Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Köves-bérci betyár mudi...

A Köves-bérci betyár mudi kennelről valaki? Véleményt vagy akinek esetleg onnan van kutyája az meg tudná osztani velem hogy a kenelből való kutyák alkalmasak-e a terelésre? Szeretnék két kan mudit hobbi kutyának.

Figyelt kérdés

Az előző kutyáimmal igazából aktívan tereltem de aztán elköltöztem Esztergomba ahol sajnos a kutyáim már csak két évet éltek.

Most adódott a lehetőség hogy kertesházba költöztem és a szomszéd öreg úr megengedte hogy ha meglesznek a kutyák kijárjak velük a birtokára terelni hogy a kutyák le tudják adni azt a kis plussz késztetést meg persze nekem is hiányzik egy kicsi az egész érzés.



2013. jan. 3. 19:25
1 2
 1/17 Jázi&Csenge ***** válasza:

Honlap alapján jó kennelnek néz ki:

[link]

2013. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de nekem a Kunok Kincse kennel még mindig jobban tetszik.
2013. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én ismerek onnan nem egy kutyát, agilitysek és jó ösztönű kutyák. Bár terelésre inkább a Szélvigyázó Garabonciás kennelből vennék, Kovács Ágitól.
2013. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ezt a kennelt pont nem ismerem behatóbban, viszont mudim van. Ne felejtsd el, hogy akármilyen helyről veszel kutyát, a lehetősége megvan annak, hogy vele pont nem jársz szerencsésen és nem lesz ösztöne! Nekem két kutyámnak van ösztönpróbája. A harmadik meg rá sem néz a birkára (amúgy minden mozgó állat érdekli, irónikus mi?), persze lehet, hogy ki lehetne hozni belőle, de megeshet hogy sosem lesz belőle terelő.
2013. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Jó helyről származó kutyánál azért kicsi az esélye h ne legyen ösztöne. Nem egy tipikusan kiállítási kennelből kell hozni kutyát.
2013. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Kormosváriból van a nevezett kutyám, szóval erről ennyit, engem nem zavar hogy ilyen. Esélye mindennek van. A kérdezőnek hiába mondjuk meg hogy xy kennel alkalmas terelésre, ha pont vele történik meg hogy az övé nem. Csak arra akartam figyelmeztetni, hogy a tenyésztő sem tökéletes (és ezt a tenyésztő védelmében mondom).
2013. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
2-es vagyok. Na, én pont azért néztem ki olyan kennelt, ahol állatok mellett élnek és aktívan dolgoznak a kutyák, mert ott azért talán mégis nagyobb esély van egy jó ösztönű kutyára.
2013. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
A Kormosvári nem munkakennel...ők azért durván a kiállítási világot nyomatják. Idegrendszerben érdekes kutyák vannak ott. Mondom ezt annak fényében h az ismerősöm kutyája onnan van és ő is ezt mondja. Valamint 2 másik kutyát is ismerek onnan. Illetve a mudi klub (ex)elnökével elég szoros ismeretségben vagyunk így mesélt ezt-azt ;o)
2013. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
12%
Nekem egy kérdésem lenne ,akár privibe is válaszolhatsz de tényleg kíváncsi vagyok: Miért nem inkább menhelyről választasz kutyát? Ott is biztos van mudi, de rengeteg más terelőkutya is.
2013. jan. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Érdekes, én meg úgy tudom, hogy a legjobb sportkutyák vannak onnan. Ez csak attól függ, hogy ki melyik oldalon áll. Engem viszont nem érdekel semmilyen pletyka, "politika", oldalválasztás, utálkozás ami ott (is) megy, a kiállítás hidegen hagy, sportversenyekre meg nem tudok most járni úgyhogy senkinek az oldalán sem állok. 2013 van, a világ változik, nem lehet mindenkinek a kert végibe egy csoport birkája, csak hogy autentikus környezetben nőjön fel a kutyája, jóhogy nem már szégyellnie kéne magát annak aki nem így él és mégis mudit tart...
2013. jan. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!