Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves dp-s?

Törzskönyves dp-s?

Figyelt kérdés

német országból importált némethuhász kutyám van törzskönyvvel, másfél éves, és kiderült, hogy csipő diszpláziás.

ilyenkor mit tudok tenni? mert a kutyát még édes apám intézte, ő vele meg legalább még egy hónapig nem tudom felvenni a kapcsolatot, és minden papírja a kutyának nála van, így a kennel nevét sem tudom, ahonnan hozva lett.

Ilyen esetben is lehet kérni a tenyésztőt, hogy állja a kezeléseket? mert a szerződésben sem tudom, hogy mi van:(

Apum jelenleg külföldön tartózkodik, és nem elérhető, mert ez nála egy hülye szokás, hogy elérhetetlen, se telefonja se internet elérhetősége nincs.


2013. jan. 3. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
azt a követelést tudod csak érvényesiteni, ami a szerződésben meg van fogalmazva. ha vonatkozik garancia a DP-re akkor nyilván, habár erre nagyon kevesen szoktak garanciát adni. Ezt csakis apuddal tudod intézni.
2013. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön nagyon kevés tenyésztő ad dp-re garanciát... a német mondjuk egy fokkal jobbak, náluk lehet van erre a szerződésben valami. Fel kell venni a tenyésztővel a kapcsolatot és meg kell kérdezni ha nincs meg a szerződés
2013. jan. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha van szerződés. ha a szerződésben szerepel a DP-re valamilyen garancia, akkor , ha hazajön az édesapád, majd intézkedik. Ha mindez nincs meg, akkor max anyázhatsz magadban.

Milyen fokú a dp ?

2013. jan. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, akkor majd várom apukámat.

Amúgy, szerencsére nem súlyos, a doki azt mondta, hogy ez még kezelhető

2013. jan. 3. 15:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Én azt hittem hogy ha a kutyának van törzskönyve akkor annak dp mentesnek kell lennie!Hiszen tenyészszemlés csak akkor lehet a szülő ha átesett dp szűrésen!
2013. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
a törzskönyv nem maga a garancia az örökölt dp mentességre?
2013. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a törzskönyv és a szülők szűrései sem garancia arra, hogy a kiskutyák közül valamelyik dp-s lesz. Rossz tartási körülmények és rossz táp is segíthet a DP kialakulásában. ( nem neked szól ) Dp-s kutyával nem szoktunk tovább tenyészteni vagyis csak a Dp mértékétől függ, csak mondjuk érdekelne engem is ha már született az alomban egy hajlamos kutya akkor gondolom, hogy a testvérei is vihetik tovább az öröklődést...
2013. jan. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mentes szülőknek is lehet dp-s kölyök. Annyira nagy az öröklődési génállomány, hogy előfordul. Egy kölyök nem csak az anya és az apa kutya .
2013. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fokozatot szoktak ilyenkor megállapítani. Pl, ha enyhe, az még belefér a tenyészthető kategóriába nj-nél.
2013. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!