Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet büntetni egy kutyát?

Hogyan lehet büntetni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Az a célom, hogy úttestre menjen le a kutya. Ehhez tegnap kaptam itt egy jó ötletet, hogy "húzzam csőbe". Én lépjek le az úttestre, és ha ő is lelép anélkül hogy szólnék neki, büntessem meg. Én csak annyit csinálok, hogy megemelt hangon jól megszidom. Megütni nem akarom.

De itt láttam olyan hozzászólásokat ami arra utal, hogy vannak különböző büntetési módszerek.

Mik azok, és milyen esetekben érdemes használni őket?



2013. jan. 8. 12:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A büntetést nem az ilyen esetekben kell alkalmazni. Enyém, ha lelép, rákiáltok, hogy hééééééééééééjjjj te! Erre megtorpan és visszalép. Előtte ha pórázon voltunk és lelépett, ugyanezt tettem, és közben visszarántottam, majd kijavítottuk a dolgot, hogy mikor én mondom, hogy mehet, akkor léphet le. Így ma már magától tudja, mit rontott el.
2013. jan. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Igen,csak azt szeretném, hogy megértse, az úttestre soha, semmilyen körülmények között nem mehet le amíg én nem mondom.

Valaki tegnap ezt úgy fogalmazta meg nekem, hogy ezt nem feladatként, hanem szabályként kell kezelni. Ezért kell a büntetés. Szeretném ha a lehető legjobban rögzülne a kutyában, hogy szörnyen rossz és megbocsájthatatlan dolog ha lemegy.

2013. jan. 8. 12:28
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egy hosszadalmas folyamat, mire a gazdi eljut arra szintre, hogy képes legyen ilyen szabályokat felállítani. Ezt is tanulni kell (van akinek ösztönösen is megy, de az nem kérdezi meg a GYIK-en). Több összetevője van. Nem véletlenül tanulják a tükör iskolában is csak a középfokú tanfolyamon a büntetést. Hiába ír le neked bárki egy technikát, nem biztos, hogy jól tudod kivitelezni. Ráadásul a kutyán is mulik az alkalmazandó technika. Simán lehet, hogy amit az egyik kutya leráz magáról, attól egy másik összeroppan. Én biztos nem mernék neked ismeretlenül mást ajánlani, minthogy végezd el mindkét tanfolyamot és ott megtanulhatod. (Pedig nem vagyok érdekelt a "bizniszben"). :)
2013. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg nem lehet fórumon tanulni. Ha könnyen tanulható lenne a büntetés, akkor nem lenne tele az utca neveletlen kutyákkal.

A te esetedben én is csak a ráordítást, fenyegető testtartással felé menést ajánlanám maximum. A lényeg, hogy közben te magad hidd el, hogy tényleg nagyon nagy bűnt követett el, amikor lelépett, és érezd is úgy belülről. Minél inkább éld meg azt, hogy most annyira haragszol rá, amennyire csak haragudni lehet egy kutyára.


Egyébként a többi büntetés sem fizikai, de annál megterhelőbb lelkileg mind a gazdának, mind a kutyának. És annyira sok a hiba lehetőség, hogy jóval nagyobb eséllyel rontod el, minthogy jól sikerüljön.

Kutyasuli, középfok, én is ezt javaslom.

2013. jan. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak minden körítés nélkül tanítanád, akkor:

Póráz fel-járdán te megállsz-a kutya ültet. Ha nem reagál, pórázzal kezeled.Induláskor pedig adsz neki egy általad tetsző vezényszót.Nyugis helyen gyakorolhatod, hogy az ülő kutyától lelépsz vezényszó nélkül. Ha mozdul, a pórázzal visszatartod és szintén egy általad használt szóval megerősíted, hogy ott maradjon.

2013. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:

Az általad leírt feladat valójában egy nagyobb tanulási folyamat része, sőt mondhatni következménye.

Neked nem azt kell megtanítani, h ne menjen le az úttestre, hanem az engedelmességet. Ezt pedig jutalmazással, játékkal lehet.

Meg kell tanítani a kutyát a vezényszavakra, arra, hogyan sétáljatok, legyen jel amire mindenkor hajlandó felfigyelni. Ez következetes jó pár hónapos intenzív és utána egy életen át tartó folyamat.

Úgy vélem ha az engedelmesség megvan, a kutya "magától" rájön mit lehet tennie.

Büntetni akkor kell, ha az engedelmesség szabályait súlyosan megszegi. (a szidalmazás nem büntetés, azt gyakrabban lehet alkalmazni) A büntetés nagyon erős eszköz kell legyen, nem lehet csak elkótyavetyélni.

