Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező a szájkosár használat...

Kötelező a szájkosár használata Amerikai Staffordshire Terrier fajtájú kutyáknak?

Figyelt kérdés
Budapesten, a negyedik kerületben lakom, a kutyám 3 éves. Egy csomó Staffis ismerősöm van, de senki sem rak szájkosarat a kutyára, nem büntetik meg őket. Az én kutyám nem bánt, meg semmi ilyesmi, csak az öregek, meg a kis korcsokkal lévő kutyások szóltak, hogy kötelező a szájkosár nekik... Igaz ez? A másik pedig, hogy az is igaz, hogy a kutya oltási könyvét muszáj magadnál tartani?
2013. jan. 4. 21:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az nem igaz, hogy kötelező lenne a szájkosár, de elvileg az oltási könyvet magadnál kell tartanod.
2013. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%

elméletileg minden utcára kivitt kutyára szájkosarat kell adni. ennek ellenére az kelt feltűnést, esetleg még félelmet is, ha a kutyán szájkosár van. mert hát "minek adták rá? biztos azért, mert harap!"

egyébként én sem szoktam szájkosarat adni a kutyámra..

2013. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%

Szájkosár nem kutyafajtától függ . Elméletileg minden kutyára kéne szájkosár amelyik közterületre kivisznek .

Személy szerint én se szoktam rárakni .

2013. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én sem szoktam ráadni, mert nem látom értelmét. Rendben van, hogy a fajtája harci kutya, magamnál tartom a szájkosarat, de élete során egy embert nem tudok mondani, akire rátámadt volna, egy igazi kis kölyök marad ez a kutya élete végéig. :) Az a baj, hogy amint ránéznek, azt hiszik, hogy vad, pedig csóválja a farkát, meg ugrál jobbra-balra, csak játszani szeretne valakivel, de mindenki bepánikol, tiszta hülyék... Azt hiszem, hogy ameddig kóbor kutyák sétálgatnak egyedül a parkokban, és rátámadnak a kutyámra, meg a macskák, akik odaszarnak mindenhova, én nem fogom ráadni a szájkosarat. Most olvastam egyébként, hogy a BKV-n 2013-tól csak szatyorban és dobozban lehet szállítani a kutyát... Ez is milyen már? Szánalom ez az ország az Orbán ratyival az élen...

2013. jan. 4. 22:04
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

#2, #3 rosszul tudják!

Kizárólag az egyed jellemzően agresszív viselkedése esetén kötelező. Átlag kutyára fajtától függetlenül nem kell.

2013. jan. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
14%

5-ös !

Szerintem te tudod rosszul . Mert egy hete láttam , hogy a közterületes megbüntetett egy nénit mert a tacsiján nem volt szájkosár .

2013. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs ilyen, hogy egy bizonyos fajtára szájkosár kell.

Törvény mondja ki, ha az adott egyedet veszélyesnek nyilvánítják, akkor kell rá szájkosár közterületen.

A nénit átvágták, nem volt jogos a büntetés.

2013. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen, az oltási könyvet köteles vagy magadnál tartani.
2013. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

# 6, aki kutyát tart, az nem árt, ha ismeri a jogszabályokat főleg egy olyan országban, ahol még a jogalkalmazó se tudja, hogy mi a helyzet. A nénit jogalap nélkül bünteték meg. Én ismerősömet is megbüntették. Engem egy rendőr akart megbüntetni de miután elmagyaráztam neki, hogy rosszul tudja, utána elsomfordált.

Olvass:

"(3)28 Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."


[link]


De ezt a rendeletet már számtalanszor belinkeltük ide a GYIK-re is.

2013. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Együtt érzek veled! Nekem cone corsom van, és mindenki retteg tőle. Pedig attól, hogy egy kutya nagy, és olyan igazi kutya kinézete van, jól táplált, izmos, még nem kéne tőle betojni. Az enyém is csóválja a farkát mindenkire, játszana mindenkivel, erre félnek tőle..

Annyi olyan embert ismerek, akinek a kutya fogalma kimerül a yorkinál, meg a csivinél.. Ami annál nagyobb az tuti egy gyilkos..

Kicsit eltértem a témától, bocsánat.. :)

Én is hallottam már olyanról, hogy csak úgy megbüntettek valakit, mert nem volt szájkosár a kutyán..

2013. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!