Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lehetőségeim vannak,...

Eszternagy kérdése:

Milyen lehetőségeim vannak, ha szeretnék kutyákkal foglalkozni és gyerekekkel egyszerre?

Figyelt kérdés
Jelenleg óvodapedagógusnak tanulok, imádom, ugyanakkor kutyabolond is vagyok, ezért szeretném valamilyen módon összekötni úgy, hogy lehetőleg meg is tudjak belőle élni. Van valakinek valamilyen tippje?
2013. jan. 3. 14:56
 1/6 anonim válasza:
Esetleg valamilyen terápiás dologra tudok gondolni. Igaz az inkább beteg gyerekekkel kapcsolatos. Nem tudom mik kellenek hozzá igazából, meg hogy itthon létezik-e ilyen, de szerintem nagyon jó dolog lehet beteg kisgyerekeket kutyával meglátogatni vagy ilyesmi. :)
2013. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ovono+hetvegi/esti kutyaiskola? Kutyakikepzo+esti bebiszitteles/kisiskolad korrepetalas? Szerintem ugyanazon a munkahelyen nem lesz meg mindketto.
2013. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, a kutyával asszisztált terápia létezik és itthon van rá képzés is. :)


Azonban minden önköltséges, 4 féléves képzés, saját kutyus kell és neki is vizsgák.


Beteg gyerekekkel foglalkozhatsz fejlesztő terapeutaként.

2013. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A terápiás vonalat már említették...


A másik lehetőség - de abból megélni nem fogsz:D -, hogy csatlakozol olyan állatvédő szervezethez, ahol nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy óvodákba, iskolába járjanak bemutatókat, előadásokat tartani. Ilyenkor kb. mindig van egy vagy több kutyás, aki mindenféle trükköt mutat a kutyájával, meg megsimogathatják a gyerekek...


Ha terápiás kutyát akarsz, érdemes már úgy választanod a kölykök közül, mert nem mindegyik kutya alkalmas rá.


De ahhoz, hogy akár a bemutatókon részt vehess kutyával, kell egy jól képzett és jól szocializált kutya is...:)



Itt egy "álláshirdetés".:)

[link]

2013. jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy gyerekpszichológust, aki terápiázik gyerekeket a kutyájával. Ha pedadgógus vagy, és a kutyáddal csinálsz egy terápiás kutya vizsgát, akkor onnantól csak a kreativitásod szabhat határt.
2013. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Viszont arra számíts, hogy a terápiázásból nem lehet megélni, mert a legtöbb helyen nem fizetnek érte, maximum a kutyatápot, kutya ellátását fizetik ki. Egyébként nagyon jó dolog, én is levizsgáztam a kutyámmal, fantasztikus érzés mosolyt csalni a gyerekek és idősek arcára. Szóval emellett azért szükség van egy rendes állásra is.
2013. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!