2013. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A kutya még csak 2,5 hete van nálam, ehhez képest igen engedelmes. Mindenben hallgat rám, már szinte hibátlan a behívás még sok kutya között is. Már megtanult egy csomó vezényszót és van több ami még folyamatban van.

Szóval az idő rövidségéhez képest szerintem ez igen nagy eredmény, főleg hogy egy nyolc éves kutyusról van szó, aki ezelőtt soha nem nevelt senki. Egyedül annyit tudott, hogy "nem szabad", meg hogy "kifelé".

Az úttestnél is javarészt megáll, de amikor nagyon lelkesen megy előre, akkor simán lesétál. Vagy megáll, de elindul mielőtt megengedném neki. Csak ezen szeretnék csiszolni, bármit megteszek, hogy ne menjen le az útra. Én úgy gondolom ehhez nagyon jó módszer, hogy megbüntessem ha lemegy.

Ezért a kérdés továbbra is fenn áll. Hogyan lehet büntetni egy kutyát?

Én megemelt hanggal szoktam, nagyon szigorúan, nagyon dühösen. És tényleg igazán haragszom rá ilyenkor.

2013. jan. 8. 13:08
 8/21 anonim ***** válasza:
Értsd meg, hogy ami az egyik kutyának büntetés, az a másiknak nem az. Most mondok egy módszert, amit véletlenül se alkalmazz, mert hülyeség, felesleges, stb... Elektromos nyakörv a kutyára, amint lelép azonnal megy az áramütés a legerősebb fokozaton. Átlag kutya max. 2 alkalomból veszi a lapot és többet nem megy az úttest közelébe se. Érzékenyebb kutyában komoly károkat tehetsz vele egy olyan kutyát akit meg eddig a falhoz csapkodtak meg se hat. Másik: Az a kutya, akit ütött már el autó és túlélte, szintén megtanulta a leckét és óvatosan közlekedik. Azok a büntetési formák, amikhez nem használsz fizikai eszközt, olyanok, amiket tanulni kell, különben jó esetben csak hatástalan. Márpedig kár lenne eldurrogtatni feleslegesen a puskaport. Lehet tanítással is próbálkozni, de az sohasem lesz olyan stabil, mint egy szabály. Ha viszont megpróbálsz szabályt felállítani, amit néha-néha mégis megszeg a kutya mert rosszul csináltad, akkor rá fog jönni, hogy ez nem is szabály, hiszen nincs komoly következménye a megszegésének.
2013. jan. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy tudj büntetni, nagyon jól kell ismerni a kutyák kommunikációját, hogy lásd, pontosan mire mit reagálnak és tudnod kell, a jelzéseikre hogy válaszolj. Sokszor meg kell figyelni egy hozzáértőt, hogy ő hogyan csinálja, milyen jeleket mutat a kutya, milyeneket az ember. Ezt csak látatlanban internetről vagy könyvekből lehetetlen megtanulni! Még oktató segítségével is hetekig, hónapokig tart, mire valaki eljut oda, hogy képes legyen helyesen büntetni anélkül, hogy túlnyomná a kutyáját vagy kiröhögtesse magát előtte. Rengeteg kis részletre kell figyelni. És bizony ha valaki segíteni akar, akkor látnia kell a kutyát is, hogy ő miként fogadja, mennyire erős bünti kell neki.

Illetve olyan kutya, amelyik nem kötődik megfelelően a gazdájához, nem szabad nyílt terepen büntetni, mert könnyen lehet, hogy fogja magát és lecsatlakozik.

2013. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Mindegy, akkor maradok ez eddigi módszernél.

Nővérem sose járt iskolába a kutyáival, semmiféle különleges módszert nem alkalmazott, csak nevelte őket következetesen. Ha jót csináltak megdicsérte őket, ha rosszat, akkor megszidta őket. Büntetésként csak jól le lettek szidva, ennyi. És olyan jól nevelt kutyák, hogy bárki elirigyelné őket.

Inkább maradok ennél a hagyományos megközelítésnél, nem kell szerintem ebből ennyire nagy ügyet csinálni ahogy itt néhányan gondolják.


Mostanában elég sok kérdést tettem fel és kaptam nagyon sok hasznos választ. De olyan túlzásokba tudtok esni néha. Régen is voltak jól nevelt kutyák, de nem voltak ilyen mindenféle filozófiára épülő módszerek.

2013. jan. 8. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!