Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pincsik nagyon fáznak kint...

A pincsik nagyon fáznak kint télen? Lakásban vagy fűtött helyen kellene inkább tartani őket ilyenkor?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel kis kutya ezért nagyon gyorsan átfagy. Hiába a hosszú szőr, nekem a nagyok(akiknek rövid szőrük van) kevésbé fáznak ^^
2013. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen! Nem hiába nevezik őket szoba kutyának! Túl kicsi a testük ahhoz, hogy kibírja a téli hidegeket és a bundájuk sem megfelelő! Társasági kutyák, szükségük van arra, hogy a gazdájuk közelében legyenek! Nem is tudom, hogy jut az idióta emberek eszébe olyan, hogy pincsit udvaron tartsanak! Az ilyen felelőtlen ostobáknak kéne megtiltani az állattartást!
2013. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 DogSportsTimi ***** válasza:
Nem. Egyáltalán nem lehet kint tartani, legalább is nem túl szerencsés. Az tény, hogy dupla tömött szőrzete van, és viszonylag hosszú is, de ettől függetlenül még nem alkalmasak kinti tartásra. Kistestűek, közel vannak a földhöz, hamar átfagynak. Főleg ha a hó nagyobb mint ő maguk, és abba kell mászkálnia. Ráadásul a nyomott pofa miatt kialakulhat légzési nehézség is, de ez a mopszokra, francia bulldogokra jellemzőbb.
2013. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És zárt ólban, kamrában, fészerben..stb. helyen, ami fűtetlen, de száraz, nincs benne hó, nem fúj be a szél...stb., ott sem érdemes tartani őket ?
2013. jan. 7. 20:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Ilyen helyen semmilyen kutyát nem "érdemes" tartani, pincsit meg nem is lehet. Te akasz ilyen kutyát? Akkor tartsd a lakásban!
2013. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ott is pont ugyan annyi a hőmérséklet, mint kint! Ezeknek a kutyáknak legalább 10-15 fokra van szükségük. Ha ezt nem tudjátok neki megadni, keressetek egy normális, értelmes, felelős gazdát szerencsétlennek!

És nem érted, hogy ezek társasági kutyák? Nagyon igénylik a gazdájuk jelenlétét és nagyon nem viselik jól ha csak úgy kidobják a kertbe dísznek őket!

2013. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves hatos válszoló, érdemes lenne sztem kissé kevésbé lekezelő és kultúráltabb, intelligensebb hangnemben írnod erre az oldalra.



Köszönöm a válaszokat.

2013. jan. 7. 20:24
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
De egyáltalán hogy jut eszedbe olyan, hogy fogsz egy pár kilós kis szoba kutyát, akinek alapvető igénye, hogy a gazdája mellett legyen és kidobod a kertbe?! Ehhez már nagy fokú felelőtlenség és tudatlanság kell!
2013. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

NA idefigyelj, szállj le rólam, feltettem egy tisztességes kérdést, és ne vádaskodj , mert egy szóval nem mondtam , hogy van pincsi kutyám akit kinn tartok épp a fagyos hidegben.

Ha ennyire nem tudsz viselkedni, menjél máshová vagy fordulj orvoshoz.

2013. jan. 7. 21:06
 10/12 ratata ***** válasza:
ha kint akarod tartani ne szobakutyát tarts.többszázféle kutyafajta van válassz kinti fajtát.a pincsi kényes csak benti tartásra jó.
2013. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!