Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megdőlt: Az ember nem falkavez...

Ratata kérdése:

Megdőlt: Az ember nem falkavezére a kutyának Mi a véleményetek az alábbi videóról?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jan. 3. 23:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/177 anonim ***** válasza:
6%
Érdekes , tetszik a videó
2013. jan. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/177 anonim ***** válasza:
26%
hát a fater kissé furi volt aki előadta de amúgy nem tartom egyáltalán butaságnak amit mondott. sőt. valojában még teljesen egyet is értek vele.
2013. jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/177 anonim ***** válasza:
37%

Nem néztem meg, mert teljesen feleslegesnek tartom.

Megnézel néhány Cesar Milan-os részt amiben olyan kutyákkal foglalkozik akiknél elcsúszott a vezérség szerepe, és megnézed miután helyre rakta a dolgokat a gazdinál és a kutyánál és rájössz hogy ebben mégis csak van valami...

A kutyák és farkasok falkában élnek, nem hiszem hogy az ember annyira másnak számítana az ő szemszögükből.

Ha nem számít vezérségnek a parancsra cselekvés és engedelmesség akkor mi számít?

2013. jan. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/177 A kérdező kommentje:

a "fater" mesterkiképző akik meg ezt kitalálták etológusok

(az etológus az állatok viselkedését tudományos módszerekkel, evolúciós alapokon vizsgáló tudós)

2013. jan. 3. 23:26
 5/177 anonim ***** válasza:
96%
eddig se akartam úgy tenni, mintha egy nagyobb, dominánsabb kutya lennék, kizárt dolog, h a kutyám ezt bevenné. ő tudja, h ember vagyok, ebből adódóan nem egy fajtából valók vagyunk. de a tiszteletét így is úgy is ki kell vívni és adott helyzetekben határozottan kell fellépni, akár fölényemet éreztetve is, függetlenül attól, h ezt falkavezérségnek hívjuk avagy nem. azt meg senki sem gondolhatja komolyan, h a kutyák valaha is falkatársnak, azaz másik kutyának hitték a gazdijukat :)
2013. jan. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/177 anonim ***** válasza:
37%
Szőrszálhasogatás, irigység, "nem mi találtuk ki, ezért fikázzuk nyilvánosan". Nincs kedvem most tételesen elemezni, egy dolog kivételével marhaság az egész, nem átgondolt, vagy direkt félregondolt elmélkedés, azt az egy dolgot meg tolerálják a kutyáink, mert jó fejek, elviselik tőlünk a hibázást.
2013. jan. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/177 anonim ***** válasza:
34%

Ez már nagyon régen megdőlt, etológusok sok évvel ezelőtt bebizonyították már ezt. Egyrészt ezért is akkora hülyeség, amit sok módszer, emberke és maradi iskola, (mint a cerberos is) megállás nélkül hajtogat, hogy mindenki legyen falkavezér.


Az ember egyébként is családban él, nem falkában. Már ezzel kezdődik a gazdák butítása a "legyél falkavezér" típusú iskolákban! A falkában mindig csak az alfa párnak van döntési jogköre és az egész falka csakis az alfa párért létezik. Ezzel ellentétben a családban minden egyes tagnak van bizonyos hatásköre, amiben dönthet és mindenki ugyan olyan fontos. És a kutya tökéletesen képes beilleszkedni a családi felállásba is. Nem kellene jól hangzó szavakkal elterjeszteni a butaságot az emberek körében az ilyen iskoláknak! Engem mindig annyira irritált, mikor valamelyik cerberosos fannak az volt a válasza, hogy "legyél falkavezér"! (Egyébként még ha valaki az is lehetne, a kutya akkor is betöltheti a 2. helyet, a családban mindenki mást maga mögé utasítva. És azzal azért mindenki tisztában van, hogy az 1. és 2. helyen álló egyedek a falkában állandóan rivalizálnak. A 2. szinte semmi tekintélyt nem mutat az alfa felé!)

2013. jan. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/177 anonim ***** válasza:
37%
Ez a videokedvenc egy bicskanyitogatóan ostoba oldal.
2013. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/177 anonim ***** válasza:
71%

Hallgatás közben felmerült.

0, Területvédelem. Majd ha olyan dolog lesz, amitől a falkavezérnek meg kell védeni a falkát, akkor felkelek a szunyókálásból. Amíg ez nem jön elő addig „a sas nem kapkod legyek után” elv van.

1, Szaporodás dolog. Nettó hülyeség. Egyrészt, mert… csak. Lehet a falkavezér gazda nőnemű is, másrészt, ha megengedem neki, hogy szaporodjon, az a én dolgom. Btw, biztos nem tetszik az a nyüzüge, életképtelen szuka. Vagy akármi. A lényeg, mint falkavezér, le tudjam parancsolni a szukáról is, ha olyan kedvem van.

2, Étel. No comment. Amíg azt eszi, amit elé dobok, addig mi a kérdés? Mint falkavezér, én döntőm el, mint ehet, és mint nem. Majd ha bevásárol magának… + ha mégis az ő étele kellene nekem, akkor elveszem. ++ Érdekes, a domináns kutya is elveszi a másiktól az ételt, ha olyanja van, anélkül hogy megölnék. Tehát, nem tudom, milyen megfigyelésekre gondolhatott. Komolyan nem.

Extra kérdés: Mit jelent az, hogy a gazdái vagyunk? Mik a jogaink, és a kötelességeink, és mit várhatunk el a kutyával való kapcsolatban? Mert ez lemaradt.


Akárhogy is nézem, mondott egy csomó nem hülyeséget, de a végén kiderült, hogy csak a fogalmon rugodzik. Hiszen a kutya gazdái vagyunk (jogi fogalom) és az állattal kapcsolatban mi vagyunk a domináns egyedek, vagyis a falkavezérek. (Etológiai fogalom. ) A kettőt nem igazán kellene keverni, még akkor sem, ha ettől vita lesz, és növeli a nézettséget, az meg a bevételt...

2013. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/177 anonim ***** válasza:
48%
2013. jan. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!