Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A, , régi típusú"skót juhászku...

A, , régi típusú"skót juhászkutyák lassan már végleg eltűnnek? Nektek tetszenek a mai collie-k? El vagyok keseredve, félek, már nem találok abból a típusból, amit valaha collie-nak neveztek.

Figyelt kérdés

Évről évre egyre jobban elszomorít,ha kiállításon collie-t látok,ami gyerekkorom óta pedig a kedvenc kutyafajtám.Hiába a törzskönyv,a sok évre visszavezethető tiszta családfa;az orruk jóval rövidebb,a szemük olyan kicsi,hogy szinte alig látszik,és termetre is sokkal kisebbek lettek,már-már sheltie-nek nézni némelyiket.A tupírozott szőrsörény max annyiból elmegy,hogy az csak kozmetikázás kérdése.Persze,megértem,hogy van akinek ez tetszik,de...Tavaly fogadtam be egy 11 éves collie szukát,nincs törzskönyve.Nem azért,mert az enyém(még csak nem is engem illet a dicséret,mert nem én neveltem fel,gondoztam,tápláltam ezt a csodálatos hercegnőt)de ő még az az igazi,régi vágású collie.Azóta sem látok hozzá hasonlót,kiállításon legalábbis még egyszer sem jött szembe hasonló kutyu.Ha pár év múlva skótit szeretnék-mert szeretnék-fogalmam nincs,honnan veszek majd kutyát.Itt van két kép,az elsőn egy kiállítási kutyi,a másikon a régi típusú.

[link]


[link]


Mindenféle kulturált vélemény érdekel,kinek hogy tetszenek,mit gondol erről a dologról,illetve akár van-e ötletetek,hol találhatok hasonló vonalú kutyát.



2013. jan. 3. 21:06
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
A Méda-gardenben gyönyörű kutyák vannak!Nagyon köszi a tippet,elnézve a kutyáikat,most nagyon örülök:))Érdekes viszont,hogy kiállításon nem látni hasonló típusú kutyát.Ezekszerint én egy ilyen,munkavonalú collie-val szinte esélytelen lennék a ringben?(mint pl show és munka borderek közti különbség esetén)
2013. jan. 3. 22:07
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb bírónál igen, esélytelen lennél egy munka collieval. Sajnos általában nem összeegyeztethető a kiállítás meg a komoly munka, valamerre biztosan elbillen a mérleg. Nekem úgymond "modern", show típusú a colliem, sok bírónál mégsem rúgnánk labdába sem, mert nincs pointer stopja, aprócska szeme meg irreálisan hatalmas bundája.
2013. jan. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, nekem is hasonló jutott már jó párszor eszembe amikor magyar kenneleket nézek, úgy akármilyen fajtában.

Legutóbb husky-t néztem hogy itthon mi a választék, de egyszerűen nem találtam olyat amire azt mondom hogy igen ez egy olyan igazi husky ami szép kék szemű ezüstös fehér-fekete, olyasmi mintha farkas is lenne benne.

Ilyenre gondoltam csak kék szemmel:

[link]

2013. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Sajnálatos dolog ez,mert nagyon szeretnék kiállításra járni,de az extraszőrös,modern collie-sok táborát nem valószínű,hogy gyarapítani fogom.

Semmi gonddal az,,offal",a husky-nál épp ugyanez a helyzet.Kicsi,nem is tudom,mihez hasonlítható kutyácskák a kiállítások favoritjai...Most nem linkelnék összehasonlító képet,de azt hiszem,tudjuk egy páran,miről van szó.

2013. jan. 3. 22:38
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg kell találni az arany középutat.

nyitramenti.hu/

Modern, de mégis gyönyörű, elegáns kutyáik vannak jó testfelépítéssel és nagyon szép, de mégis méltóságteljes, collies arckifejezéssel. Nekem is az ő vonalukból van a kutyám.

2013. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
A Nyitramenti szinte az egyetlen,ahol még viszonylag szép(helyesbítek:nekem tetsző)kutyák vannak(ha a show vonalú kenneleket nézzük)és ezt nem azért mondom,mert Neked is onnan van skótid,hanem mert pár éve nézegetem már őket.Ettől függetlenül ha odakerül a dolog,inkább veszek munka-colliet,lehet,hogy nem leszünk a kiállítás sztárjai,de olyan skóti lesz,amilyenről régóta álmodok(s amely álmot most az öreg hercegnőm megtestesít)
2013. jan. 3. 22:48
 17/27 A kérdező kommentje:
A kép,amit linkeltem(a második)az én skótim.
2013. jan. 3. 22:49
 18/27 anonim ***** válasza:
Egyébként ő is sokkal közelebb áll a modern típushoz, mint a klasszikushoz.
2013. jan. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
A tiéd vagy az enyém?:)
2013. jan. 3. 23:05
 20/27 anonim ***** válasza:

A tied :) (az enyém modern, nem kérdés)

Őt mondanám klasszikusnak pl: [link]

2013. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!