Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy terület őrzése - bullterr...

Nagy terület őrzése - bullterrier vagy kuvasz? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Nagy szerelemem volt mindig a bullterrier, egyik régi ismerősömnek az volt, onnantól teljesen beleestem a fajtába, úgy gondoltam, ha lesz újból kutyám, az csak bull lehet. Történt aztán, hogy összejöttem a jelenlegi párommal, most pedig az összeköltözésnél tartunk. Családi ház, falun, elég nagy telekkel. Szeretnék kutyát, de szemponttá vált (ami eddig nekem városlakóként nem volt), hogy a kutya tudja őrizni a területet. A páromnak semmi kifogása a bulli ellen, ha ennek a célnak "megfelel", viszont szerinte érdemes megfontolni a kuvaszt inkább (az is nagy kedvencem amúgy). Szerintetek?


N22


2013. jan. 7. 07:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem írtam, de nyilván szempont, ha lesz gyerek, vele kijöjjön. Bár gondolom jól nevelt kutyának nem okoz gondot...
2013. jan. 7. 07:14
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A bull erre abszolult nem alkalmas. Inkább kuvasz.
2013. jan. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A bullterrier nem házőrző fajta. Kicsi, emberekkel barátságos, hideget nem bírja. A mi környékünkön több bullterriert is elloptak az utóbbi 3-4 évben.


A kuvasz viszont tipikus területőrző kutya, a pásztorkutyáknál nincs jobb ilyen feladatra.

2013. jan. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MrHard ***** válasza:
100%
A kettő fajta közül területőrzésre mindenképpen a Kuvaszt ajánlanám! Az olyan típusú kutyák, mint a Bulli (Amstaff, Pit Bull stb..)nem igazán alkalmasak őrzésre, hiszen nem erre a célra lettek kitenyésztve.
2013. jan. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A bullterriert szigorúan tilos kertben tartani! Se a téli hideget nem bírja, se a nyári forróságot. És gazda centrikus, az elhanyagolást nem viseli jól.
2013. jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, maradunk a kuvasznál. :)
2013. jan. 7. 11:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Későn olvastam a kérdést,már mindent beírtak előttem.Csak annyi,hogy gyakorló bullterrieresként nektek inkább a kuvaszt javasolnám.A bullterrier nem boldog,ha nem lehet folyton a gazdival.

Kuvasznál arra figyeljetek,hogy ne netről olcsón vagy szomszédból vegyetek,hanem csak ellenőrzött tenyészetből,jó idegrendszerű szülőktől.

2013. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!