Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökés, gazdára támadás,...

Szökés, gazdára támadás, falkavezérségi gondok?

Figyelt kérdés
Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy két kutyám közül az egyik nagyon elkanászodott. Szinte tökéletes volt a kapcsolatunk fél éven át, csak az utóbbi időben komoly lelki problémáim voltak, úgy néz ki, ez rá is kihatott. Nem tudtam vele annyit foglalkozni, akkor is alig gyakoroltunk, csak bóklásztunk. Jártunk kutyaiskolába is, sokat segített, tényleg macskáról le tudtam hívni, póráz nélkül sétáltunk, más kutyákhoz nem ment oda engedély nélkül. Tegnapelőtt viszont nem tudtam lehívni egy macskáról, ezért megbüntettem. Büntetés közben pedig elszökött tőlem, barátom hívott, hogy a kapu előtt ül a kutya. Tegnap barátom megfogta őt a nyakörvénél, és a kutya megkapta őt. Soha nem csinált ilyet, totál megrökönyödtem. Falkából való kizárás mellett döntöttünk, hiszen két súlyos bűnt is elkövetett, a másik kutyától is elszeparáltuk. Lehet a lelki dolgok miatt, hogy ilyen komollyá váltak a gondok? Tulajdonképpen az az érzésem van, hogy át akarja venni a vezető szerepet, mert talán azt gondolja rólam, hogy már nem vagyok megfelelő. Az utóbbi időben tényleg nem voltam az:(
2013. jan. 7. 08:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan büntetted meg amikor elszökött? Ha meghajtottad nyílt területen, akkor lehet, hogy túlnyomtad és örülhetsz, hogy csak hazáig ment nem pedig világgá. Ha elborult aggyal büntetsz, nem vagy kiegyensúlyozott, az nem biztos, hogy használ. Szóval ha úgy gondolod, hogy benned van a hiba (ami valószínű), akkor előbb magadat tedd rendbe és utána higgadtan, következetesen kezdd el helyreállítani a kapcsolatodat a kutyával!
2013. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Meghajtás volt, és lehet, hogy az van, amit írsz. Úgy volt, hogy elment a macskára, és nem higgadtan álltam neki büntetni sajnos, inkább mondhatni tajtékoztam a dühtől. Elindultam felé, látta, hogy gáz van, akkor elkezdett szaladni előlem. Mentem utána. 5 perce büntettem kb, azalatt többször lefeküdt, de csak hisztinek tűnt. Aztán egyszer csak nagyon messzire elrohant, mentem továbbra is utána, majd eltűnt a kis utcákban. Hatalmas nagy kudarc ez nekem.
2013. jan. 7. 08:43
 3/25 anonim ***** válasza:
0%
Amikor lefeküdt, akkor kellett volna ráesrősitened a fekszik marad-ra, odamenned hozzá, nyugodtan rátenni a pórázt, csinálni egy szigorubb fegyelmezőmunkát,(lához, ül, stb)és egy szó nélkül hazavinni.
2013. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem egészen értem, amit írsz, itt semmiféle feladat nem volt, büntetés volt, mire erősítsek rá? Nem gyakoroltunk, hanem megbüntettem, mert nem jött oda (az már más kérdés, hogy sza.ul).
2013. jan. 7. 09:11
 5/25 anonim ***** válasza:
65%

azt akarja irni az előző hogy mikor lefekdüt akkor rá kellett volna szólnod hogy fekszik marad, amig oda érsz és akkor megtudtad volna fogni



és igen, a kutyák érzik a lelki változásokat és ez rájuk is kihat: ha érzik hogy stresszelsz ők is stresszelnek, de mivel nálad van más is a falkában ezért előfordulhat hogy inkább átvenni a hatalmat hogy a falka biztonságban legyen.


én egyedül vagyok a kutyámmal de az új munkahelyemen az első hónapban annyira rágörcsöltem a dolgokra hogy nem sikerül és kifognak rúgni hogy síró görcs rohamaim voltak. erre rátett még az is hogy a kutyusom is bepisilt szétrágott mindent... miután sikerült már elérnem a normát (illetve a csopim is nyugtatott hogy ez nehéz feladat, sok idő mig belejön az emebr) és lenyugodtam érdekes mód a kutyámmal sincs már semmi probléma...


szóval probáld a lelki bajokat minnél hamatabb megoldani és akkor vissza áll a rend. a kutya érzi ha a gazdi nem kiegyensúlyozott és olyankor bizony megprobál tenni a dolgok ellen saját érdekében is

