Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez a módszerhez...

Mit szóltok ehhez a módszerhez, mely a kutya felugrálása ellen nyújt praktikát?

Figyelt kérdés

A kutya figyelem felkeltésből ugrik rád

Dobj neki jutalomfalatokat, hogy eltereld a figyelmét! Tarts finom falatokat az autódban, vagy a bejáratnál valahol. Mielőtt belépsz az ajtón, markolj bele a kupacba, és dobj néhány falatot a kutyának! Ez egy nagyon hatásos elterelő hadművelet. Aztán üdvözöld a kutyát és folyamatosan adj neki jó falatokat. Aztán várd meg, hogy lenyugodjon, ne is vedd észre.! Csak akkor kezdj el ráfigyelni, amikor mér néhány perce csendben van. Azután hívd oda hozzád, simogasd és dicsérd meg! Ezáltal a kutya már nem érzi úgy, hogy mindent meg kell tennie ahhoz, hogy ráfigyelj. Így otthonról is jóval könnyebb lesz elmenni, és a küszöb meg fog többé veszélyes zónának számítani a látogatók számára sem. Addig gyakoroltasd a kutyával ezt a feladatot, amíg bele nem olvad a mindennapi életetekbe!



Nekem ez a rész kissé zavaró benne:Aztán üdvözöld a kutyát és folyamatosan adj neki jó falatokat. Aztán várd meg, hogy lenyugodjon, ne is vedd észre.!

Üdvözlöm a kutyát,adok neki falatot,de miért is kapja a falatot.Miután üdvözöltem ne is vegyem észre?...



2013. jan. 3. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Zavaros és értelmetlen. Honnan szedted ezt a marhaságot?
2013. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
semmit nálunk be se válna,kutyámat sokkal jobban érdekelné hogy megjöttem minthogy ott egy finom jutalomfalat amit nekidobtam,bár igaz nem is ugrálós de ha az lenne se válna be.
2013. jan. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A jutifalattal csak ráerősítesz erre a viselkedésre, arra, hogy izgatott legyen. És 10-15 évig jutalomfalattal kell az embereknek dolgozni menni? Ez hülyeség. A nevelést nem lehet csak pozitív megerősítéssel csinálni, mert nem ezt igényli a kutya! Neki kellenek szabályok, márpedig az, hogy engedély nélkül felugrálni tilos, az egyik legalapvetőbb szabály!
2013. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
haziallat.hu oldalról szedtem a szöveget. S néha kicsit úgy érzem,hogy minél többet olvasgatok kutyás témában,egyre zavarosabb nálam a kép. Egyik ezt ajánlja a másik szerint az nem jó..
2013. jan. 3. 21:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha figyelmesen elolvasod akkor láthatod, hogy semmi rendszer nincs benne, tele van ellentmondással és nem is logikus.
2013. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezen jót nevettem :) Elég vicces megoldás, meg kell nevelni azt a kutyát basszus és akkor nem lesz olyan problémád, hogy felugrál.
2013. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ez szerintem sem jó módszer! A kutyában nem megerősíteni kell ezt a viselkedést a jutalmazással hanem tudomására kell hozni, hogy helytelen amit csinál. Tehát neki is kellemetlenné kell tenni a szituációt. Javasolt módszer a felugrálásnál a lábfej megemelése és a kutya finom érintőleges fenékbe billentése. Ez a hímeknél működik hatékonyan tapasztalataim szerint persze a nem szabad vezényszóval együtt. Érzékeltetnümk kell hogy nem tetszik amit csinál és nem örömködni rajta.

Persze ez csak egy kutytartó véleménye.

2013. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 21:11

Minél többet olvasol, annál jobban megtudod, olyan nincs, hogy mindenben mindenki egyetértsen.És olyan sincs, hogy csak és kizárólag egyetlen mód van bármire. A kutya ahány, annyi féle.

2013. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez az új amerikai trend: a kutyát CSAk pozitív megerősítéssel neveljük. Na ez kb. ezerből ha egy kutyánál beválik.
2013. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Baromság. Az, h ÓVATOSAN rálépsz a kutya hátsó lábára sokkal hamrabb eredményre vezet. Lehet megkövezni, h nem ékszerként nevelem a kutyát.
2013. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!