Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell beadatni a kutyának...

Mikor kell beadatni a kutyának a veszetség elleni oltást?

Figyelt kérdés

Tudom hogy évenként kell, felnőtt kutyánál. A kérdés arra vonatkozik inkább,hogy pont ugyanazon a napon kell amikor előző évben kapta? Vagy lehet-e egy-két nappal , előbb illetve később?

Befogadott felnőtt kutyám van, meg van neki az összes oltása és szeretnék kérni az állatorvostól majd időpontot. Szóval ugyan arra a napra kérjem vagy ez mindegy? (veszetség ellenit és kombináltat fog majd kapni ) ja, igen és most lesz az első,hogy viszem :)



2013. jan. 4. 14:02
 1/8 A kérdező kommentje:
most lesz az első,hogy ÉN viszem, bocsi
2013. jan. 4. 14:03
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább előtte érdemes.

Elvileg egy veszettség elleni 2 évig is hatásos, de nekem már volt, hogy utcán közterület felügyelő kérte az oltási könyvet. (Kiállításokon, versenyeken mindig kérik.)

2013. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Természetesen szinte bármikor lehet, nem kell ragaszkodni a pontos időhöz.

Mi egyszer elfelejtettük, és 3 hónappal később kapta meg. (nem jár utcára, nem volt gond)

2013. jan. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha előtte kapja, nem baj, ha utána, akkor az adott naptól számítva 30 napod van beadatni, utána büntetnek.
2013. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. Akkor kérek ma időpontot jövő hétre. Inkább egészségi szempontból voltam kíváncsi,hogy nem lesz-e gond ha picit előbb kap vagy később, mert nekem így mindegy lényegében melyik nap viszem csak ha orvos pont az előző évi dátumhoz képest előbb vagy utána adna időpontot, de jó akkor ez nem gond, mert még úgye akihez viszem ott se voltunk még.

Köszönöm a válaszokat ! :)

2013. jan. 4. 14:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Egészségügyi gondot nem okoz :)
2013. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"az adott naptól számítva 30 napod van beadatni, utána büntetnek" - Red, ezt miből gondolod? Ilyen törvényről, szabályról nem tudok.
2013. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

oké, köszi :)


Én is úgy tudom,hogy megbüntetnek ha pontellenőrzik az oltási könyvet, mert évenként egyszer kötelező a veszetség ellenit beadatni. A kombinált oltás ha jól tudom nem kötelező, de ebben nem vagyok biztos.

Amúgy se a büntetés miatt viszem , hanem nem akarom,hogy beteg legyen,elkapjon olyan betegséget ami így megelőzhető lett volna.

A veszetség viszont emberre is veszélyes, ezért kötelező.

Legalábbis én így tudom, ha valami nem jó majd javítsatok nyugodtan :)

2013. jan. 4. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!