Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül a chip az...

Mennyibe kerül a chip az oltásokkal együtt? Egy éves kutya még sose kapot oltást. Átlagban ez mennyibe fog kerülni? Csak nem rég került hozzánk.

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Chip 3500ft

Parvo elleni 3000-4000ft

Kombinált oltás: 6-7000ft

veszettség elleni: 3500ft

Ha még sose kapott oltást én ezt a sorrendet javaslom! Mi sose adunk be kombinált oltást első oltásnak, másnak se tudom ajánlani!

2013. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is 1,5 évesen kapott oltást 7000 ft volt veszettség plusz kombinált... akciósan:D
2013. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém most nemrég kapott 1 veszettség ellenit amit én nagyon kevesellek, mert két éves a kutya és élete első oltása
2013. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Off:

Első, miért nem ajánlott a kombinált oltással kezdeni?

2013. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert akárhogyan tartasz egy kutyát lehet lappangó betegsége főleg egy egy éves felnőtt kutyának amire ha csak egy parvot viszel rá kevésbé veszélyes mint ha 5 vírust kapna. Rengeteg kutya immunrendszerét kikészíti ha első oltásnak kombináltat kapnak hasmnésük van, néha belázasodnak. Jó páran megkerestek már ilyen problémákkal főleg csivisek. Megveszik a szaporítótól a kutyát oltások nélkül aztán beadatják a kombináltat elsőnek mert így olcsóbb, és utánna megkeresnek mert nekem is vannak csivijeim indokkal, hogy mi lehet a baja a "cukorfalatnak". Ilyenkor szoktam visszaküldeni őket az eladóhoz, hogy nem vagyok segélyhívó attól mert én tenyésztem őket, szívesen segítek de a legtöbbjük hajnali 3kor hív mert egész éjjel ment a hasa. Szóval inkább parvo legyen az első hátha van lappangó betegsége főleg ha menhelyi kutyáról van szó.
2013. jan. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem. Én is csodálkoztam, amikor a 2 hónapos utcáról befogadott kiskutyánknak kombináltat adott először a dokink, aki egyébként lelkiismeretes, és modern felfogású. Mindenhol azt olvastam korábban, hogy a parvót adják elsőnek. Az is igaz, hogy oltás előtt egy hétig "karanténban" kellett tartanunk, hogy kiderüljön összeszdett-e valamit az utcán.
2013. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A jobb menhelyeken KIZÁRÓLAG oltott (parvo ellen is) és chippelt, sokszor ivartalanított kutyákat adnak örökbe. Ha egy évesek, akkor is.
2013. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!