Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy foggyon le a 11 éves...

Hogy foggyon le a 11 éves tacskóm?

Figyelt kérdés

Szeret játszani de csak kevésser találkozok vele a nyáron akarom a felesleges kilóit levinni most kb 20 kg ami nem jó mert 10 körül kéne az ő méretéhez képest lenni-e mindent megeszik mivel a mamám szakács ezért ő is kevesebbet add neki enni de akkor is ilyen mozogni ha velem van mindig jön utánam ezért néha kicsit mozog kertes házban lakik ezért nyugodtan járkálhat össze vissza

Szerintetek??



2013. jan. 5. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:

20 kiló?? Biztos jól mérted? Az szerintem lehetetlen...

Egy ideig nem tudod meggyőzni mamádat, hogy kapjon száraz kutyatápot? Csak egy ideig... Egy hónapra nem feltétlenül drágább mint a főtt kaja! Abban nem úgy, és nem annyi zsír van, mint az emberi kajában, a kutya azt jobban hasznosítja, és megáll a hízása, ha még kergetőztök, fogyni is fog!:) Ha megteheted, akkor amikor ott vagy, rakd rá a pórázt és sétáljatok egy nagyot kint az utcán is! Meglátod, pikkpakk leolvadnak a kilók, még a hangulatán is meglátszik majd!

Remélem segítettem:))

2013. jan. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20 kiló az rengeteg... Ha lefogy, egész biztosan meghosszabbodik az élete is. Próbáld meg mamádat rávenni, hogy csirkemellet adjon neki pici rizzsel meg zöldségeket és ha ott leszel, vidd sokat sétálni, de az elején csak kis tempóban, majd látod, mennyit bír.
2013. jan. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet 20 kiló ha nem fajtatiszta törzskönyves...mivel 9 kiló a maximum a tacskóknál kétlem hogy a duplájára képes meghízni úgy, hogy nincs emiatt egészségügyi problémája.


Vagy házikosztból adtok neki jóval kevesebbet, vagy light tápra váltotok és csak azt eszi a kutya. Mivel a házikoszt egyoldalú táplálkozáshoz vezethet én a tápot javasolnám, azzal mindent megkap a kutya amire szüksége van és mivel keveset kell adni belőle közepes méretű kutya esetében nem egy nagy összeg.

2013. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked a LifeNetwork műsorát: Kisállat vagyok, de hízni akarok! Pont az ilyen túlsúlyos kutyákkal foglalkozik ott. Ott általában vagy diétás tápot, vagy pedig diétás házi kosztot javasolnak a kutyának. Az ennyire elhízott tacskót nem szabad futtatni, ugráltatni, mert tönkrevágja az ízületeit, napi keveset kell vele sétálni, s ami nagyon beválik: úsztatni kell. Az úszás nem terheli az ízületeket, de komoly mozgást jelent.
2013. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nah... Kisállat vagyok, de fogyni akarok! a műsor címe... Nagyon a hízáson jár az agyam. :D
2013. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
tudom hogy van szoktam nézni de nem segit
2013. jan. 6. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Az hogy kertben mászkálhat, nem elég mozgás neki.

Hozzám elhízva került a kutyusom, így fogyasztottam le:

Csak száraz táp, csomagoláson javasolt adag 70%-a. Ezt séta közben kapta meg jutalomként, külön etetés nem volt.

Napi minimum 3 órát sétáltunk. Ezen felül heti egy koplaló nap.

Nekem ez így bevált, pillanatok alatt megszabadultunk a súlyfeleslegétől. Viszont nem volt ennyire durván elhízva mint a tiéd, ő "csak" 30%-al volt súlyosabb a kelleténél. A leírásod alapján lehet hogy a te kutyusod már orvosi eset. A doki javasolna neki speciális tápot, plusz meg tudná határozni, hogy mi az a mozgás, amire szüksége van, de még nem megterhelő neki.

2013. febr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. febr. 10. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!