2013. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

csatlakozom az előttem szólóhoz. itt most ne azzal törődj hogy mekkora kudarc. sajnos a kutyák mindent megéreznek és őszintén szólva szinte lehetetlen hogy mindig 100%ot tudjunk teljesíteni, hiszen teli vagyunk problémákkal mi emberek , nem olyanok vagyunk mint ők hogy hamar túl tudnánk lépni dolgokon. (amúgy ebben példát vehetnénk róluk de nem könnyű)

az enyém is iszonyat figyel arra hogy mikor milyen lelki állapotban fegyelmezem vagy parancsolok neki (bámulatos). nem várja el hogy a popóját nyaljam ki. egyáltalán. azt várja el hogy minden esetben nyugodt én még ugy is mondanám semleges hangnemben fegyelmezzem, parancsoljak. ha dühös vagyok komolyan mondom az istennek nem hallgat rám, borzalmas érzés olyankor de mégis neki van igaza, dühösen nem is gondolkodom megfelelően.


szóval valóban tedd rendbe a lelkieket magaddal, ennél pedig ne ragadj le mert ugyanúgy gyenge maradsz, magad is megírtad a választ, tehát tanultál az esetből, tiszta lappal haladjatok tovább. sokan megírták már hogy a kutyáink olyanok mint a tükör, tehát ha nem megfelelően viselkedsz a kutya sem fog.


a falkából kizárás nagyon jó ötlet volt. kicsit gyúrjatok rá azokra a gyakorlatokra amik a ti pozíciótokat erősíti.

ha sétálni mentek rá sem néztek, hozzá sem szóltok, el sem engeditek végig pórázon marad.

lehet hogy egyesek durvának fogják titulálni amit most írok, de én megtenném vele azt hogy amikor etetési idő van a szeme láttára ennék meg valami jó kis illatos kaját. ha tolakodni merészel azzonnal rámordulnék hogy nem (nem dühösen vagy kiabálva) amolyan mégis hogy képzeled te hogy megzavarsz ki vagy te. majd oda tenném a tálját üresen, most csak ennyi maradt. (felnőtt kutyának hetente egy nap koplalás nem árt sőt javasolt is) nem tudom meddig fog nálatok tartani a kizárás (1 héttől egy hónapig szokott terjedni ez a büntetés) de minden egyes etetésnél így csinálnák, plussz az adagját is némileg csökkenteném erre az időre. lehetőleg persze ne csak te hanem a megharapott személy is ugyanígy járjon el.

ezalatt az idő alatt nem szabad parancsot sem kiadni a kutyának, tulajdonképpen mintha nem is létezne. mikor letelt az idő csak fokozatosan lehet visszafogadni , nem szabad a nyakába ugrani hogy jajj végre letelt kiskutyám, lassanként egyre több parancsszót adunk ki neki -nincs jutifati-

majd végül már lehet lassan engedni és a megszokott környezetbe visszaállni jutalmazni simizni stb. célszerű a kizárás leteltétől egy két esetleg három napos átállásban számolnunk.

2013. jan. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
az előttem szóló alatt az első válaszolót értem. jah és ezalatt mindvégig legyen elszeparálva a másik kutya, külön séta is minden.
2013. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
ma 09:22 köszi:)
2013. jan. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom te is érzed Kérdező, hogy a 3 és 5 nem tudja miről is van szó ebben az esetben. Természetesen nem kellett volna semmire sem "ráerősítened". Észre kellett volna venned a különbséget a valódi megadás és a színlelés között és otthagynod őt a francba, még mielőtt tényleges falkából kizárásnak érzékeli. Én amikor ilyet csináltam, akkor elmentem jó 100 méterrel arrébb és elkezdtem más kutyásokkal beszélgetni és játszani a kutyájukkal, majd egy 20 perc múlva elindultam haza. Amikor már nem is láttam a kutyámat, akkor hangosan elkiáltottam magamat, hogy "gyere". Jött is! 10 méterre mögöttem meg is állt magától, nem mert megközelíteni. Amúgy nem véletlenül mondják az oktatók, hogy ilyet nyílt terepen ne csináljunk! :)
2013. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Persze, leesett, hogy ők nem kompetensek. Köszönöm a válaszokat, nagyon jól esett, amit írtatok, már felfelé ívelek, csak nagyon összejöttek a dolgok. Most egy hétig a kizárás alatt nincs vele sem séta, sem egyéb foglalkozás, a másik kutyától el van zárva egy helyiségbe, napi 2x engedem ki dolgát elintézni, és este bedobom neki a kajáját. Mikor kiengedem, rá sem nézek, mintha levegő lenne.

Mikor majd már látom, hogy igen sz-rul érzi magát, akkor mennek a pórázas séták, szigorú szabálybetartatás, gyakorlás stb. Ahogy visszagondolok erre az időszakra, látom, hogy milyen sok dolgokt elrontottam:(

2013. jan. 7. 10:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!