Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy egy éves német juhászu...

Van egy egy éves német juhászunk! Mindig rágja a kaput, mert ki szeretne jutni! Pár napja kezdte csak el! Eddig semmi baj nem volt! Főleg akkor jön rá mikor látja hogy elmegyünk itthonról! Szerintetek miért kezdhette most el? Mi a magoldás?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs stressz és túl sok energiája van. A megoldás, hogy normálisan neveled, hozol szabályokat az életébe és kivétel nélkül minden egyes nap sétáltatod, futtatod, fizikailag lefárasztod, illetve tanítod, szellemileg is megdolgoztatod. Különben a következő lépés az lesz, hogy szökni fog és egyéb viselkedési problémái lesznek.
2013. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi időnként viszed sétálni,mennyit foglalkozol vele?
2013. jan. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sétáltatni sajnos én nem tudom mert már 8 hónapos terhes vagyok,párom pedig vendéglátásban dolgozik igy sétára csak egy héten 1x jut sor sajnos,de az viszont kiadós!Tudom nem elég,mert minden nap kellene,ezzel tisztában vagyok!S azzal is hogy mi rontottuk el az egészet :( de ha már el rontottuk helyre akarjuk hozni,nem egyszerre túl tenni magunkat rajt. Én annyit szoktam csinálni hogy labdázom vele,futtatom,tanítgatom az udvaron!
2013. jan. 4. 17:54
 4/7 anonim ***** válasza:

A német juhász munkakutya.A tiétek ráadásul fiatal még,extra nagy mozgásigénnyel.Kevés neki a kertben való mozgatás.Szüksége van új élményekre,ingerekre.

Nem tudtok olyan szomszédot,ismerőst,aki elvinné minden nap lemozgatni?

A baba megszületése után sem lesz sokkal több idő rá.Tudom,hogy szeretitek,de nem gondolkodtatok még új gazda keresésében,ha ennyire nincs módotok naponta elvinni sétálni?A kutya előbb-utóbb vagy megszökik és baj lesz,vagy szétszedi a kertet.

2013. jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk ilyen hamar feladni,meg próbálunk inkább többet foglalkozni vele!Igen,jól mondod,szeretjük,akár mit is tesz,mert nem tudunk rá igazából haragudni,meg nem is szabad,csak is magunkra! Szóval mindenképpen először meg próbáljuk többet fárasztani,sétálni,foglalkozni vele! Megoldani a problémát!De vajon miért szeretne mindig utánunk jönni?Mert alig megyek el itthonról negyed órát boltba és ha meg lát h távolodom egyszerre azon fáradozik h utánam jöjjön!És félek hogy valami baja lesz!Vagy másnak!Igaz nem agresszív egyáltalán,de sosem lehet tudni h egy új helyzet mit vált ki belőle!
2013. jan. 4. 18:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a szeparációs szorongás. Gyakorlatilag a kutya úgy érzi, hogy képtelenek vagytok magatokra vigyázni kint egyedül. Nem tart titeket megfelelő vezetőnek, vigyázni akar rátok. Sajnos nincs elég tekintélyetek a szemében.
2013. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem! Hát igen,azt hiszi hogy ő a falka vezér és felelősséget érez magán h megvédjen minket... :(

s szerinted míg nem sikerül "felül kerekednünk" rajt,vagyis falkavezérré válni,meg oldás lehet beszoktatni egy kennelbe?vagy inkább agresszív lenne tőle?vagy széjjel kapná,kimászna? mit gondolsz? mert van egy elkerített rész,amit még régen neki szántunk,csak úgy gondoltuk jobb lesz neki szabadon....

szerintem nem tartana neki sokáig valahogy ki jönne. :(

2013. jan. 4. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!