Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát ajánlanátok?

Melyik kutyafajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Van már egy border colliem és imádom ot, de szeretnék mellé mégegy kutyust, én a menhelyre szavazok, de kell pár B terv.

Kozepes termeture gondoltam, nem fontos hogy orizze a házat, inkább legyen jól szocializálható, jah és van egy macskám is. Lécci írjatok tippeket!!! Ja és a másik kutyus már lassan két éves lesz és két hónaposan kerult hozzánk, azota szinte minden nap sétáltassuk. Faluban lakunk családi házban, átlagos méretu kerttel. Nagyjából ennyi, ha nem elég akkor kérdezzetek bátran! :)



#kutyafajta #Border collie #kutya macska mellé
2013. jan. 7. 10:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én az Ausztrál juhászkutyát ajánlom. Hasonlít a Borderhez, de mégis más. Nagyon barátságos, könnyen szocializálható és a macskát sem fogja bántani. Kicsit sok mozgás kell neki, de ha elviszed sétálni őt is, és ha van olyan nagyobb hely, ami biztonságos, kicsit kiengeded szaladgálni, akkor jó lesz.

Jah, és nagyon szeret tanulni és könnyen is tanul. Szerintem csodás fajta. Nekem is ugyanezek a feltételeim, a Bordert kivéve, és nekem is ezt ajánlották. kicsit olvasgass utána a fajtának, hátha megtetszik:)

2013. jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam már rajta nekem abból a trikolor tetszik nem az a szurkés és tényleg aranyos fajta... Koszike, de a válaszokat még várom
2013. jan. 7. 11:02
 3/15 anonim ***** válasza:
Az jó, ha kb hasonló mozgékonysággal bíró fajtát választasz, hogy tudjanak együtt futni, játszani, s a labdázás is csak úgy az igazi. Számtalan megfelelő kutya lehet, javaslom megnézni a többi terelőkutya fajtát, de még rengeteg más fajta szóba jöhet. Ha az elvárásaidat jobban körvonalazod, akkor könnyebb lenne konkrét fajtákat mondani.
2013. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát nekem nagyonnnn széles a látókorom, a border colliem az egy ivartalanított szuka, tehát megint egy szukát szeretnék. Jó lenne ha jól kijonne az emberekkel és más álatokkal is. Nekem is jól jonne mégegy terelo-kutya, mert a mostani kutyussal egyszzer voltunk terelni és egy igazi tehetség szóval terelhetnének ketten. Autóval is elég sokszor mennénk. A mostani kutyus is volt velunk Nógrád- megyében kirándulni egy hétre egy viéki erdoszéli házikoban- imádta.... tehát suru lenne az élete. Egyébként ha nem terelokutya akkor az aranyretriever jonne be, vagy valami olyasmi. Ja és szerintetek jó dologha egy háznál két kutya van?? Ha nem vagyok veluk ok játszanának egymással???
2013. jan. 7. 13:48
 5/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet így megmondani. Vannak, akik akkor is játszanak, mikor a gazda nincs ott. Vannak, akik, ha a gazda nincs ott, inkább rosszalkodnak, mások pedig egymást marják. Sok kutya egyáltalán nem foglalkozik a másikkal, ha a gazda nincs ott.
2013. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ahha! Koszi.. Neked is két kutyád van?
2013. jan. 7. 13:55
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen. Az enyéim csak akkor játszanak egymással, ha a szabadban vannak, vagy ha mindenki itthon van. Nekem két mudim van. Tulajdonképpen, a mudi is illene hozzátok.
2013. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jahm még annyi, hogy enyéim lakásban élnek, csak úgy vannak a szabadban, ha mi is ott vagyunk. xD
2013. jan. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Még nem hallottam errol a fajtárol de leírom magamnak a neved és ha még lesz kérdésem írhatok privibe????
2013. jan. 7. 14:04
 10/15 A kérdező kommentje:
Megnéztem a MUDIT. Aranyos. Neked tiszta fekete van? Milyen a természete??? ez is terelokutya?? b
2013. jan. 7. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!