívom, kikap...

pl látom, hogy rág egy karácsonyfadíszt, rászólok, hogy tegye le, kap egyet az orrára. (ez volt a legutolsó ügyünk)

De mindentől függetlenül tavasszal megyünk suliba

2013. jan. 2. 19:05
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha rosszat tesz nem is hívom magamhoz, mondjuk nálunk tilos neki az ágyra fel mennie, volt már hogy megszegte ezt a szabályt, bementem a szobába és ott feküdt, rászóltam,hogy nem szabad, jössz le onnan vagy valami már nem tudom pontosan mit mondtam , egyből ugrott is le és oldalra dobta magát a földön :D ennyi volt a büntetés,semmi többet nem tettem.

Nem tudom ami rosszat csinál és tilos, én nem hívogatom sehova rászólok picit hangosabban, ha netán nem érti megfogom a nyakánál a bőrt, nem kell megijedni nem szorosan szemébe nézve mondom hogy nem. Így nálam kb. ennyibe merül ki a büntetés,rászólás,fegyelmezés.

Viszont az tényleg nem jó ha oda hívod, megjegyzi és ha lent elengeded nem biztos,hogy egyből oda megy majd. Azt fogja hinni szidást kap. A kutyák az utolsó cselekedetükkel kötik össze az ember reakcióját. Tehát ha büntetni rászólni akarsz ne hívd előbbb oda,mert az utolsó ebben az esetben az , hogy te hívod és bünti. Ez csak egy jó tanács, nem akarok kötözködni vagy bele szólni a nevelésedbe, mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. :)

2013. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
64%

fakadhat erőfölényből, igaz nem ugy hogy állandóan elagyabugyálod a kutyát. itt én sokkal inkább pszihológiáról beszélek. mivel te tudod hogy te vagy az erősebb ezért nyilván határozottabban is lépsz fel ellene anélkül hogy egy percre is bizonytlanná, félőssé válnál. nos ezért hallgat rád. a párodat pedig azért röhögi ki mert sajnálja ami nagy hiba éppen ezért nem is fog soha 100% hallgatni rá. sőt az elmondottak alapján szinte biztosabbra veszem hogy ha ne adj isten megharap valakit az a párod lesz. éppen azért mert most jelenleg a kutya van ő felette a rangsorban, később pedig minden bizonnyal ha olyat tesz amit a kutya nem megfelelőnek ítél minimum rá fog morogni de egy figyelmeztető harapás sem kizárt. nem lepődnék meg attól sem ha esetleg a párodat séta közben huzza mint az állat.

bocsánat, most olvasom hogy más nem is tudja sétáltatni. nos hát ezért. a kutyád szerintem amúgy nem hisztis vagy szemtelen, hanem csodás érzékkel felismeri ki a "gyengébb" és nyilván erős is benne a dominanciára való hajlam. namármoost az aki engem sajnálgat meg bögyörészget, meg totál cukinak tart bármit is tegyek nyilván nem vívta ki a tiszteletemet semmi féle képpen, és hát röviden "na nehogymá' majd ő mondja meg mit tegyek".

2013. jan. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

na jah, senki más nem tudja sétáltatni mert húz és nem tudják behívni sem, velem nincs ilyen gáz, láb mellett jön szépen. Am annyira nagy kárt nem tehet egy "vér-beagle" az emberrel :D

Viszont az a harci helyzet h néha kap tőlem egy egy jól irányzott pofont vagy rángatást.

Kajás para nincsen... bár rajtam kívül senki nem is próbált belenyúlni a szájában miközben eszik. Rám nem morog, megadóan odébb lép, átadja a kaját.

Néha vannak gázok amikor kint vagyunk és nagyon benne van a játékban akkor hajlamos az alkalmi süketségre,ilyenkor elbújok vagy elszaladok h ráparázzon arra, hogy eltűntem és ez beválik. (pedig szívem szerint megpofoznám ilyenkor, de nem teszem) :S

az a fura, h nem számít neki h fiú vagy lány a vezére... én speciel, lány vagyok mégis rám hallgat. Pedig nem ezt feltételezné az ember.

2013. jan. 3. 12:53
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebből is látszik, hogy nem sokat tudsz a kutyákról. A kutyák nem nézik, hogy fiú vagy lány vagy, sőt akár gyerek is lehetsz, azt nézik, ki a legstabilabb (nálatok a válaszaidból ítélve inkább, ki a legkevésbé instabil) egyed a családban (nem falka, család!).
2013. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
35%

szerintem a kérdező amiatt írta mert általában a fiúk szoktak határozotabbak lenni, míg a lányok az érzelgős jaj de cuki kutya vagy oldalukat mutatják. így viszont teljesen megértem ha némileg elgondolkodik ezen, de szintén ez is pszihológia. nem a külső vagy a nem, sőt az sem hogy kinek milyen főnőke van számít hanem a belső kisugárzás. ha érzelmileg labilis vagy a kutya nem hallgat rád.

épp tegnap olvastam hogy egy bizonyos tükörmódszeres könyv is megemlíti a testi fenyítést. az egyetlen amiért nem ajánlja hogy nem mindig jól időzített az a bizonyos tasli. erre figyelj oda ha már ezt a nevelési módszert választottad.

2013. jan. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!