Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk pár napja a szőnyegr...

A kutyánk pár napja a szőnyegre pisilt, most kb.50 cm-rel mellé. Lehet azért pisilt oda, mert nem sikerült jól kiszednem a szagot? 3 órája voltunk lenn sétálni.

Figyelt kérdés
Bő 1 éves, másfél hete van nálunk, még nem teljesen szobatiszta. Reggel voltunk sétálni, napközben 8-9 órát itthon volt, nem történt semmi gond. Kb. 3 órája voltunk kint, erre most idepisil, ezért nem értem. Ecetes vízzel próbáltam meg pár napja szagtalanítani, most be is fújtam spray-vel.

2013. jan. 8. 21:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Szuper, igen stílusosan most odapisilt az eredeti másik oldalára is. Nem értem, nem rég voltunk ugyebár lent, akkor kipisilte/kakilta magát. Az ezt megelőző néhány alkalom is a séta után volt 1-2 órával (nem pl. napközben, mikor dolgozunk), tehát azt nem lehet mondani, hogy olyan nagyon kellett már neki.

Illatos útról hoztuk. Lehet, hogy csak nem tudja, hogy ide nem kéne?

De akkor meg sűrűbben kéne a lakásban elvégeznie, nem? Hiszen itt van már bő 1 hete, és a mai két pisit leszámítva egyszer kakilt és kétszer pisilt be.

2013. jan. 8. 23:03
 2/14 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig volt az illatos úton? Gondolom ott szabadon voltak, lehet h megszokta h amikor kell neki akkor pisil. Bár az a fura, hogy írtad h naponta egyedül van 8,9 órát és se kaki se pisi nincsen. Ami nagyon jó, mert ez azt jelenti h végig aludja azt a 8,9 órát :)


Lehet, hogy próbál jelölgetni a lakásban, próbálgatja h ki a falka vezér. 3-4 órát ki kell bírnia pisilés nélkül egy kutyának simán, főleg h nem kölyök már.

Próbáltad már, hogy mikor lent kakil v pisil adsz neki 1 jutalom falatot, viszont mikor látod otthon h kezd pisilni nagyon leszídod!!! Keményen, határozottan hangosan mond neki h mit csinálsz, én még a mutató ujjamat is felmutatom a kutyámnak, így már kéz jelekből is tudja h mikor kell lapulni és csönben lenni :) Esetleg ujságpapírral finoman üss rá a fenekére. De csak finoman h érezze h nem szabad oda pisilnie. Nekünk ez az ujság papíros bevált. így megtanulta h ha elővesszük az ujság papírt és még a mutató ujjamat is mutatom neki akkor már nagy baj van :D

de kézzel ne üss rá ,mert előfordulhat h félni fog tőled, v később oda fog kapni.

2013. jan. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

ilyen korú kutyának már tökéletesen vissza kell tudnia tartani úgy hogy napi 3szor vinnéd le. persze ha nincsen semmilyen egészségügyi baja. már a legelejétől kezdve rá kellett volna szólnod ilyenért. lehet hogy jelölget, de az is lehet hogy nem tanulta elég rendesen meg a szobatisztaságot. a lényeg ha kint végzi a dolgát dicséret, ha bent akkor nagyon szigorúan rászolni hogy fújj akkor amikor épp látod. ezesetben nem elég csak önmagában a fújj, egy rövid ideig ne is foglalkozz vele, ne simizd meg ne játsz vele rögtön mert így nem érti meg rendesen. egyszer s mindenkorra meg kell tanulnia hogy a lakás nem wc.

a szőnyeget felszedném amíg nem 100% os az eb szobatisztasága. plussz kitisztíttatnám mert főleg a kisdolog beszívódik mélyen a szőnyegbe.

2013. jan. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A szag simán visszavezeti. Soha nem domestossal, hypoval vagy ilyesmivel takaríts kutyapisit, mert ezeknek a pisihez nagyon hasonló ammónia szaguk van. Én ilyen célra mindig ecetet használok, az nagyon jól eltünteti a szagokat, és ha kiszellőzött, ecetszag sem lesz.
2013. jan. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!


Ecetes vízzel próbáltam az elsőt kiszedni én is, ezek szerint nem sok sikerrel. Amíg nem teljesen szobatiszta, addig csak a lakás egy részében lehet egyedül itthon, itt fel is szedtük előre a szőnyeget. De a többi szobában nem, ráadásul jól le is van szőnyegezve, minden bútor azon áll.

Csak fura, hogy este se pisil be, meg 8-9 órát kibír.


Nem tudom pontosan, mennyit volt az Illatos úton. Egyszer már elvitték 1 hétre, októberben került vissza. De hogy először mikor vitték be, azt nem tudom.


De kezdem azt hinni, hogy direkt csinálja! :D Ebédeltem, morgott a kajára, meg majd' belemászott. Párszor rászóltam, aztán kizártam. Mikor újra beengedtem, kb. 5-10 perc telt el, és bepisilt (nem oda, ahova eddig). Pedig ez olyan 4-5 órával volt a séta után, és pont akartam is levenni, mert szabin vagyok.


Az ugye nem lehet, hogy tudatosan, direkt csinálja?

