Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » őőőő. Lesz az első kutyám és...

őőőő. Lesz az első kutyám és nem tudom eldönteni, hogy fúval vagy lánnyal járnék jobban? Melyik-melyik mivel jobb és rosszabb?

Figyelt kérdés
Bérházba lakunk, a fiú igaz ,hogy büdösebb? a lányt muszáj egyszer fialtatni?
2013. jan. 8. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A lány kutya nyugodtabb ÁLTALÁBAN, ez sem minden esetre igaz, és nem nem muszáj fialtatni (NE PÁROZTASD, milesz a kölykökkel?...), ezt a csak a tudatlan parasztok hangoztatják, de semmilyen mellékahatása nem lesz ha nem fialtatod:)
2013. jan. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Fannybaba8 ***** válasza:
Szia. Én szukát (lányt) ajánlanám ők valamivel nyugodtabbak és könnyebben kezelhetőek. Az egyetlen gond hogy tüzelnek..Ha ivartalanítod akkor ezzel se lesz gondod. A kanok (fiúk) pedig dominánsabbak lehetnek és kicsit makacsabbak.A kanok megjelölik a területüket ami kellemetlen lehet. Ha első kutya akkor szukát vegyetek/fogadjatok-be. Nekem kanok vannak!!
2013. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kislány sokkal nyugodtabb, bújósabb, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Bérházba pedig inkább lányt ajánlanak, mert ő nem jelöl mindenfelé mint egy fiú kutyus. Nem muszáj fialtatni, sőt a műtéttel sok betegséget meg is lehet előzni.
2013. jan. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel gondolom tenyészteni nem szeretnél, ezért mindenképp érdemes lenne ivartalaníttatni a kutyát. Az ivartalanítással megelőzhető egy sor egészségügyi probléma. Egy ivartalanított kan és egy ivartalanított szuka között pedig már nem sok különbség van. A szukák általában kisebb termetűek, bújósabbak (de ez nem törvényszerű). A szukának nem kell egyszer sem szülnie életében, sőt az első tüzelést sem kell megvárni az ivartalanítással, nyugodtan elvégezhető a műtét már 5-6 hónapos korban is.
2013. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Gondolom tenyésztőtől veszel, vagy befogadsz egyet. Mindenképpen meg kell mondani, első kutyás vagy. És a szukák nagy általánosságban könnyebben kezelhetőek.
2013. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen tenyésztőtől veszek...Köszönöm a tanácsokat akkor KISLÁNY lesz!!! Szerintetek Shi-chu kutya drága 23.000Ft ért?
2013. jan. 8. 17:26
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
23 ezerért pont nem tenyésztőtől veszel hanem szaporítótól amit meg nem kéne ha nem akarsz 100 ezreket az állatorvosnál hagyni :)
2013. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyésztőtől vennél akkor KENNELEKET keress, ne apróhirdetéseket az expresszen és társain.
2013. jan. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

23 ezerért pont nem tenyésztőtől veszel hanem szaporítótól amit meg nem kéne ha nem akarsz 100 ezreket az állatorvosnál hagyni :)


ajjj:D Ez is olyan urbanlegend. Elítélem a szaporítókat, nagyon is. de ez túlzás.... nagyon!

2013. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"ajjj:D Ez is olyan urbanlegend. Elítélem a szaporítókat, nagyon is. de ez túlzás.... nagyon!"


Mi anno 50 ezer forintot hagytunk ott egy ilyen embernél... hiba volt mert légcsőszűkületes lett a kutya, ne akard tudni mennyi pénzt hagytunk az állatorvosnál és mennyit költünk gyógyszerekre.

2013. jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!