Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatásról való leszoktatás?

Ugatásról való leszoktatás?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves yorkshire terrier szuka kutyám. Kb. 8 hónapos korában kezdett el folyamatosan ugatni. Reggeltől estig képes ugatni, de szó szerint folyamatosan. Sokszor már hangja is alig van és bereked, de akkor sem hagyja abba. Lakásban szerencsére nem csinálja, de nagyon zavaró, hogy akárhányszor leviszem sétálni nem fogja be. Tudnátok tippeket adni, hogy hogyan lehetne leszoktatni? Néha, ha erélyesen rászólok pár percig leáll, de ha meglát valakit kezdi elölről. Mondjuk az se zavarja, ha a kihalt utcán csak mi vagyunk, a nagy semmit is képes ugatni. :D
2013. jan. 7. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet...

A mi Bolognese kutyánk is ilyen. Bárhogy rászólunk nem fogja be, csak ugat mint akit felhúztak. Nem az, jó jelzőkutya, de idegesítő. Azt is megugatja akit ismer, apánkat is mikor hazajön stb.

Lehet lepontozást kapok, de sztem valami idegi gond miatt lehet ez.

2013. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Igen, idegi gond miatt van, amit a tekintély és szakszerű nevelés hiánya okoz. Sok kutyánál előfordul ilyen idegi gond.
2013. jan. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Pont azért ugat még mindig, mert "néha" szóltál rá. Volt 4 hónapod, hogy leszoktasd az ugatásról.Nem használtad ki.

Tudom, kicsi kutya, le kell hajolni,de minden ugatásnál be kell fogni a száját és mondani, hogy nem!.

2013. jan. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Mennyit foglalkozol vele és hogyan? Le van mozgatva rendesen, agyilag is van fárasztva, vagy csak úgy létezik, és tipeg póráztávolságon? Falkavezérséggel foglalkoztok, vagy a kutya a főnök otthon? Általában vagy ezek közül az egyikkel, vagy mindkettővel vannak gondok, ha a kutya ész nélkül ordít; az valamiféle stresszt jelez, azt meg vagy a dögunalom, vagy a rossz falkasorrend miatti hatalmas felelősség okozza. Vagy ugye együtt a kettő.
2013. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy idegi gond. Én már nem tudom sokszor mi van vele. Azt furcsállom, hogy 8 hónapig semmi probléma nem volt vele. Csendben végig lehetett vele bárhol sétálni. Más, idegen kutyák mellett is. Most meg szabályosan megőrül a semmire is. Valahogy reflexszerű már nála, hogy ha kilép az ajtón jön az ugatás.

Mondjuk gyanús egy kutyakozmetikai eset. Első alkalommal vittem el nyírásra, és hát nem úgy alakult, ahogy terveztük. A nő se volt elég szakszerű. Már, ami a kutyák természetéhez való hozzáállást illeti.

Lehet hülyén hangzik, de hetekig depressziós volt a kutya. Na meg persze bizalmatlan. Velem annyira nem, de sokszor idegenekkel agresszív volt. Ez közrejátszhat abban, hogy ennyit ugat?

2013. jan. 7. 22:05
 6/13 A kérdező kommentje:
Okos és tudja ki a főnök. Minden másban szót foga. Egész nap itthon vagyok vele már féléve. Rengeteget játszunk/játszik. Lefárad rendesen, most is eldőlt, mint egy zsák. Az előzőekben leírt depressziós eset után mondjuk annyit nem akart lemenni a napi pisilésen kívül. Lehet nem érte annyi külső inger és ezekre reagál most így. Amúgy szeret kint lenni és látszik, hogy élvezi az ugatás részét. Szóval nem tűnik stresszesnek. Persze nincs kizárva ez sem.
2013. jan. 7. 22:08
 7/13 A kérdező kommentje:

2 Időpont ma 21:57


Hidd el, hogy minden egyes ugatásnál rá van szólva. Lehajolok mondom, hogy nem! Néha beválik egy ideig. Néha rám se hederít. Ezért is vagyok már teljesen kiakadva, hogyha ez sem használ, akkor már nem tudom mit csináljak.

2013. jan. 7. 22:18
 8/13 A kérdező kommentje:

Bocs a 3.-nak szólt.

A néha meg az erélyességre vonatkozott, mert azt olvastam sok helyen, hogy nem szabad kiabálni és erőszakosan fellépni ellene, mert azt visszaugatásnak veszi és elvesztem a tekintélyem vele szemben. Szóval mindig rászólok csak néha már elszakad a cérna és olyankor kiabálok is. :)

2013. jan. 7. 22:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha ebben nem hallgat rád, akkor nem vagy falkavezér ebben a helyzetben, amin lehetne éppen változtatni.

Miből gondolod amúgy, hogy tudja, hol a helye?

2013. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
azért ugat, mert izgatott, örül, hogy mentek. labdázz vele, vagy tanuljatok valamit, ami leköti a figyelmét. feltételezem nem az az extra mini táskában csücsülő fajta, hanem igazi terrier. neki kell a feladat. legyen a lentlét tartalmas, és nem csak sétálás.
2013. jan. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!