Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolognese almok általában...

Bolognese almok általában mikor vannak?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, hogy tavasszal van a legtöbb kiskutya, de amúgy ezt így nem lehet megmondani. Attól függ mikor tüzel a szuka, és mikor pároztatják. Ha felhívod a tenyésztőt (merem remélni, hogy onnan szeretnél) ő meg tudja mondani, hogy kb. mikor várható a következő alom kiskutya.
2013. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egész évben, a szukák gyakorlatilag folyamatosan tüzelnek, nincs olyan, hogy ekkor többen, ekkor kevesebben. Válassz ki egy számodra szimpatikus tenyésztőt és vedd fel vele a kapcsolatot. Ő majd megmondja melyik kutyájától és mikorra tervez almot. Van, hogy egy adott alomra hónapokat is kell várni, de egy jó alom esetében megéri, nem szabad hirtelen felindulásból megvenni az első kiskutyát, ami az utadba kerül, mert 15 évig fogsz vele együtt élni.
2013. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Nézd meg a fajtamentőket,egyéb menhelyeket!

Tudsz onnan is szinte ingyen megbízható,hűséges társat szerezni magadnak!

2013. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Jázi&Csenge ***** válasza:
67%

Jaj Istenem...utolsó...

annyira elegem van, hogy folyton, ha kérdez valaki valamit,ami a kutya fajtájával kapcsolatos, mindjárt "menhelyi kutyát vegyél, látogass el menhelyre, ott is ugyanolyan kutyák vannak".

Értem én, hogy nemes tett, meg minden az örökbefogadás, de ha egyszer valaki fajtatisztát szeretne, miért ne vehetne azt? Na mindegy, úgyis minden kérdéshez ki fogjátok még milliószor írni, hogy "menhelyit...!!!!", meg úgysincs értelme ezen vitatkozni...:) Mindenki éljen boldogan a saját kutyájával, legyen az menhelyi vagy tk-es, mindenki szerezzen onnan kutyát, ahonnan jólesik, és ennyi :)

Kérdező, amúgy nincs meghatározva olyan, hogy na most ebben az évszakban, ebben a hónapban születik a kiskutyák 90%-a, vagy ilyesmi. Attól függ a dolog, hogy mikor tüzel a szuka. Theia válaszával egyetértek.

2013. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
És ha a kérdezőnek még eszébe sem jutott, hogy bizony a tündibündi bolognese kiskutyákat is van aki kihajítja az árokpartra, így a menhelyen végzik? Ugyan az a kutya, amit akár ő is megvehetett volna. Fel kell ajánlani ezt is mint lehetőség.
2013. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jázi&Csenge ***** válasza:
60%

Fel lehet ajánlani, de szerintem mindenki tisztában van ezzel a lehetőséggel...vagy nem...:/


Én, ha fajtatisztát szeretnék,különben sem fogadnák örökbe.

1. Ha nem tk-es, csak egy szaporított kutya.(Ha árokpartra kidobott kutya, akkor eleve nem fajtatiszta, csak egy törzskönyv nélküli szaporított fajtajellegű keverék, mert egy igazi tenyésztő miért is dobná ki a nyomorult kölyköt?)

2. Ha esetleg valamilyen csoda folytán felelős tenyésztőtől származó fajtatiszta kutyus, akkor sem ismerem a kennelt ahonnan származik, nem ismerem a tenyésztőt, nem ismerem a kölyök szüleit, nem tudom, hogy vannak-e szűréseik, mik a kiállítási eredményeik, nem tudom hol született a kölyök, hol tartották az első heteiben. Így eleve nem hozok el egy kölyköt, ha már fajtatisztát szeretnék.


Menhelyről szerintem csak akkor hozzon el az ember, ha keveréket akar. (Tehát a mostani kérdezőnknek ne menhelyi kutyát ajánlgassunk, inkább világosítsuk fel, hogy nem szaporítótól vegyen kutyát párezer forintért, hanem felelős tenyésztőtől!)

2013. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Azt azért tudod, hogy a többség nem a tenyésztőre, a kennelnévre, a szűrésekre, meg az eredményekre izgul hanem az aranyos fehér szőrgombócra.


Kitalálja, hogy olyan kutyát akar. Ha olyan igényei vannak mint neked, akkor elindul azon a vonalon és felveszi a kapcsolatot a neki szimpatikus tenyésztőkkel. Ha nincsenek, feltesz egy ilyen szintű kérdést mint ez is. A következő kérdése az lesz, hogy mennyibe kerül. Ott majd leírjuk az árát, de ő talál az expresszen 30 ezerért is fehér szőrgombócot, nem ad érte 100-at. Te is tudod, hogy kb. 90% így gondolkozik, vagyis az esetek 90%-ában van értelme felhozni a fajtamentőket, hiszen ott is talál fehér szőrgombócot ingyen, vagy 5000 Ft-ért.

2013. jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3.-as vagyok,hetes hozzászólóval maximálisan egyet értek!!!

Kennelszám,meg champion meg minden ilyen nagyon szépen,és jól hangzik.DE!Ha valaki egy édes kis szőrgombócot szeretne,és nem kiállításra akarja hordani,az nem fog 150-200ezret kiadni egy kutyáért,hanem max20-at a szaporítónak.Akkor inkább menhely,igen jól érted,még akkor is ha esetleg az egered a kis piros kezecskén fog landolni(amit leszarok-bocs),tehát menhely,mert igaz,hogy nem kapsz törzskönyvet,lehet,hogy nem tenyészszemlés szülőktől származik a kutya,viszont esélyes,hogy egy sokkal ragaszkadóbb,hálásabb társat kapsz így,mintha egy szaporítót támogattál volna,és azzal nekünk-állatvédőknek-adnál plusz munkát!Visszatérve a kérdésre:szinte mindig lehet kapni kis Bolognese kutyust,sok sikert hozzá!

2013. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Huu.. Látom érkezett jópár kioktató jellegű válasz , meg persze rengeteg segítség is. Először is..Tisztában vagyok a menhely előnyeivel/hátrányaival, természetesen nem zárom ki ezt az opciót sem, rendszeresen nézegetem interneten keresztül a lehetőségeket. Tényleg nem fontos a fajtisztaság, hobbiállatként tartanám, nem hordanám kiállításokra, csak régóta vágyok egy kis szobakutyára, és ez a fajta tetszett meg a legjobban minden szempontból. Azzal is tisztában vagyok, hogy nem egy időben születik az összes kutya, csak az érdekelt, hogy mikor van a legnagyobb lehetőség rá, hogy találok, mivel nyár elején szeretnék egyet, hiszen az elején több feladatom van (szobatisztaságra nevelni pl.) és a szünetben több időm lenne.:-)

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, megy a zöld kezecske, és ha szeretnétek nyugodtan vitatkozhattok még itt!:-D

2013. jan. 5. 19:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért én egyetértek Jázi&Csenge válaszaival is...

Persze a 7-es válasszal is, mert ez igaz, de azért ha elolvastok néhány kutyafajtákhoz kapcsolódó kérdést, láthatjátok, hogy miért írta Jázi&Csenge azt, amit írt...

2013. jan. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!