Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, állandóan...

Mit csináljak, állandóan harap, nem fogad szót a kutyám?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos kölyökkutya...tudom, hogy játszanak és ez vele jár, de ez már tényleg sok. Vettem neki 20 féle játékot, kutyaropit, ha egyedül van elvan ezekkel is, de ha itthon vagyok elöbb harap engem mint ezeket. Nagyon erősen harap, sokszor vérzek, tele vagyok harapás és karmolás nyomokkal. Nem tudok a lakásban 1 métert sem menni anélkül, hogy ne ugrana nekem és ne kezdené el harapni a lábam...és nagyon erősen. Állandóan nekem ugrik, minden hogy hol, ahol épp ér. Még az arcomat is megharapja. Nagyon szeretem az állatokat, és a kutyámat is...de már örülök ha nem kell vele lennem...és ez nem túl gyakori. A séta is kész rémálom vele. Bármit próbálok, hogy befejezze nem használ, sőt nekem ugrik még jobban. Mindent próbáltam amiket ilyenkor szokás, de egyik módszerre sem reagál...nem tudom mit tegyek, de nagyon elfáradtam már és szörnyű, hogy mióta itt van ne tudok nyugodtan lenni...
2013. jan. 8. 15:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Milyen fajta és te mennyi idős vagy?
2013. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 kira kenzo ***** válasza:
A játékaival csak egyedül játszik vagy te is játszol vele? Az enyém is ha játszani akar akkor a lábfejünket csipkodja. Magában a játék lehet hogy nem elég neki hanem ő szeretne veled játszanni. Próbáld ki. Pontosan érzi azt hogy mi játszódik le benned és ha nem vagy nyugodt, kiegyensúlyozott akkor miért várod el a kutyádtól ezeket?
2013. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
labrador keverék kislány, 21 vagyok. én is játszok vele és a játékkal egy ideig elvan kb 2-3 perc, aztán a játék nem érdekli és engem "bánt"
2013. jan. 8. 15:54
 4/19 A kérdező kommentje:
szívesen játszanék vele többet, de így, hogy nem lehet normálisan mert én járom meg nem sok kedvem van. most is feljöttünk sétából, eldobtam a labdáját hozta vissza, ezt párszor eljátszottuk, aztán utána nem ment a labda után hanem nekem esett...
2013. jan. 8. 15:56
 5/19 A kérdező kommentje:
bedugtam a pofijának az oldalát a foga alá, hátha abbahagyja, de nem adta fel...szerintem előbb rágná szét saját magát is minthogy feladná. leszorítom 1-2 mp-re megadja magát aztán erőlködik tovább.
2013. jan. 8. 15:58
 6/19 kira kenzo ***** válasza:
Amíg kicsi volt azt mondták ne engedjük hogy ránk támadjon szorítsuk le, szoljunk rá. Na most ez hülyeség, mert még jobban bepörgött. Egy ismerősünk meglátta beszélgettünk, és azt mondta még most kicsikorában pörögjön és nagykorára lenyugszik. Ez így is lett. Sokat játszottunk nem játékkal. Nem labdával vagy ilyesmivel, hanem kesztyűvel. Sima vastag munkás kesztyűvel azt ha meg is harapta nem nagyon éreztük. Sokat rongyoztunk, imátta hogy pörgettük emelgettük. Ilyen kis kutyák egymást is harapják, mivel nem tudják dobni vagy rúgni a labdát. Szeretik próbálgatni mekkorát tudnak harapni vagy mit birnak átfogni az álkapcsukkal. Tehát "védőöltözék" hogy neked annyira ne fájjon, és had legyen boldog az a kutyus hogy haraphat. És még egy jó dolog amikor a legjobban bepörög játék közben, akkor állítsd le. Tanulja meg hogy meddig játék a játék.
2013. jan. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 kira kenzo ***** válasza:
Elfelejtettem!!A sajátról írok az elején.
2013. jan. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mintha csak az enyém látnám (olvasnám) 3-4hónappal ezelőtt. Ugyanezeket csinálta.. de PONTOSAN ugyanezeket. én erélyesen, hangosan rászóltam ha ezt csinálta. Aztán ha nem hagyta abba, akkor "lelöktem" magamról a kutyát,(nem belerúgni, nem fél kilométert repíteni!) és ott hagytam.(Esetleg próbálhatnád még azt, hogy a kutya fejét lenyomod a földre,és addig ott tartod, míg meg nem adja magát, mert náluk ez elvileg a behódolás jele. De jelzem, én ezt nem csináltam soha, nem vagyok híve ennek,nem fáj a kutyának, de tőlem mégis messze áll ez a módszer..) Kölyökkutya, tehát igényli a figyelmet. Az egyik legnagyobb büntetés az neki, ha ettől a figyelemtől megfosztják,kizárják a falkából. Ilyenkor ne vegyél róla tudomást, mindenképpen tudatnod kell vele, hogy ez nem egy elfogadott viselkedés forma. Játszani pedig csak úgy fogtok, ha betartja a szabályokat, amiket TE diktálsz. Tehát: a labdával/bármi mással játszotok, de nem a lábszáradat harapja szét, mert az csak neki játék, neked nem!

Az enyém leszokott róla. Néha még van, hogy úgy hívna játékra, hogy átkarolja a lábszáramat, és kezdené harapni, de olyankor már csak a nevét kell olyan hangsúllyal mondanom, és máris hátrál. Tudja,hogy nem szabad.

Ja,és még valami: olvass sokat a falkavezérségről. Gyakoroljatok engedelmességi feladatokat, tanuljatok sokat. Ez erősíti a kutya-gazda kapcsolatot, és erősíti a kutya tiszteletét feléd.

Sok sikert! És kitartás, nekem is sikerült! :)

2013. jan. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) Próbáltam, hogy lenyomtam a fejét, de az sem jött be, sosem adja meg magát...pedig jó sokáig próbálkoztam. Meg nem is bírom olyan sokáig ott tartani, mert elég erős kutyus, annyira erősen meg nincs szívem szorítani. Igen ilyenkor ha kizárom a szobámból lenyugszik és ha kimegyek néz rám szomorú nagy kutyaszemekkel, de ha vele maradok akkor 5 perc és megint bekattan. Az a baj, hogy jelenleg nem tudom elhinni, hogy ez változni fog, mert annyira neveletlen. Tényleg nem érdekli semmi, hiába szólok rá hangosan, visszamorog és csinálja tovább. Az biztos, hogy nem tart falkavezérnek de még hasonlónak sem, mert akkor nem viselkedne így...de eddig bármit csináltam nem sikerült elérnem, hogy tiszteljen.
2013. jan. 8. 16:39
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha elkezd durván játszani "jajdulj" fel és hagyd ott egyből. Ha ezt rendszeresen csinálod akkor rájön hogy ha durva akkor nincs játék.


A játékot mindig te kezdeményezd sose akkor kezdj el vele játszani amikor ő megy oda és erőlteti, hanem akkor amikor neked van kedved(ez lehet 1 percel az után hogy ő elkezdte volna, a lényeg hogy te kezdeményezz.)

2013. jan. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!