Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ők fajtatiszták lehetnek?

Ők fajtatiszták lehetnek?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jan. 6. 13:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
47%

óóóóóó nekünk dec. 23-án halt meg a tk-s bernink :( Boldog karácsonyt, ugye :(


Szóval valószínű, h ezeknekaz anyja apja is berni, vagy nagyon erős fajtajellegű, de meg kell mondjam a mi tk-sunk ezerszer gyönyörűbb volt anno. Meg az orra is valamelyiknek foltos, de amennyire tudom, feketének kell lennie. Nem tudom szerintem berninek bernik, de nem a legszebbek.

2013. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
47%
Meg mjuk így jobban megnézve több ponton is hibáznak a kutyák, van amelyiknek nincs zoknija se. De azért aranyosak :D JA a miénk 13 éve volt ennyi TK-san úgy, h ő sem volt tökéletes (hiányzott a farka végéről a fehér pamacs), úh csak hobbi kutyaként keresett gazdit, de még így is 10000x különb volt ezeknél :)
2013. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
részvétem :(
2013. jan. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
63%

Miért ne lennének fajtatiszták? Nincs törzskönyv? Na bumm... Ha neked van plusz 30-40 ezred, azért, hogy legyen róla papír, hogy állítólag kik a szülei, akkor egészségedre. Én spánielt vettem "szaporítótól". Egy galád aljas családanya szukájától voltak a picik, aki kertes házban tartott a tiszta, jól táplált, féregtelenített, oltott, 8 hetes kölyköket. Minden kölyköt megsiratott, és azóta is tartjuk a kapcsolatot. Láttam a kutyusok apját is. Milyen egy gané ember. Az a szaporító, akinek nincs törzskönyves kutyája? Mert aki adja veszi a tenyészállatokat a profit reményében, és vissza adja a fél éves kutyát, mert nem tetszik neki, az meg az igazi fain ember, mi? Mesélhetnék a törzskönyvről. Amikor a golden retriever az egyik kiállításon sötét színű, a következőn meg már világos, és más a feje is... :D


Otthonra, hobbi állatnak, SZERETNI, tökéletesen megfelel a papír nélküli kutya is. Mivel a MEOE eszetlen pénzért adja ki a TK-t, egyre kevesebben váltják ki, kár ragaszkodni hozzá. Pénzkidobás. Én azért nem választottam menhelyről kutyát, mert ragaszkodtam a spániel tulajdonságaihoz. Azóta van egy befogadott kutyám is, őt én szedtem össze az utcáról, leharcolva, sebes nyakkal 42 kullanccsal, felpüffedve, drótos szőrrel (goldie). Arról nem is beszélve, hogy ha netán még is gyúrnál a TK- kutyára, akkor sem tudhatod biztosan, hogy valóban azok a szülei, ami a papíron van. Inkább egy ismerős, akiről tudod, hogy tényleg berni az anya, és tudod, hogy kihez vitte fedezni a szukát. Ez a biztos. A többi lutri.

2013. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
66%
Gondoltam, hogy 0% lesz. :) Biztos a sok túl árazó "törzskönyves" "tenyésztő"-nek nem tetszik. :)
2013. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
77%

Utolsónak: Attól hogy itt nálunk szokás szerint semmi sem szent és mindent ledegradáltak ami egykor érték volt, attól a TK-nek elvileg mégis csak egy minőséget kéne képviselni.

AZ általad említett csere-bere a megfelelő kutyák összeválasztásához kell, hogy erősítsék a jó tulajdonságokat.

De amíg a szomszéd/barát kutyája fedez alapon van a színvonal, abból vagy minőség romlás lesz, vagy fajtajelleg veszítés.

Ez esetben meg már rég késő a szűrésekről beszélgetni.

Nem személyesen a Te példádból kiindulva, de ott is gondolhatott egyet anyuka, és gondolom elkérte a 2 utcával lejjebb lévő kant hogy csináljunk már kölyköket mert az milyen jó dolog.

Lefogadom hogy egyik kutyának sincs szűrése, de remélem hogy a józan paraszti ész még addig kitart hogy mondjuk ha a szomszéd kutyája beteges vagy csúnya akkor másikat keres helyette.

Ezek a beteges idegbeteg kutyák mind az ilyen hozzá nemértő párosításokból születnek, csak sajnos amíg az emberek nem értik meg hogy az olcsó dolgok nem véletlenül olcsóbbak a minőségnél, addig nincs mit tenni.

Ha az emberek a minőséget választanák hosszútávon mindenben, akkor végül mindenben jobban járnának.

2013. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Ajánlom, a két berniről nyilatkozónak, mielőtt baromságokat ír a fajtáról, olvassa el a stender leírást és ne terjesszen hülyeséget a fajta jelleget illetően! A zokni, és a pompon nem követelmény, csak ajánlott!
2013. jan. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
41%
Kép alapján a fajtatisztaságot tökéletesen megítélni nem lehet, csak valószínűsíteni!
2013. jan. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Ja, az orr fehér rajzolatában is lehet fekete pötty!! Attól még fajtatiszta!
2013. jan. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
41%
Kép alapján a fajtatisztaságot tökéletesen megítélni nem lehet, csak valószínűsíteni!
2013. jan. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!