2013. jan. 9. 16:44
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, meg itt sokan azt írják (meg másol is olvastam), hogy amíg nem teljesen szobatiszta (mondjuk, ha eltelik 1 hónap minden gond nélkül), addig ne büntessük azért, mert bepisil, mert még nem tudja, hogy az a szabály. Ergo nem fogja érteni, miért büntetjük, hanem csak nagyon dicsérjük, mikor kint végzi el a dolgát.
2013. jan. 9. 16:46
 7/14 A kérdező kommentje:
Amúgy szerencsére igen, úgy tűnik egész nap alszik. Most itthon vagyok, és nap közben 2 dolgot csinál: vagy alszik, vagy ásít.
2013. jan. 9. 19:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha pont tetten éred, akkor azért rászólhatsz érte, csak annak nincs értelme, hogy utólag büntesd. Ha épp látod, akkor azért mehet egy "mi a fenét csinálsz te büdös dög?!"
2013. jan. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

sajnos nagyon ugy néz ki hogy direkt csinálja. a jelöléssel azt fejezi ki hogy ő a vezér illetve hogy a lepisilt területek mind az övé. tehát maga a lakás. türelmesen és következetesen tudatosítani kell benne hogy ki a főnök. a legjobb az lenne ha fel tudnál keresni egy jó kutyasulit mert ott hamar rendbe tudnák hozni a köztetek lévő viszonyt. rengeteg olyan gyakorlat van amivel tudatosíthatod benne hogy hányadán álltok.

véleményem szerint a kölyökkutyáknál fontos megadni a türelmi időt mert ők jóval érzékenyebbek és jobban meg is akarnak felelni ezért nagyon sok esetben ott valóban bőven elég csak a pozitív megerősítés hogy megértsék mit is várunk el tőlük. ezesetben viszont hatalmi harcokról van szó ahol a kutya tökéletesen tisztában van azzal hogy kint kell elvégeznie a dolgát. könnyen megeshet hogy a benti "balesetek" sokkal inkább üzenetek a számodra, főleg ha mindezt egy egy büntetéskor vagy utána csinálja . vagy amikor valamit elvárnál tőle és mégha bár meg is teszi azért csak megmutatja neked hogy neki nem dirigálhatsz.

2013. jan. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

A kutya suli tényleg jó ötlet, ha nem is járod ki az egészet (mert hát azért költséges) ha addig jártok amíg te magad megtanulod a feladatokat, akkor azt már otthon is tudjátok gyakorolni.

Lehet hogy tényleg azért csinálja..söööt. Pl a miénknek nagyon nehéz volt szobatisztává válnia. De mikor otthon voltunk sose mert bepisilni v kakilni, jelzett valahogy hogy most már ideje lenne kimenni. De mikor hétköznap egyedül volt otthon napközben sajnos nem bírta ki és akkor bepisilt meg bekakilt, de kizárolag egy helyre , a fürdöbe és oda is egy helyre ahová szoktattuk kis korában.


Sok dologgal tudod a tudtára adni , h te vagy a főnök és a nem ő. A te lakásod, a te szőnyeged, minden a tiéd. Nem az ővé.


Pl.: ez a morgás amit írtál. Próbáld azt ki hogy mikor adsz neki enni akkor ne egyből tedd le elé a tálat, hanem tedd le a tálját de ne engedd oda hogy egyen. Ültesd le , tartsd vissza hogy oda menjen. Amikor már látod h lenyugodott és rád néz és várja h mehessen enni, na akkor enged oda. Ez egy jó taktika, mert így megtanulja h csak te adsz neki kaját, kaja = életben maradás, szóval tőled függ az életben maradása.


Ha nem megy vissza tartanod akkor úgy próbáld meg, h vegyél egy kis tápot, sajtot, valamit a kezedbe, szagoltasd meg vele h tudja h ott van nálad a kaja. Ültesd le és fogd meg a derekát. Tedd le elég a falatkát, ne túl messze de ne túl közel, ésne engedd el a derekát, akkár kézjellel is mutathatod neki h nem. Megfogja érteni h az a falat egyenlőre nem az ővé , de az ővé lehet. Ha már látod h nyugton van enged el a derekád, de mond h nem, és mutasd is a kezeddel. Amikor rádnéz és látod rajta h figyel téged h mit mondasz, akkor mutass rá a falatkára és mond h tiéd, vagy hogy mehetsz, stb....


Pár nap és megtanulja. De ez csak egy példa volt, ezer másik lehetőség van.

Még egy ami még beválhat lakáson belül. Sétánál mindig te menj ki először az ajtón és csak utána ő. Tarsd vissza, neki kell követnie téged. Mikor haza értek az ajtó elött ültesd le, nyisd ki az ajtót menj be de mond neki és mutasd neki a kezeddel h marad. Kezdj el hátrálni be a lakásba de a kezeddel még midnig mutasd neki h marad. És utána hívd be h gyere. Így megtanulja h csak akkor mehet be ha te beengeded. :)


Sok sikert hozzá, sok türelem kell hozzá, de megéri és ne keseredj el ha nem megy elsőre, majd 10szerre menni fog :)

2013. jan. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!