Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi a felnőtt kutyák napi...

Mennyi a felnőtt kutyák napi alvásigénye? Aggódnom kéne, ha sokat alszik a kutyám?

Figyelt kérdés

Egy felnőtt husky keverékről van szó, abszolút husky jellemű és vérmérsékletű és ivartalanított. Mostanában olyan sokat alszik, vagy az is lehet, hogy csak én aggódom túl?

Délelőtt 10-11-ig minden nap kint vagyunk, póráz nélkül szaladgál, elismételünk egy-két korábban tanult dolgot. Bejövünk, most nem adok enni de régebben szoktam, mert egy picit felszedett magára, tehát bejövünk, kicsit bóklászik a kertben, aztán lefekszik és alszik kb. 14 óráig. Fél 5-kor etetés, eszik, bóklászik, aztán 6-kor már fekszik is le és egész reggelig alszik.

Nyáron aktívabb, mert mi is kint vagyunk a kertben, de nem sok ez egy kicsit?


A ti nagytestű kutyátok mennyit alszik?


2013. jan. 7. 18:06
 1/8 tücsök500 ***** válasza:
enyém nagyon sokat :) ha eszik és mozog rendesen akkor semmi ban :) csak lustii :D
2013. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mennyi az a nagyon sok??
2013. jan. 7. 18:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell aggódnod!

A kutyám egy nap képes 15-16 órát aludni és mivel fele időmet munkával töltöm unalomból szundizik sokszor.

2013. jan. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyám egész nap tud aludni. Amig dolgozom, végig alszik és az éjszakát is átalussza. Ez úgy 15-16 óra.

Hétvégén kevesebbet alszik. Olyankor megyünk mindenfelé és egész nap velem van. De ahol csak tud szundít egyet útközben, este ilyenkor hamar kidől, és másnap alig lehet reggel felkelteni. :)

2013. jan. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Téli álmot alszik. Borús, nap nélküli idő elnyomja. Én is néztem örökmozgó haverkutya milyen jó kutyaként ült a fotelben majd elaludt, és egész délután aludt. És éjjel is alszik, mondták.
2013. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem aggódom.
2013. jan. 7. 19:33
 7/8 ratata ***** válasza:
100%
mélyalvásban kb 3-5 órát tölt.szundítva "éber" alvásban akár 15-18 órát is pihenhet.
2013. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyim furcsa. Beéri naponta 2-3 óra alvással de ha unatkozik 19-20 órát is képes aludni.
2015. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!