Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor tanítom a kutyámat és...

Amikor tanítom a kutyámat és nem csiálja meg azt amit szeretnék akkor nagyon ideges tudok lenni és szegényen látszik is hogy elmegy a kedve az egésztől. Szerintetek ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Próbálok türelmes, higgadt lenni de valahogy nem megy. Ilyenkor inább tartsak szünetet vagy mit tanácsoltok?
2013. jan. 3. 21:24
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%

ne tarts szünetet, próbálkozz tovább!!

ne legyél türelmetlen!!

2013. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is, a kutya neveléséhez türelemre van szükség, nem is kevésre, és kitartásra, mert mindig vannak mélypontok.

ilyenkor, ha már érzed, hogy kezdesz ideges lenni, akkor hagyjátok abba azt, ami nem megy, és csináltass vele olyat, amit tud, és nagyon örülj neki, és dicsérd, mert akkor ő is örül, és pozitív élményként éli meg , nem úgy, hogy már lassan félni fog attól, hogyha leülsz vele tanulni(ezt arra értem, hogyha esetleg rákiabálsz vagy valami) milyen trükköt tanítasz most neki? hátha tudunk segíteni abban, hogy hogy lehetne még érthetőbben a kutya tudtára adni, amit akarsz

2013. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
azt hogy a hátamról dobbantva kapja el a frizbit de az istenért sem akar felúgrani a hátamra...pedig ez egy alap dolog lenne a freestyle -ba.
2013. jan. 3. 21:32
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez furcsa. Én sosem vagyok ideges ha nem csinálja azt a kutyám amit szeretnék. Veszek egy nagy levegőt és megpróbálom neki másképp elmagyarázni hogy mit szeretnék. És ha sikerül, akkor hatalmas dicséretet kap, és persze jutalomfalatot.

Próbáld te is jutalomfalattal ösztönözni, és higgyél benne, hogy meg tudja csinálni! Ez talán a legfontosabb,mert a kutya igazából visszatükrözi az érzéseidet!

2013. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jutalomfalattal szoktam tanítani én is.
2013. jan. 3. 21:37
 6/14 anonim ***** válasza:
hát, szerintem, ha ennyire nem megy(itt most feltételezem, hogy egyedül próbálod tanítani) akkor kérj meg egy családtagot/ barátot, hogy vezesse a kutyát a hátadra. Először azt tanulja meg, hogy vezényszóra felugorjon, és csak utána próbáld meg extrákkal színesíteni. Amúgy, az nem lehet, hogy fél attól, hogy rád másszon/ugorjon?
2013. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is szokott ilyen gond lenni. Furcsa, hogy a nehéz trükköket, feladatokat sokkal könnyebben megtanulja, mint az egészen egyszerűeket. (Persze a magyarázat erre csak az, hogy a nehezeknél sokkal kevesebbet várok el tőle egyszerre tudat alatt is és jobban kidolgozom a tanítás menetét. Nálunk jó példa erre, hogy a sántítást és 2 lábon járást könnyebben tanulta meg, mint pl. a láb keresztbe rakását.)

Én ha elkezdem magam felhúzni és már a kutya is elkezdi a nyugtató jelzéseket adni, ő is stresszel, elindítok a szokottnál egy kicsit durvább játékot, ahol mind a ketten kitomboljuk magunkat, kioldódunk. :) Ő is élvezi és én sem robbanok fel az ingerültségtől. Ez pár perc, utána megint türelmes vagyok vele, megint jó kedvvel tanulunk vagy csak gyakorolunk tovább. Jobban is szokott menni a munka ezután természetesen.

2013. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azt leírnád nekem hogy tanítotadd meg neki a sántítást?:)

köszi a válaszokat:)

2013. jan. 3. 21:42
 9/14 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy fél-e rám ugrani de ha esetleg fél is akkor miért és hogy lehet rajta segíteni?
2013. jan. 3. 21:43
 10/14 anonim válasza:

Szerintem valamilyen korábbi sztressz az oka az eredménytelenségnek. Idegeskedés türelmetlenség ezen nem segít. Egy kicsit hanyagolni kell ezt a poziturát és megpróbálni más gyakorlatokkal a kutya szorongását feloldani. Ez egy több hetes folyamat.

Valószínű erőltetve volt a dolog és ez csak olaj volt a tűzre.

Ezt játékos formában tudom elképzelni úgy hogy a kutya és gazda közötti távolság csökkenjen és a kutya fizikai kontaktussal szembeni szorongása megszünjön.

2013. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!