Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyusom baja?...

Mi lehet a kutyusom baja? (Remegés)

Figyelt kérdés
Egy másfél éves keverék menhelyi kutyusról van szó.Ma mikor hazaértem hirtelen mikor jönni akart hozzám az egész teste remegett a lábára nem tudott rendesen ráállni nehezen lépkedett mintha nem bírná kontrollálni a saját kis testét és a folytonos remegés is másfél percig tartott kb. Eszméletlen ijesztő volt de utána minden rendben volt játszott,ugrált,puszilgatott és futkározott tovább .Hétfőn viszem állatorvoshoz biztos ,ami biztos mert már volt egyszer ilyen de akkor pont fürdetés után és azt hittem fázott csak mert megszárítottam és abbahagyta.De most ilyenről szó sem volt.Érdekelne ,hogy valakivel történt-e esetleg hasonló vagy tud-e valamire gondolni a tünetek alapján mert nekem első kutyám és őszintén fogalmam sincs mi lehet de túl fontos ahhoz ,hogy semmibe vegyem vagy túllépjek rajta legyintve ,hogy oké megoldódott?!shitzu és tibeti terrier keverék,kistestű,hosszú szőrű,jó étvágyú,játékos

2013. jan. 3. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
embereknél az epilepsziának van hasonló tünete
2013. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem is az epilepszia jutott először eszembe. nem szokott olyat csinálni, hogy mered percekig a semmibe, vagy más furcsa dolgot nem produkál?
2013. jan. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hat,sajnos kutyusoknal igy kezdodik az epilepszia!:-(Az en kutyumnal is igy kezdodott eloszor.Csak az a baj hogy a te kutyud meg fiatal,es a fiatalkori eplilepszia rosszabb mint az idoskori.Viszont idegredszeri betegsegek kezdeti tunetei is ilyen jelleguek,illetve kalciumhiany,a kalciumszint leesese is okozhatja,nem megfelelo a tap amit kap,stb.Sajnos sokminden kezdeti elojele lehet,ugyhogy mindenkepp keress fel egy dokit,es a vizsgalatok kideritik a te kutyudnal mi okozta mindezt.
2013. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A nem megfelelő tápról annyit ,hogy prémium kategóriájúval etetem mindig ,amit a kutyasuliban veszünk mindig figyelek a étkezésénél az összetevőkre ,hogy mit kap.Ige mikor először láttam én is epilepsziára gondoltam ezért is figyeltem a nyelvét is de azzal puszit adott de készenlétben álltam. A furcsa dolgokról talán annyi ,hogy amikor megfürdetem mindig elkezdi a hátsó felét rángatni illetve a kutyasuliba se tudták megoldani de nagyon agresszív azt már sikerült kideríteni ,hogy a félelemtől de a rendszeres kutyasuli ellenére sem javult semmit az oktatók se törődtek velünk különösebben egész egyszerűen hagyták ,hogy a láb mellett való vezetést gyakoroljuk minden egyes alkalommal mikor már nagyon jól ment akkor is.Én fogtam magam és elkezdtem az akadályokra tanítani csak hogy megmutassam hiába agresszív nagyon jó felfogású kutyáról van szó ,aki ha nyugodt helyzetben van minden parancsomat követi ha nyugtalan akkor hagy figyelmen kívül már jó ideje harcolunk a falkavezérségért mindketten de lassan nyerésre állok azt hiszem. :) Azért gondoltam ezt fontosnak megosztani mert az idegrendszere is szóba került és hát igen elég komplikált helyzetbe kerültem . A szocializációs idejét a menhelyen töltötte.Onnan is bolhásan,férgesen és iszonyú rossz állapotba hoztam ki mihelyst kiengedték a karanténból.Mikor kihozták elém akkor még az 5 kg-os kis csöppséget (úgy ,hogy fel volt puffadva) nagy kutyák vették körbe és látszott rajta a félelem ( nem csodálom én is félnék ha 5x akkora emberek vennének körül ,mint én magam) és ez is megmaradhatott benne ugyanis ha nagy kutyát lát se kép se hang ugat ,mint akinek muszáj később utánajártam egy önkéntesnél tud-e valamit a menhelyen eltöltött hónapokból és mázlimra tudta melyik kutyáról volt szó mivel átlagon feletti félelemmel rendelkezett már akkor is persze nem mondom lehet én is elrontottam valahol ,hogy az első pár hónapba lestem minden kínját baját de mindig figyeltem rá rengeteg könyvet olvastam, a kutyasuttogó caesar millan sorozatát és oktató videóit is néztem ráadásul kutyasulit is megjártuk de semmi ,tehetetlen vagyok.Most gyűjtök pénzt jelenleg ,hogy felkeressek egy szakembert aki a kutyák rehabilitációjával foglalkozik ,mert nem bírom feladni és nem azért mert villogni akarok az utcán ,hogy nekem milyen jól nevelt a kutyám csak tudom vagyis érzem így neki sem jó ,hogy folyamatosan stressznek teszi ki saját magát.Ráadásul most még ez miatt is aggódom kicsit nem akarom ,hogy komoly baja legyen.Az ízületei is rendben vannak , mert sokszor felveszi a "béka pozíciót". Köszönöm ,hogy válaszoltatok nekem ha ez a probléma talán könnyebben nézek vele szembe.
2013. jan. 3. 20:47
 5/8 AnnaPetro ***** válasza:
Szerintem rohama lehetett :/
2013. jan. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát a kommentedben megválaszoltad a kérdésed: fél és azért remeg...
2013. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megtudtad mi volt a baja?
2013. febr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Uhh most néztem vissza kérdést és láttam utolsót. Igen meg lett örökölt idegrendszeri probléma de nem epilepszia. Kap mindennap fél tabletta gyógyszert, amit epilepsziásoknak is kell szednie és már tünetmentes azóta.:)
2015. jún. 21. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!