Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éppen kutyus vásárlás előtt...

YouMe kérdése:

Éppen kutyus vásárlás előtt vagyunk, és én spitzet szeretnék anyukám meg bichon havaneset. Melyik lenne jobb lakásba?

Figyelt kérdés
Régen volt már kutyánk csak akkor kertes házban laktunk és nagytestű kutyusaink voltak.A két kutyafajta közül melyiket ajánlanátok lakásba,és melyikkel van kevesebb probléma(külsejével).És milyen a jellemük? Olvastam egy kicsit mind a kettőről, de mások véleményére jobban adok :)

2013. jan. 5. 21:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Bichon havanese kicsi és fehér (állandó kutyakozmetika, fürdetés), ráadásul a kistermetű kutyák általában idegesek, harapósak. Mert kicsik, attól még kutyák. Nem pedig jaj de cuki plüssállatok. Én spitzet választanék.
2013. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A spitz is fehér, ráadásul a havanese lehet sokféle színű is, olyan is van amelyik egyáltalán nem fehér. Tesóm havanese-t keres, nagyon aranyos, csak ajánlani tudom. Előző barátnőjének van egy. Egyáltalán nem agresszív, sőt! De a részleteket szerintem kérdezd meg egy tenyésztőtől, ő meg tudja mondani milyen a jelleme. El kell vele járni kutya kozmetikushoz, de kizártnak tartom hogy a spitz-cel nem. Annyi a macera, hogy azt hiszem fél vagy 1 éves koráig nem szabad megnyírni mert akkor gyapjasodni fog. Na meg magán célra mindenképp kant ajánlanak a tenyésztők. De szerintem a havanese-t válaszd, mert nagyon aranyos fajta, és minden nap egy öröm vele :)
2013. jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Mégis melyik spiccre gondolsz? Csak mert pl a pomerániai törpespicc nem nagyobb egy bichonnál... Akkor pedig az első válaszoló feltevése rájuk is vonatkozik, nem? ;)

Amennyiben átlagos mozgásmennyiséget tudnátok a kutyának biztosítani, én a bichont javasolnám inkább, mivel a spiccek mozgékonyabbak. Bár tény, hogy a bundájukkal kevesebb gond van.

2013. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én egy törpe spitz-re gondoltam :) Mivel mindig itthon van valaki ezért rengeteget tudjuk sétáltatni meg gondoskodni róla :)
2013. jan. 5. 21:51
 5/20 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltatok, hogy menhelyről hoznátok egyet? Megmentenél egy életet.
2013. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodtok egy típushoz, de nem akartok törzskönyvet, akkor az adott fajta fajtamentőit is nézzétek meg. De ha fajtatiszta kiskutyát akartok, azt minőségi kennelből érdemes hozni. De tényleg: lehet találtok bichon-spicc keverék kutyust menhelyen. ;)
2013. jan. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Szeretnék,de anyukám nem bízik az ilyenekben.Ahol önkéntes vagyok egy menhelyen rengeteg kis aranyos kutya van akik a szívemhez nőttek de anyukám fajtiszta kutyát szeretne :/
2013. jan. 5. 22:23
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha jársz menhelyre, akkor igazán van tapasztalatod, látod mennyi aranyos kutya van, anyukád elhihetné neked és ő is inkább arra szavazhatna, hogy mentsetek meg egy életet. Győzd meg inkább, vagy akkor legyen fajtamentés, az se rossz.
2013. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ő nagyon a fajtiszta kutyáknál akar maradni :/
2013. jan. 5. 22:51
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
mivel szinte kizárt, hogy az országban kapj fajtatiszta törpe spiccet (tekintettel arra, hogy 2 kennel van és a kölyök kb fél milliónál kezdődnek) ezért a haveneset ajánlom. Aranyos fajta csak vigyázz, hogy jó helyről vegyél mert nagyon sok a patellás példány belőle, csak hozzánk a kozmiba jár rendszeresen 8-10 bichon és minimum a fele térdkalácsficamos
2013. jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!