Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a leghatásosabb/leggyor...

Melyik a leghatásosabb/leggyorsabb módszer a láb melletti séta megtanítására?

Figyelt kérdés
Rengeteg féle módszert làttam ill. olvastam mãr, de melyik a legjobb?
2013. jan. 4. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Vedd rövidre a pórázt és úgy sétálj vele. Persze fiatal kutyával nem könnyű, hagyni kell egy kicsit előreszaladni, ha meg kan, akkor jelölgetni, szagolgatni is. De soha ne engedd keresztbe vagy eléd.
2013. jan. 4. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy a póráz mindig laza legyen, hiszen ha feszes, azt az érzetet kelted a kutyában, hogy ő irányít. Nekem legjobban a fordulós módszer vált be. Ha rövidre vettem a pórázt, folyton húzott volna a kutya, ha megálltam, nem esett le neki, hogy miért. Viszont ahogy megfodultam gyorsan és határozottan, mihelyst a térdem vonalánál előbbre került, látszott, hogy leesik neki a tantusz. Így olyan 3 nap alatt láb mellett sétált mindkét kutyám, laza pórázzal.
2013. jan. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először is, most a szabályos lábnál követé érdekel vagy csak az, hogy úgy körülbelül láb mellett maradjon?


Ha csak az a cél, hogy ne feszüljön a póráz és fegyelmezetten sétáljon melletted, akkor én is mindenképp a fordulós technikát javaslom. Ha rövid pórázon van, akkor folyamatosan feszül a póráz, a kutyában is csak nő az feszültség, még jobban fog húzni. Sokkal lassaban hoz eredményt és sokkal kevésbé hatásos. (Sajnos általában ennél szokott jönni, hogy először csak fojtóra váltanak a gazdák, utána szögesre, utána még durvábbra.) A fordulós technika az örökölt kis 6 éves pulimnál kb. két napot vett igénybe, hogy teljesen megszűnjön a húzás. Pedig őt előtte pórázon nem is sétáltatták, csak szabadon a töltésen.

Ha azt szeretnéd, hogy póráz nélkül is melletted maradjon, akkor is a fordulást javaslom. Mikor szabadon van és leelőzi a lábadat, azonnal lendületesen fordulj meg és menj az ellenkező irányba. Követni fog téged, alkalmazkodni fog az új helyzethez.

2013. jan. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

leghatásosabb : a nevelés ! bár lassú és körülményes,soká tart ,de ez működik a legjobban hosszú távon!! pozitív megerősítés ami a dicséreten alapul!

leggyorsabb : halti,illetve szöges fojtó szeggel befelé. mindkettő kényszerítő eszköz,mindkettőt meg kell tanulni használni,de mindkettő gyors eredményt hoz. büntetés alkalmazásával ,negatív megerősítéssel.

előnye és hátránya mindkettőnek van . kombinálva pedig csodákat érhetsz el. persze ,nem magadtól,sokkal inkább segítséggel,pl: kutyasuli!

most leírhatnám,hogy hogyan kell síelni,vagy ,autót vezetni, de ha egyiket sem próbáltad eddig ,akkor NEM FOG MENNI!!!szóval írhatunk bármit,te aki nem értesz a kutyához ( mivel kiírtad ezt a kérdést ), vajon ?? hogyan is fogsz hozzá?? megmondom : rosszul:)

2 : kutyasuli!

1: naponta többszöri séta!!

és megfelelő hozzáállás:)

2013. jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, még ha el is mész egy kutyasuliba, kérlek ne válassz a saját érdeketekben sem olyat, amilyet a 4#-es válaszoló írt, ahol szöges nyakörvvel, egyáltalán pórázzal próbálnak megoldani mindent! Az ilyen iskolákban csak azt mutatják meg, hogy hogyan kell szöges nyakörvvel láb mellett tartani a kutyát és fizikai erőfölénnyel leültetni, lefektetni. Nem fognak sem problémákban segíteni, sem abban, hogy valóban jó legyen a viszonyotok. Az ilyen alapvető dolgokat, mint jó behívás, szabadon engedés, agresszió és konfliktus mentes együtt élés pedig el is felejtheted, ha ezt a típusú iskolát választod.
2013. jan. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nem kell szöges, elég a fojtó lánc. Amikor kitér mellöled a kutya akár előre akár oldalra, egy rövid de határozott rántással a lábad mellé irányítod. Még ha egy rövid időre is a lábad mellett marad, okvetlen meg kell dicsérned.


Ezt addig csinálod, míg a kutya kb 20-30-méteren keresztül jön láb mellett. Utána engedd el kicsit szabadjára póráz nélkül.

2013. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A szöges nyakörvek, a fojtók és társai elég távol állnak tőlem, nem szeretném kipróbálni. Kutyasuliba ha akarnék se tudnék menni, mert nincs a közelben. Én magam szeretném tanítani a kutyám (nem csak a fegyelmezett sétára, behívásra, hanem különböző trükkökre), és csak úgy, hogy az neki is jó legyen, ő is élvezze a tanulást. Eddig is a fordulós módszerrel terveztem ezt megtanítani, de azért gondoltam megkérdezem. Mostmár biztos, hogy így lesz. Remélem nekünk is sikerül pár nap alatt megtanulni.

Egyébként kedves 4-es válaszoló, honnan vagy olyan biztos benne, hogy rosszul fogok hozzá, és hogy nem fog menni egyedül? Korábban volt kutyánk, de nem igazán volt nevelve, én akkor kisebb voltam még. Szóval ha úgy vesszük, tényleg ő lesz az első kutyám, de ez nem azt jelenti, hogy semmit sem tudok róluk, és nem fogom tudni nevelni segítség nélkül. Mindent megteszek, hogy tökéletes gazdi legyek. Eddig kb. 8 könyvet olvastam el a kutyákról, hogy milyen is az ő gondolkodásuk, a nevelésükről, a tartásukról, illetve néztem filmeket is, olvasgattam a neten stb. Ameddig nincs kutyám, sokkal többet nem tudok tenni. Ha hozzám kerül, talán az elején nem fog olyan egyszerűen menni, de valahol el kell kezdeni, mindenki volt kezdő egyszer Úgy érzem már kellőképp felkészültem, nem hirtelen ötlettel vezérelve veszek kutyát, hiszen több mint 3 éve várok már rá, és februárban végre megszületik, áprilisban kerül majd hozzám. Mindent megteszek, hogy a legjobb gazdi lehessek!

2013. jan. 4. 15:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Kölyökkutyánál ezzel a fordulással csak óvatosan! Őket tilos rántani, ahogy a fojtó is szigorúan tilos nekik (a szögeset meg sem említem)! Lassabban is értik meg, mi a helyes, mit vársz el. Inkább megvezetéssel tanítgasd a szép láb mellett követést, ne maradjon benne semmi kellemetlen élmény a sétákkal kapcsolatban, mert ami az első fél évben történik vele, az kihat az egész életére.
2013. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!