Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan gondolhatják emberek...

Ratata kérdése:

Hogyan gondolhatják emberek azt, hogy itt a gép előtt tudjuk diagnosztizálni a kutyájukat?

Figyelt kérdés
kiírják, hogy hasmenése van amit kb 100féle eset okozhat.Van aki elhiszi- az olyan választ ha visszakérdezel hogy az állatorvoshoz vitte e)hogy az állatorvos nem tudja mi a baj?
2013. jan. 3. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Tudod, élnek emberek olyan helyen, ahol éppen egy darab állatorvosnak nevezhető lény található. Mivel az embereknek az, hogy orvos, legtöbbször azt jelenti, rá kell hallgatni, hát fel sem tételezi, hogy másként is lehetne. És mivel nem javul a kutyája, hát megpróbál máshonnan segítséget kapni. Volt itt olyan eset nem is egy, amikor azt ajánlották, vigye másik orvoshoz, jobban felszerelt rendelőbe és ez segített is a kutyán.
2013. jan. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

hát ha még az ember egészsége rovatba is benéznél, leesne az állad. az emberek idióták. de persze tényleg több oldala van az éremnek, valóban vannak települések, ahol nagy körzetbe van egy állatorvos, aki 90%-ban a tehenek hátsójára szakosodott.


nade, annyi ész szorulhatna ezekbe az emberekbe, ha már internetet használnak, hogy kigugliznak egy bármilyen állatorvos-telefonszámot, és csak annyit megkérdezzenek, hogy mennyire sürgős az eset, mennyire ajánlott azonnal másik szakembert keríteni. merthát telefonon diagnosztizálni nyilván nem fogja, de biztosan többet tudna segíteni, mint egy anonim gyikes hozzászóló.

2013. jan. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem gyerekek kérdezősködnek,így valahányszor állatorvoshoz tanácsolom őket.Lehetséges hogy az állatorvos sem tudja felállítani a diagnózist megfelelő kivizsgálások hiányában,de ez csak abban az esetben ha fizetésképtelen a kliens.
2013. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Mert sosem tudhatod hogy ki ül a gép előtt, esetleg egy orvos vagy hasonlót megtapasztalt valaki, aki tud segíteni :)
2013. jan. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mondjuk ebben igazatok van ismerek olyan állatorvost aki retteg a kutyáktól és legtöbbször azt mondja:már nem lehet megmenteni ell kell altatni:(
2013. jan. 4. 00:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
teljesen valószínű, hogy egy ilyen színvonalas oldalon hemzsegnek az orvosok, valóban. úgyis mindig ráérnek.
2013. jan. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon sok a rossz orvos, és az ember jobb szeretne hinni az orvosnak, mint az hinni, hogy az orvos rossz. Rengeteg olyan orvossal találkoztam, akire egy földigilisztát nem bíznék, nem hogy egy kutyát.


Figyeljétek meg mit csinál a legtöbb állatorvos, szinte bármilyen gond esetén: ír a lapra valamit latinul, hogy annak az alapos gyanúja, és felír egy szélesspektrumú antibiotikumot, meg egy gyulladáscsökkentőt, és ez a kettő végülis tényleg szinte bármit meggyógyít.

Aztán ha nem, akkor meg van lőve.

Amúgy az ember orvos ugyanez, az is csak tippel, hogy mi a baj, meg csökkenti a tüneteket, pedig az ember el tudja mondani, hogy szúrós vagy tompa és éreze-e fémes ízt a szájában.

2013. jan. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos jó állatorvost nehéz találni, és igen, nagyon sokszor bakiznak.

Sőt, továbbmegyek, sokan csak a pénz miatt csinálják, és igyekeznek minél jobban lehúzni, míg az állattal nem is foglalkoznak.


Két esetet tudok felhozni hogy miért nem érdemes bízni bennük (ha nincs kedved végigolvasni, a zárórész a lényeg):


1, Anyósom szobacirkálója egyik napról másikra bágyadt lett, nem evett, nem ivott.

Mivel apósom élénken tiltakozott csak 2 nap múlva (mikor megtudtam a dolgot)vittük állatorvoshoz, az eb az utazás miatti izgalmaktól kicsit jobban lett.

Az orvos ránézett, közölte hogy hülyék vagyunk, belenyomott két kéretlen vitamininjekciót és hazaküldött hogy a kutya makkegészséges (azért végigtaperolta).

Elkért 6000ft-ot a vizsgálatért, injekciókért.

A kutya délután már habosat hányt, felhívtuk az állatorvost aki szerint csak "hevesen reagált az injekcióra, tisztul a szervezete, várjunk még egy napot és jól lesz".

Változás semmi, felkerestünk egy új állatorvost, aki depressziósnak titulálta a kutyát (4000Ft-ért).

A következő orvos sajnálkozva közölte hogy látja hogy a kutya ki van száradva, meg kéne ultrahangozni de neki nincsenek műszerei, menjünk máshová. Újabb kötelező vitamininjekció, 4000ft leperkál.

Vidékre szaladtunk szegény állattal egy jobb állatkórházba: mint kiderült lenyelt valami műanyag sz@rt, elzáródott a végbele, orvos csóválta a fejét hogy csoda hogy ennyi ideig bírta...

Éppenhogy időben, a kutya alig élt, infúzióra kötötték és bent tartották 2 napig.

Mikor értementünk, elmondhatatlan ahogy boldogan szaladt hozzánk :)

Már nem is tudom a klinikán mennyi pénzt hagytunk, de az teljes mértékben megérte.


A második eset sajnos nem végződött ilyen jól, idősebb törpehörim szeme a kétszeresére duzzadt, fáradt, ingerlékeny lett.

Kisállatokra specializálódott ilyen-olyan hiperszuper orvos először is nem tudta megfogni szegény párát, majd a korát nem tudta egyáltalán behatárolni.

A diagnózis egyszerű szemgyulladás volt, 6000ft-ot hagytunk ott: 3000-et a fél perces vizsgálatért, a többit a kétféle szemcseppre.

Eleve nem tetszett az orvos tudása, úgy voltam vele hogy ha nem javul a hörcsög állapota, máshová viszem (a vicc hogy mindenki hülyének nézett hogy miért nem dobom inkább ki, és veszek két tucatot a kezelés árán -.-)...

Sajnos első nap javulni látszott, másnap holtan találtam a ketrecében.

Megvakult, és látszott hogy nem békésen hunyt el...

Nagyon sajnáltam szegényt, de ezek után kisállatot nem tartok.

Mezei állatorvos sem ért hozzájuk, nemhogy aki külön hirdeti magát hogy rájuk specializálódott...



Sokan akik ide fordulnak először, reménykednek benne hogy valaki tapasztalt már hasonlót.

Persze nem mondom, vannak nem kis számban olyan esetek is amikor valaki el akarja lébecolni az állatorvost, de a hülye szülőkkel szemben tehetetlen kiskorúak nem tudnak mást csinálni mint tanácsot kérni.


Vannak olyan esetek is amikor nem is indokolt az állatorvosi vizsgálat:

én is tettem fel kérdést macskával kapcsolatban, ők még rejtélyesek számomra.

Mentett macskám látszólag teljesen egészségesen, jókedvűen minden éjszaka kihányta a cicakaját.

Gondoltam hogy valami furfangosság van a dologban, így "szakértőkhöz" fordultam, és lám, igazuk is lett: a habzsolástól.

Szegény macska addig koplalt, én jó táppal etettem, persze hogy szinte rágás nélkül felfalta.

Egy gyors turmixolás megoldott minden problémát :D

2013. jan. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!