Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » ŐV-höz fontos, hogy olyan...

ŐV-höz fontos, hogy olyan speckó hámja legyen a kutyámnak? Vagy megteszi az a textil izé is?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyesmire gondolok...

Nagyon tetszik, csak a 30 kilós méretben már nagyon drága ez most...:(


Vagy tudtok esetleg olyan helyet, ahol max. 5.000 forintért találok?

Érdemes használtan is keresnek akár?...


2013. jan. 3. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem kell hám, főleg az elején. Egy egyszerű textil, nem fojtó nyakörv is megteszi. De igen, lehet használtan is venni ilyen hámot.
2013. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. jan. 3. 14:47
 3/13 anonim ***** válasza:

Az oktatót kérdezd, pl. velünk közölték, hogy láttak már textil hám műanyag csatját eltörni, nem szívesen ÖV-znének velünk így..

Nekünk IDC Power hámunk van, a legtöbb suliban még az Y rész is kötelező - a kutya érdekében.

2013. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Húha!:O


Mi még nagyon kezdők vagyunk, nem is tudtam, hogy ez ilyen komoly! (Bár gondolhattam volna...)


Ezek szerint nem "felvágásból" van minden kutyán olyan hám...


Azt hiszem, elkezdhetek félretenni...:D



Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz!:)



Nagyon örülnék, ha érkeznének még ajánlatok, hol szerezhetnék be minőségi hámot emberibb áron...:)

2013. jan. 3. 15:49
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsére már sok helyen (azt hiszem mondhatom, hogy a jobbakban) nem a hagyományos hergeléses módszert használják, hanem a kézben tarthatóságra mennek rá. Ilyen helyeken leginkább póráz nélkül zajlik az ÖV foglalkozás. Itt persze annyira nem számít, hogy hám vagy nyakörv van a kutyán. Nem tudom, ti milyen módszerben dolgoznak.
2013. jan. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha pórázon van az őv és az elején általában abba van, akkor Mindenképpen kell keresni egy hámot valahol. Az a baj a nyakörvvel hogy a kutya ha bele ránt akkor bántja a nyakát és nem igazán fogja tőle élvezni az őv munkát. Sok kutyával meg kell szerettetni az öv-t nem midnegyik buzul rá egyből :D
2013. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tükrösök vagyunk...

De igazából nemrég tettük le a középfokot, szóval még nagyon a kezdetek kezdetén járunk...:)

Csak rémlik, hogy volt pár része a bemutatónak, amikor póráz is volt a kutyán. Csak finoman használta, inkább kb. bátorításnak tűnt nekem, hogy kicsit feszítette a pórázt.


És a haladóbb kutyákon mindig látok ilyen hámot. van, hogy nem is pórázt raknak rá, csak a fogóját fogják... ha jól láttam.


Nálunk egyelőre terápiázás zajlik, még csak nagyon rövid foglalkozásaink vannak...

2013. jan. 3. 16:42
 8/13 anonim ***** válasza:

A tükör ÖV teljesen más :)


Mi még anno hagyományos suliba jártunk, úgy értve, hogy pórázon történt minden :(


Kérdezd meg az oktatótokat majd, hiszen nálatok eleve a képzések is póráz nélkül történnek :)

2013. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos a hám, mert mikor ugat a kutya vagy éppen törekszik a segéd felé (ergo húzza a pórázt) nem jó ha a nyakán szorul a nyakörv. De ez csak egy egyszerűbb példa, nagyon sok esetben hasznosabb a hám a nyakörvnél öv alatt.
2013. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, az biztos, hogy hámban lesz, csak nem tudom, elég-e az a textilből készült, amit a kiskutyások szoktak feltenni sétához, vagy tényleg kell egy profi...:)

De majd megkérdezem akkor az oktatót.:)


Köszi a válaszokat!:)

2013. jan. 3. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!