Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan játszak vele, hogy...

Hogyan játszak vele, hogy nekem ne fájjon?

Figyelt kérdés

Van egy nagytestű kutyánk, sajnos kicsit vad természetű (soha nem támadott még se emberre se állatra, nem agresszív, hanem vad), és amikor én elkezdek játszani vele, túl durva lesz.

Egyrészt nagyon ugrál, másrészt nem azt várja, hogy eldobjam a botot/labdát, hanem támad nekem és olyanokat harap belém, hogy azt hiszem leszakad. De mivel "mosolyogva" ugrál és csóválja a farkát mint egy helikopter propellere, nem gondolom, hogy agresszív, csak nem érti, hogy fáj nekem.

próbáltam jajjgatni,nyüszögni,hátha érti, hogy fáj, de nem.

az sem használ, ha otthagyom, mert annyira szeret(ne) játszani, hogy legközelebb ugyanúgy vadan játszik.

Igaz, van olyan aki vadul játszik vele, de én sosem akartam így játszani vele. Egyébként szegénykém annyira szereti ha játszanak vele, hogy mikor otthagyom, jön elém, és hol leül elém, hol beáll elém, hol szemből ugrik, csak hogy ne menjek be.

De ha rászólok folyton, azt meg én nem tartom játéknak.

tudom, hogy valamit nem jól csinálok, de nem tudom, mit.

A kutyakiképző szerint fegyelmeznem kéne, de hiába, egy oran keresztül rászólok, mielőtt ugrana, utána meg mind a ketten elfáradunk, én a fegyelmezésben, ő meg abban, hogy csak félig sikerül felugrania. Azt mondogatja a kiképző, hogy idővel jobb lesz. De mikor? 3 hónapja ezt csinálom vele és nem érti meg:-(

10 hónapos labrador-dog keverék, én 22éves lány vagyok, ha ez jelent valamit. Szinte egy súlyban vagyunk:-D


2013. jan. 4. 10:31
 1/4 anonim válasza:
30%
Szerintem amikor elkezd harapdálni, olyankor fordíts hátat neki. Egy kis idő után pedig kezdjétek újra a játékot. Ha megint harapdál ismételd meg.
2013. jan. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Jól látod, ez csak játék. Azért játszik ennyire durván, mert mindig hagytátok neki. Ha túl erősen harap, szorítsd rá a pofáján a bőrt a fogaira, csak annyira, hogy picit jelezzen, utána engedd el. Meglátod, ha folytatjátok a játékot már sokkal finomabban fog harapdálni.
2013. jan. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Elég sokáig kell még nevelned, de ne add fel, még csak 10 hónapos, mi egy 3 évessel szenvedünk, vele sokkal nehezebb mert nem ebben nőtt fel...

Ami nagyon fontos, hogy SENKI ne játszon vele vadul, tlkp. mindenki sablonszerűen viselkedjen vele, mert a kutya nem tudja eldönteni, hogy kivel szabad vadulni és kivel nem. Akkor már inkább senkivel. Ha azt akarod, hogy hallgasson rád akkor fontos, hogy te légy a góré. Gondolok arra, hogy pl. te etesd, ám mielőtt a kaja az orra elé kerülne (ragd elérhetetlen helyre), te "egyél belőle", mert te vagy a falkavezér. A hátat fordítás egy jó módszer és fondd karba a két kezed a mellkasod előtt, így a lógó kezek sem ingerlik, hogy elkapjon. Nem baj ha így is tovább ugrál, a lényeg, hogy MINDIG fordíts neki hátat, ha beül éléd, ha beugrál stb. és NE végy tudomást róla, ne reagálj, ne szólj, ne nézz rá, míg le nem nyugszik. Ha lenyugszik, dícsérd meg, hogy érezze, most jót tett.

Javaslom, hogy kezdd el nézni a 'Póráz két végén' c. sorozatot, roppant tanulságos, persze nagyon tömören mutatja be hetek-hónapok munkáját. Röviden ennyi :).

2013. jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rá kell szánnod az időt. Amikor vadul, le kell tiltanod és csak akkor játszani, ha nyugton van. Ha nem sikerül párszor, akkor nincs játék, otthagyod. Ez az elfordulok dolog nem mindig jön be, hiszen sok kutya ezt is játéknak veszi.Amíg nem ül, áll nyugodtan, nincs dobás.
2013. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!