Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor dől el egyértelműen,...

Mikor dől el egyértelműen, hogy milyen lesz a kifejlett puli szőre?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom két forma van, a göndör és a raszta szőrzet. Mikor látszik majd meg hogy milyen lesz, és ha annak a függvénye, hogyan n kell úgy ápolni hogy rasztás legyen?

#kutya #raszta #puli #kutyaszőr #puli szőr #puli szőre #kutya kőre #puliszőr
2013. jan. 7. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen rasztásodik csak vagy jól ápolod vagy nem... a puli szőrét, hogy igazán szép legyen nehéz jól ápolni, nekem egy kiállítási pulim volt, hát hajam kihullott mire szép zsinóros lett. Mondjuk megérte a munkát mert minden bíró agyon dicsérte, hogy milyen szépek a rasztái :) Még Best in showban is helyezve volt az öregfiú :) (most 10 éves) Alapból minden héten vagy második héten bevizeztem és feltéptem a rasztákat, szépen bezsinóroztam majd üldögélt a kádban egy 10 percet, majd szépen összecsavargattam a rasztákat. Ezt kb egy éves koráig onnantól elég havonta vagy néhány havonta megcsinálni hobby kutyánál akár ennél is ritkábban. Ha nem vizezed be akkor a raszták nem lesznek szépek és a feltépésnél vigyázni kell, hogy ne túl vékony zsinórokat tépj illetve a fülről könnyebb ha lenyírod a szőrt mert könnyű feltépni a fület a rasztával együtt
2013. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
:O Mindig akartam egy szép rasztás pulit vagy komondort... s az én hajamat is berasztásítanám hozzá. O.O De ezt olvasván... lehet, hogy ez olyasmi, amihez én kevés vagyok. :D Eddig is tudtam, hogy nem lehet könnyű, de mától egészen más szemmel fogok nézni a kiállításokon felvonultatott kis "felmosórongyokra" (a felmosórongy = cuki, tökéletes rasztakutya) :D
2013. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
most látom, hogy hülyeséget írtam (első vagyok) szóval rasztát feltépni szárazon kell vagy max picit nedves, ha nagyon vastag a raszta akkor ollóval fel lehet vágni merőlegesen, mikor ez kész és szépen akkor bevizezed alaposan az egész szőrt (erre írtam, hogy én betettem a kádba 10 percre) majd ha kiveszed akkor dörzsölöd és kiálló szőröket szépen bedolgozod a zsinórba. Sampont nem kell használni! és alapból a samponozásnál se szabad szétdörzsölni a rasztákat, szárítani én ritkán szoktam ha magától megszárad jobb mert a szárítóval szétfújja csak az ember de ha muszáj akkor messziről szárítsd. Tényleg nem egyszerű meló, még a kiállításokon is kevés a szépen bezsinórozott puli
2013. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!