Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám daganatos. Műtét...

A kutyám daganatos. Műtét vagy sem?

Figyelt kérdés

11 éves keverék kutyáról van szó. Az orvos azt mondta, hogy meg kellene műteni, mert idővel még jobban elterjed és gusztustalan is lesz, elfertőződik és mindenképp belehalna, csak idő kérdése. Fájni nem fáj neki, csak viszket, ahogy a szövetek húzódnak.

Viszont ilyen idős korban már maga az altatás is kockázatos, pláne még a vérveszteség, mivel azon a helyen sok ér fut. Tehát elvérezhet.

És még így sem biztos, hogy egyáltalán lehet a műtéttel kezdeni valamit, mert először fel kell nyitni, megnézni hol a gyökere, milyen mélyen. Valamint lehet, hogy áttétes, mert a heréi is meg vannak duzzadva. Tehát nagyon sok esély nincs műtéttel sem. Hogyan döntenétek? Előre is köszönöm a válaszokat.


2009. aug. 26. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Apuméknál is ugyanez a helyzet csak ott 14 éves már a keverék kutya és a nyakában vagy egy nagy daganat, és már menni is alig bír. ő el lesz altatva. Ilyen korban a műtét már kockázatos, meg utána is a sebbel mennyit szenvedne. Én elaltattatnám, ne szenvedjen. Bár elég undorító dolog, mert ugye a kutyát meg nem tudod megkérdezni csak látod rajta h. szenved.
2009. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
rossz ezt leírni, de a helyedben én kíméletes lennék, és elaltatnám. főleg, ha a doki azt mondta, hogy a műtét sem biztos, hogy segít...
2009. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

én is elaltatnám ne szenvedjen(!)DE a te döntésed és dönts úgy h a kutyának legyen jobb!so ksiekrt!

13/f

2009. aug. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom a dokid szakorvos-e.

Az én orvosom nagyon jó (az egyetemen is tanít), a daganatos kutyámnál mégis elküldött szakorvoshoz, mert ő ért hozzá igazán, ezt tanulta. Nagyon nehéz műtétek voltak (3 db) de 4 éve egészséges a kutyám.

Szerintem kérd ki szakorvos véleményét!

2009. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mamámnak ez volt, kb. almánál is nagyobb daganat a hasán :c. Vele az volt, hogy már túl öreg, és nem bisztos h túlélné a műtétet, aztán megnézte a doki, és látta milyen életerős, és azt mondta megműti. Aztán meg nem evett, és azt mondta hogy inkább elaltatja. De lehet, hogy a te kutyád nem olyan öreg, pl ha 0-10 éves én megműttetném, persze ha nagyon nagy rá az esély hogy felépül és életerős stb.
2009. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én uszkáromat 11,5 éves korában műtötték /méh kivétel és petefészkek eltávolítása/. Teljesen meggyógyult, illetve egy kis sipoly alakult ki a hasikáján, amit könnyen lehetett kezelni. 17 évet élt!
2009. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
persze, ha életerős, nincs semmi baja, akkor én is megműttetném, a doki is azt mondta, csak aztán legyengül a kutya
2009. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

következő kutyát ajánlatos lenne ivartalanítani és ezt a mostanit is...

nem hiába szzajkózza mindenki,hogy nem kiállítási kutyát azzonal ivartalanítani,akár fiú,akár lány..nem hiányoznak neki a golyói és a prosztata és hereák és a végbélrák esélye is nullára csökken a műtéttel..

2009. aug. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez majdnem olyan /ivartalanítás/, mintha a férjed rábírna, hogy vetesd ki a méhedet, mert ő nem akar gyereket. Szegény kutyának kutyába veszik a véleményét. Pedig neki is volna!
2009. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kutya véleménye, hogy egészséges szeretne lenni. A golyói/méhe nem hiányzik neki, mert előtte sem tudta, hogy van neki.

Ne felejtsük már el, hogy egy kutya nem ember. Akkor kezdódnek a bajok, ha a kedves gazdi embernek tekinteni.

2009. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!