Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák milyen színeket látnak?

A kutyák milyen színeket látnak?

Figyelt kérdés

azért kérdezem, mert van itthon több játéka a kutyának, és van egy olyan kis csomag, amiben ugyan olyan labdák vannak(teniszlabda méretűek) gumiból vannak, és ilyen fogtisztítós játék. a csomagban 6 darab labda van mindegyik más színű, (piros,citromsárga,kék,zöld,narancs,és lila)

és van olyan, amelyik a kutyát nem annyira érdekli, és van, amit ha meglát akkor már szalad előre, hogy dobjam már el.

de, mivel ugyan abból a csomagból van, és anyagra meg szagra is egyforma(gondolom, mivel tényleg egy helyről van) ezért csak arra tudok következtetni, hogy a színe miatt érdekli jobban.

szerintetek jól gondolom?

és mik azok a színek, amiket a kutyák intenzívebben látnak?


2013. jan. 4. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

sajnos nem találtam olyan oldalt ahol ezt képpel érzékeltetnék, valamikor pedig láttam olyat is, emlékszem.. :)

2013. jan. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

 Igaz-e, hogy a kutyák nem látnak színeket?

Nem.

Bár kétségtelen, hogy sokkal gyengébb a színlátásuk, mint az emberé. A kutyák szeme "pálcikákban" gazdag, "csapokban" szegény. Ezért "pasztell" színárnyalatokat érzékelnek csupán. De nem színvakok. De vajon miért alakulhatott ez így? Nos, a kutyák vadon élő ősei hajnalban és naplementekor (szürkületben) vadásztak leginkább, amikor a környezet már "fáradtabb", szürkés árnyalatokat mutat, így a jobb színlátásra egyszerűen nem volt szükségük.


Ez az állatorvosom honlapján szerepel érdekességek között. :)

2013. jan. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hiába van ugyanonnan az összes labda. Hidd el, a kutya nagyon is meg tudja őket különböztetni szagról. Mindnek más a kutya számára a szaga.
2013. jan. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt mi nem tudjuk biztosan eldönteni, csak az ezzel sok évig kísérletező) foglalkozó szakemberek. Mi csak találgatunk. Pl az első által linkelt cikk jó támpont lehet az ezer ilyen tudományos felmérésből.
2013. jan. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Amúgy, a citromsárga labdára van rákattanva, a többivel is játszik, de ez a kedvence.

2013. jan. 4. 23:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Igazából pont az a lényeg, hogy sok pálcikájuk van mivel azok sokkal érzékenyebbek és kevés fénynél is működnek, viszont csak egy bizonyos hullámhossz tartományt érzékelnek. Sötétben mi emberek is "színvakok" vagyunk, mert olyankor nekünk is főként a pálcikáink szolgáltatják a képet. Világosban amikor van elég fény, akkor már a csapocskák is működésbe lépnek és abból nekünk van 3 féle a 3 alapszínhez, míg a kutyáknak csak 2 féle, tehát az egyik összetevő hiányzik. Mivel gondolom a szemben rendelkezésre álló hely korlátos, ezért vagy az egyikből van több, vagy a másikból. A sötétben látás képessége a kutyáknak fontosabb mint a színek, ezért evolúciós előnyhöz jutottak azok az egyedek, akik több pálcikával rendelkeztek.
2013. jan. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Roland63 válasza:
0%
Minden kutya csak fekete-fehéren lát :D
2013. jan. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Roland, te olvasol is vagy csak írogatsz?
2013. jan. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat még egyszer, de közben én is olvasgattam, és a legjobban az a hozzászóló mondta, aki a pálcikákról írt, mert amiket olvastam azokban is ez volt írva. így most már ezzel is okosabb lettem:)

Amúgy, ha érdekel valakit, belinkelem a legérdekesebbet, amit találtam, az eleje is érdekes, de a végén van a hólyagszemről szó, és azon belül a kutyák látására is kitér.

[link]

2013. jan. 5. 00:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Ennek a témának még nem jártam utána, de volt egyszer egy pulink, aki nagyon szerette szétrágni a piros dolgokat. Olyan szinten, hogy volt hogy a pulcsimból csak a pirosat rágta ki...
2013. jan. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!