Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszerűen annyi kóbor kutya...

Egyszerűen annyi kóbor kutya van kint az utcán, hogy nem tudok kimenni a buszmegállóba! Így nem tudok rendesen bejárni dolgozni. Kutyák meg csak szaporodnak, viszont mindenki tagadja hogy az övé lenne. Mit tudok tenni a kutyák ellen?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 05:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem,cigányoké a sok kutya,nincs kapujuk,és ezek az állatok rettegésben tartják az utcákat!! A munkahelyen csak magyarázkodom,meg a suliban is..az orvos meg nem ad igazolást mivel nem vagyok beteg :(
2013. jan. 4. 05:08
 2/19 anonim ***** válasza:
Melyik városban élsz? A város mely részén van a sok kóbor kutya?
2013. jan. 4. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nyíregyházától kb 30km-re lakom,egy faluban és az utca amelyiken lakom, 8 kutya van,a buszmegálló felé pedig 3.. és ez megy évek óta..
2013. jan. 4. 05:17
 4/19 anonim ***** válasza:
és itt pontosan miben gátolnak téged ezek a kutyák ami a munkahelyedet és az iskolát (gondolom az időben érkezést) befolyásolja?
2013. jan. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hát támadnak,ugatnak,vicsorognak,szinte habzik a szájuk olyan veszettek :S meg futnak utánnam... olyankor köveket dobálok feléjük és néha elszaladnak,de pl ma nem...ma mentem kifelé,és az út közepén állt egy pitt,volt köztünk vagy 30m,de már onnan el kezdett támadni!! igy kénytelen voltam visszafordulni mert egyszerűen nem tudtam elmenni tőle..
2013. jan. 4. 05:31
 6/19 anonim ***** válasza:

Próbáld a közeli állatmenhelyeket felhívni, illetve

tegyél bejelentést a polgásmesteri hivatalnál, vagy a rendőrségen. Kell hogy csináljanak valamit az ügyben.


Amíg nem történik változás, addig meg egy ultrahangos kutyariasztót kéne cipelned magaddal szerintem.

2013. jan. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A hivatalnál már többször bejelentettük,de nem foglalkoznak vele,sőt itt nincs ügyfélfogadás egész héten,csak szerdán,olyankor meg nem engednek be mert "sok a munka" -.- :@ most megtaláltam a nyíregyi sintértelep telefonszámát,max felhivom őket...
2013. jan. 4. 06:01
 8/19 anonim ***** válasza:
ez valóban kellemetlen. én is a kutyariasztót tanácsolom. és még valami soha de soha ne fuss , mert a kutyák ragadozók és mindenképpen utánnad erednek. ha megindulnak feléd célszerű ilyenkor megállni és semmi de semmi képpen ne nézz a szemükbe. nézz a távolba akárhova de ne a kutyára vagy a kutyákra. a karjaidat a melleden kulcsold össze. ilyenkor jó esetben megszaglásznak és odébb állnak bár megmondom őszintén hogy a kleorbőr kézben tartott pitbull ról nemigazán tudom eldönteni hogyan viselkedne. ha falkába verődve jár kel tehát a többi kutyával akkor lehet ő is ugyanugy ahogy leírtam.
2013. jan. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez igaz, és még ki mersz menni az utcára néha-néha, akkor minden elismerésem. Én a lábamat nem dugnám ki, amíg tudom, hogy ott vannak. Másrészt viszont én nem a polgármesteri hivatalt hívtam voltam, hanem a sintéreket rögtön. Remélem, sikerrel jársz, és ők meg fogják oldani a problémát.
2013. jan. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos több községben jellemző ez. A kisebbség általában a falu egy-egy részén építkezett (olcsóbb telkeken), ahol se kapu, se kerítés, de kutya az van. A kutyák falkába verődve keresnek maguknak élelmet, vagy csak egyszerűen "bandáznak". Antiszociális, embertől ritkán kapnak pozitív ingert, így egyre jobban elvadulnak.


Az önkormányzat a bejelentésekre általában nem reagál, illetve ha a sintér elviszi a kutyákat, pár hét és újabbakat hoznak a helyükre...ez egy véget nem érő folyamat.


Bűntetni nem lehet őket, mert mindenki tagadja, hogy övé a kutya, és ezen a most bevezetett kötelező chip sem segít, hiszen odáig el sem jutnak, hogy belekerüljön a kutyába.


Ha mégis sikerül beazonosítani a tulajdonost, akkor a bűntetést nem fizeti be, és nincs is miből, hiszen legális jövedelemmel nem rendelkeznek....


Csak határozott hivatali fellépéssel, és ingyen chip beültetéssel lehetne ezen javítani.


Mert ha az önkormányzat kimenne rendőri kísérettel, állatorvossal, befogná a kutyákat, és megkérdezné, hogy kié a kutya? Akkor a tulajdonos vállalja, hiszen a chip ingyen van, amelyiket meg nem vállalnak, ott nem szabad állatvédelmen gondolkozni, elérzékenyülni, azonnal altatni kell. De legalább azokban a kutyákban lenne chip, akiket a tulajok vállalnak....ha nem vállalják, akkor altatni...kész, ennyi.


Tudom, hogy nem a kutya tehet róla...de az a gyerek sem, aki nem tud iskolába járni, vagy az a nyugdíjas sem, aki nem tudja megvédeni magát!!!


Az önkormányzat helyében nem engedném azt sem, hogy egy családi ház ne legyen körbe kerítve biztos kerítéssel, kapuval!!! Ilyen nincs!!!


Menjen már végig kézenfogva a képviselő testület az ilyen utcákon! Majd akkor megtanulnák.


Jelzem, én nem ilyen helyen lakok, és általában autóval járok, de tény, hogy kutyát nem nagyon merek sétáltatni a falunak bizonyos részein. És ez sem normális!!!

2013. jan. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!