Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van a menhelyeken több...

Miért van a menhelyeken több keverék kutya, mint fajtatiszta?

Figyelt kérdés
Nézegetem a menhelyen levő kutyusokat, de a legtöbb keverék, fajtatiszta alig.
2013. jan. 4. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát mert nyilván a fajtatiszta kutyákban látják a pénzt.. És őket inkább eladják. Hogyha meg már megvett az ember egy kutyát, nem dobja az utcára.. Valami ilyesmit tudok elképzelni. De hidd el nekem, egy keverék kutyus is ugyanannyi (ha nem több) szeretet tud adni, mint például egy adott esetben túltenyésztett fajtakutya.

Nekem is keverékem van, soha nem adnám őt semmiért!! :)

2013. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Mert az utcáról fogadják be őket, és ott általában összetalálkozik egy szuka meg egy kan kutya, nem fogja érdekelni őket, hogy egy fajtából vannak e.
2013. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert tele van Magyarország keverék kutyákkal. A fajtatiszta kutyák meg drágábbak és az emberek inkább eladják másnak minthogy kidobják őket mert a tudatlan emberek akár 50 000ft-ot is fizethetnek egy fajta jellegű kutyusért. A keverékeket viszont nem nézik ennyibe 10 000ft-ért sem tudnak eladni egy kölyköt így vagy agyon ütik szegényeket vagy kirakják őket az utcára, esetleg embertelen körülmények között tartják és ezért mentik meg a kutyusokat.
2013. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem keverék kutyám van. Egy keverék is ér annyit , mint egy fajtatiszta.
2013. jan. 4. 21:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert az ember a legnagyobb állat, csak azt tudja megbecsülni, ami pénzbe kerül. Ideig óráig...
2013. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is a keverékek a kedvenceim!
2013. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a haszontalan a lábamnál szaporítók áldozata, pici korában eladták fajtatisztaként, hamis törzskönyvvel. Ahogy nőtt, kiderült, hogy sokkal nagyobb és keverék. Kidobták, Illatosra leadták, onnan hoztuk el két éve.
2013. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó igen te tudod, hogy ér annyit nekem is az van 3, de sok embernek ezt nem tudod elmagyarázni. Van olyan akinek el sem kezdem, hiába koptatom a számat akkor is egy szaporítót fog támogatni...mert nekik nem kell keverék. Mert csak tacskó kell mert az cuki (a barátnőmet idézem). Én megmondtan neki, hogy ne hozza fel a közelembe ezt mert képen törlöm, amiért egy mocskos szaporítót támogat.
2013. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Eleve nagyságrendekkel több keverék kutya van szerte az országban az utcákon és gazdiknál is, mint fajtatiszta, szóval nem csoda, hogy menhelyre is kevesebb kerül. Ha meg mégis bekerül, akkor sokkal nagyobb esélye van új gazdit találni, tehát gyorsan ki is kerül onnan. Ezért látsz főként keverékeket a menhelyeken.
2013. jan. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsò leírta, amit gondolok. + a legtöbb fajtatiszta kutyànak van fajtamentése és javarészt ott kerülnek elhelyezésre, amíg gazdira nem talàlnak.
2013. jan. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!