Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak ezeket? (többi lent)

Figyelt kérdés

hogy tanítsam meg a kölyök német juhász kutyámnak http://www.youtube.com/watch?v=_IWLbRrYFi4

ebből a videoból hogy két lábon járjon,ugráljon?ülésből felrakja az első kettő lábát?kézen álljon?

és ami nincs benne hogy tolasson ,meg hogy két lábon tolasson?



2013. jan. 3. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit most taníthatsz neki ezek közül, az a tolatás és a pitizés. Ahogy a videóban szereplő kutyát is, ajánlom, hogy te is klikkerrel taníts. A tolatást lehet formálással, megvezetéssel (bár ezzel a legnehezebb) és modellezéssel tanítani. A pitizést pedig megvezetéssel vagy célkövetéssel.


A többit még úgy másfél évig nem ajánlom! Nagyon megterheli a kutya gerincét. Én a svájci fehéremnek (2 éves) most tanítottam csak meg a két lábon előre-hátra járást, de nem is igazán gyakoroljuk, mert féltem, nehogy bármi gond legyen belőle. Majd bemutatókon elővesszük. Túl nagy testű, könnyen lehet gerinc sérv belőle.

A kézen állást pedig meg is tiltom -már ha hallgatsz rám- semmilyen kutyának nem tesz jót, a nj pedig különösen nehéz hozzá! Ez a bc úgy 15 kg max. Egy kifejlett nj pedig 30-40 kg minimum!

2013. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kölyöknek a pitizés és a tolatás is tilos!!!

Nagyon terheli a gerincet és a hátsó láb ízületeit!

2013. jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tolatás miért? Nem kötözködés akar lenni, tényleg nem értem.
2013. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
10 hónapos!!! szuka
2013. jan. 4. 09:14
 5/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Pár verseny felhívásban olvastam, hogy kölyköknél a tolatást, pitizést, kúszást nem szeretnék látni, mert terhelik az ízületeket


Idézem:

"Hobby osztályokban a kutyák legalacsonyabb életkora a verseny napján betöltött 6. hónap lehet.

Ennek ellenére ugrás, kizárólag a hátsó lábakon végzett gyakorlat, kúszás és hátrálás, valamint minden olyan tevékenység, ami káros lehet a növekedésben lévő kutya szervezetére, csak 15 hónapos kortól engedélyezett számukra."

Innen másoltam: [link]

A szabályzatoknál találjátok

2013. jan. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt se tudtam. De köszi! Na majd rákérdezek dokinál kíváncsiságból, hogy a tolatás, kúszás tényleg annyira megterhelő-e fiatal korban.
2013. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

ha majd megéredt rá akk a pitizés pofon egyszerű ( főleg ha nem vagy egyedül). az én egyik kutyám (hugomé és én most mást tanítok az enyémnek) hamarabb megtanulta mint a fekszik-et! klikker és egyebek nélkül kb 10 perc alatt ( nem tom mien fajta. keverék de olyan h minden van benne. nagytestű drótszőrű menhelyi kutyus).

a tennivalò

leülteted a kutyát ( most ezért nincs jutalom)

kiadod a parancsot pitizz( valószínű nen csinál semmit)

felemeled a lábait (olyan pózba amit később majd elvársz tőle) lehet h eleinte a kezedre fog nehezkedni de majd rájön h h is tartsa magát h ne dőljön föl

amint ez sikerült megjutalmazod megdícséred és megsimized ( ha van segítséged te a parancsot add ki és jutalmazz a másik meg a kutya lábát igazgatja)

ezt ismételgeted egy idő után majd elég finoman megpaskolni a lábát majd elhagyhatod az egészet.

ha közben ugrál feláll vagy rosszalkodik mond h ,,nono". ezt akkor használd ha valamit nem JÓL csinált a nemet meg akkor ha valami ROSSZAT pl ellopja a papucsod a szőnyegre vizel vagy ilyesmi.

UI az ugrálra én nem tanítanám meg a mieink folyton ugrálnak ha szeretnének valamit ( össze-vissza megcsinálnak feladatokat h pl megnézhessék mi van a kezemben és ez a feladat legtöbbször az ugrik). nagyon kíváncsiak. nehéz tisztán megúszni.

2013. jan. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!