Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kivételezik valaki 2...

Miért kivételezik valaki 2 kutya között?

Figyelt kérdés

Egy embernek 2 kutyája van, az egyiket vette, a másikat befogadta.

Mind a kettővel van gond (nem azt mondom, hogy embert ölnek, vagy ilyesmi, csak kicsit neveletlenek, de mindegy ez most nem lényeg).

Amelyiket vette, annak gügyög, imádja, szereti, soha nem haragszik semmiért, max. félévente 1x leszidja, akkor is megdícséri, ha beleeszik a kajába,stb., tehát elkényezteti rendesen.

A befogadott keveréket meg akkor is lecseszi, ha véletlenül szegény szerencsétlen rossz helyre fekszik, és útban van.

Tény, hogy a keverék rosszabb, de fajtájukat tekintve nem csodálom ezt a különbséget.

Mi oka lehet? Olyan, mintha kényszerből lett volna befogadva, pedig már jött érte a leendő gazdája, csak aztán meggondolta magát a mostani, és megtartotta.

Én is haragszok rá néha, de sose tudnám így útálni..

Én ugyanúgy tudnék szeretni 2 kutyát, függetlenül attól, hogy melyik fajtatiszta törzskönyves és melyik utcai mix..:-/


2013. jan. 4. 07:12
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

az egész családom kutya tartó és állatimádó! amióta az eszemet tudom kutyák között nőttem fel! 8évesen megkaptam az első kutyámat egy labradort és 21voltam amikor meghalt szegény. most van egy 9éves dogom plusz egy 3-4 év körüli menhelyi kutyus aki lassan 1 éve nálam van.. azt akarom ebből kihozni h 3 kutyám volt nekem eddig, plusz anyáknak is volt rengeteg kutyája mamáéknak is meg kb. az összes rokonomnak! de én ha nem is büszkén de ki merem jelenteni, hogy az első labradoromnál jobban egy kutyát sem szerettem.. persze nem kivételezek velük de annyira mint az labi egy kutya sem nőtt hozzám...

le lehet pontozni ezért de szerintem mindenkinek az első kutyája a legfontosabb! persze ilyen kivételezést soha nem cisnált senki a családba!

2013. jan. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is 2 kutyám van, az első 3 hónapppal előbb került hozzám, mint a második, de mindkettőt ugyanannyira szeretem. Nem tudom elképzelni, hogy valamelyiket jobban szeressem. Furcsa egy ember lehet az ismerősöd, reméljük, sosem lesz két gyereke:)
2013. jan. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MrHard ***** válasza:
Sztem meg egyszerűen csak azért, mert az egyik személyisége közelebb áll hozzá, mint a másiké! Ugyanúgy van saját személyiségük a kutyáknak és ez nem mindig egyezik azzal, amit a gazdi elképzel magának! Aki több kutyát tart, annak is biztosan van kedvence, amelyik közelebb áll a szívéhez! Ez éppen olyan, hogy sokan az emberek közül nem jönnek ki a saját családtagjaikkal sem, vagy legalábbis nem mindegyikkel egyformán... Ilyen az ember:(
2013. jan. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2 kutyám van és én is mind a kettőt ugyan annyira imádom. Ettől függetlenül én kivételezek velük, mert az egyik piszok domináns, akit nagyon is keményen kell fogni, a másik pedig már attól az ágy alá bújik, ha picit is csúnyán nézek rá. A dominánsabb kis dögöm van tenyésztőtől, imádom, hogy ilyen kihívás, rengeteg mindent tanultam tőle állandó kihívás és vele még nagy céljaim lesznek, most is keményen dolgozunk. De nála nem engedhetem meg magamnak, hogy gügyögjek neki, engedékeny legyek és elkényeztessem. (Mivel ő igényli a több foglalkozást, picit közelebb áll is hozzám, még ha ezt nem is látják mások.) A másik kutyámat örököltem, ő kis puha, érzékeny lelkű öregúr, ha picit is keményebben fogom, összetör lelkileg. Neki meg pont ellenkezőleg, szüksége van a kényeztetésre. 2 teljesen különböző személyiség, persze, hogy másképp bánok velük! Persze, hogy az egyiknek többet engedek, mint a másiknak, mert egyszerűen ezt igénylik. 2 annyira különböző kutyával nem lehet ugyan úgy bánni, nem lehet ugyan olyan szabályokat hozni, ugyan úgy viselkedni velük. Mindenki, akinek több kutyája van azért azt belátja, hogy másképp kell bánni velük, különben hatalmas gondok lehetnek.
2013. jan. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazatok vaj, tényleg más a személyisége mind a 2 kutyának, de akkor is idegesít, hogy ez így van. Múltkor, mikor a keverék kutyánál voltunk, megkérdeztem a gazdáját, hogy mit csinálna ha összenyálazná az új kabátomat a kutya? (reméltem, hogy úgy gondolja, hogy a keverék összenyálazott). Azt mondta, hogy jól megverné a kutyát. Mondtam hogy ja, most akartad a kis kedvenc kutyádat megverni. Erre, hogy én"aranyos"kutyájáról beszéltem, nem pedig az "útálnivaló" keverékről, teljesen bepipult és bevallotta, hogy igenis több mindent megenged az első kutyának.

Én ezt inkább úgy fogalmaznám, hogy az első kutya akkor is aranyos lenne, ha engem megharapna, a másikat meg akkor is belerúgna, ha egész nap egy helyben feküdne..

2013. jan. 4. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!