Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jobb két kutya mint egy?

Miért jobb két kutya mint egy?

Figyelt kérdés
Jobb egyáltalán?
2013. jan. 5. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha mind a kettő szocializált, akkor jobb szerintem. :) ketten is körülugrálnak, felvidítanak,
2013. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nézőpont kérdése. vannak előnyei és hátrányai is. én nem tartanék kettőt, jórészt anyagi okokból. nem tudnám őket olyan színvonalon ellátni, ahogy szeretném. az egyetlen kutyám mindent megkap, amire szüksége van, de érzem a határaimat. felelőtlenség volna bevállalni még egyet.
2013. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát valaki szerint jobb valaki szerint nem.

Ez sok mindentől függ. Abban jó, hogy dupla szeretetet kapsz, meg nagyobb a falkád és a kutyusod sosincs egyedül. Meg a "régire" nem jut annyi időd mert mind a kettővel foglalkozni kell.

Én úgy vagyok vele, hogy szerintem ha a pénztárcánk és az időnk bírja akkor jobb a két kutyus. Pl.: a miénk fél a sötétben pedig nagytestű és én boldogabbnak látom így, hogy van mellette egy másik. Nekünk 4 kutyusunk van és néha kicsit soknak érzem őket, de így hozta az élet és mind a 4-et imádom és egyiktől sem válnék meg.

Efelől mindenkinek egyéni véleménye van én így látom te amúgy. Van aki ellenzi, van aki ajánlja.

2013. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szeretnék két kutyát, de bizonytalan vagyok. Nem akarok meggondolatlan döntést hozni. Gondoltam itt majd jön 20 válasz, hogy miért jó a kettő vagy több kutya és akkor megnyugszom, hogy jó döntés lenne. :)
2013. jan. 5. 17:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, ha a két kutya jól kijön egymással, hasonló sétaigényűek, vérmérsékletűek. A környékünkön van egy gazdi, van egy óriás uszkárja és egy törpetacsija. Vicces látvány, de látom rajtuk, hogy szegény tacsi rohadtul szedheti a lábát, ha lépést akar tartani az uszkárral, meg egyáltalán, nem illenek egymáshoz.
2013. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szia, nekem is kettő van, és én szerintem jobb a kettő.

reggel, amikor hajnalban felkelek, akkor azt látom, hogy ők ketten hancúroznak, kergetőznek, fogócskáznak, szóval ha nem én szórakoztatom őket, akkor elszórakoztatják ők egymást:)

Ha hideg van, akkor összebújnak, együtt alszanak. :)

szerintem jobb a kettő, de csak akkor, ha ugyan annyi időt fordítasz mind a 2-re mert ha az egyiket már hanyagolod, akkor lehetnek gondok a féltékenykedés miatt.

Illetve, anyagilag is dupla annyi, de nálam ez se gond, mivel ismerősöm hentes, és sokszor negyedannyiért veszem meg a maradékot, aminek semmi baja, de már nem adja el, vagy ingyen hoz nyesedékeket.

2013. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem jobb.

Ha két kutyád van, az a következő hátrányokkal jár:

1. nem a jót fogják egymástól eltanulni. Egymást erősítik hisztiben, rombolásban, ugatásban, félelemben...

2. nagyon nehéz megértetni a kutyával, hogy most épp nem hozzá intézed a szavaid, hanem a másikhoz. Nekem az egyik mudimra rászólok, fel se veszi. De a másik, akire nem szólok rá, teljesen kivan, hogy most mi a baj, holott ő semmi rosszat nem csinált!

3. ennek a feloldására nagyon sokat kell a kutyákkal külön foglalkozni, különben egymásra nőnek (vagy legalábbis a bizonytalanabb/fiatalabb ránő a másikra). Nekem legalábbis a kutyakiképző ezt mondta, s elég hihetőnek is tűnik.

4. Két kutya=dupla kiadás. Van, akinek ez probléma, van, akinek nem.

5. Nehezebb a vezetői szerep megtartása

6. Nehezebb békében kimenni egy kutyás parkba, mert a két kis szőrgolyó kitalálja, hogy most ők a kiskirályok

7. Nehezebb két kutya párhuzamos irányítása

8. Bizony van olyan, hogy a két kutya nem szimpatikus egymásnak, ami állandó konfliktusokhoz vezethet


Ennek ellenére én élem a kétkutyások boldog (ámbár kissé szövevényesebb :D) életét, úgyhogy nem akarlak erről lebeszélni. Úgy gondolom, hogy az a legjobb, ha úgy döntesz, hogy ismered az esetleges nehézségeket, amik két kutya tartásával járnak (ezek a nehézségek egyidős, egyszerre hozzád kerülő és egyforma képzettségű kutyák esetén valószínűbbek). Hozzáteszem, hogy az egyik legüdítőbb élmény a mindennapjaimban az, mikor a két kutyám játszik egymással - természetesen a plüssmikulás letépett fejével -, utána pedig nagy egyetértésben mosdatják kicsit egymást. :)

2013. jan. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rosszul fogalmaztam: ezek a problémák nem biztos, hogy mind bekövetkeznek, nálunk ezek vannak/voltak, de lehet, hogy neked nem lesznek, úgyhogy feltételes módban akartam fogalmazni, csak nem sikerült. XD
2013. jan. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6.

nem csak az etetésról van szó. váratlan betegség költségei, a kötelező és ajánlott oltások, kullancs- és bolhavédelem, féreghajtás, hám és póráz amortizációja párévente, stb. ezek a költségek mind duplázódnak, ha két kutyád van

2013. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kutyának kutya a barátja.
2013. jan. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!