Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Töröttek a kutyám fogai!...

Töröttek a kutyám fogai! Hogyan etessem?

Figyelt kérdés
Egy öt éves, közepes termetű, keverék (border collie- belga juhász), szuka kutyáról van szó. December végén derült ki az állatorvosnál...ő nem mondott semmit..én pedig nagyon meglepődtem. Hogyan etessem ezek után ? Milyen csontot adhatok neki ?

2013. jan. 4. 14:00
 1/5 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha hátul nem törtek le a fogai akkor adhatsz neki puhára főzött csirke farhátat vagy nyakat.

Ha tud rágni akkor még száraz táp, nyesedék, szív, vese, /jól megfőzve/.

Ha hirtelen abbahagyja az evést, akkor a foga fáj neki.


Nem ártana az orvossal megcsináltatni azokat a fogakat aminek kilátszik a fogbél.

2013. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hátul töröttek, hanem elöl, a szemfoga is. Hogyan lehet megcsináltatni a fogát a kutyának ?? Erről még nem hallottam...kb mennyibe kerülhet ?
2013. jan. 4. 14:30
 3/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
Budapesten a Szent István úton /Állatorvosi egyetem/ Van fogászat is. Hogy mennyibe kerül azt nem tudom. Meg kell érdeklődd. A törött fogakat ugyanúgy kezelik mint az emberét. Egyik munkakutyás barátom kutyájának is letört a szemfoga. Beletört a védőkarba. Neki fémből készült szem fogat csináltak. Ugyanúgy köszörülnek, tömnek,zománcot pótolnak.
2013. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ha vidéken laksz akkor a legközelebbi nagyobb rendelőben ahol van fogász.
2013. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első fogak csak megragadásra, tépésre szolgálnak. Ha a hátsók nem károsodtak, nem kell változtatni az étkezésén.
2013. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!