Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féltékenységből agresszivitás?...

Féltékenységből agresszivitás? Vagy csak terület védést jelentett?

Figyelt kérdés

Tegnap este lementünk a parkba és ott volt a szomszéd kutyus, aki nagy szerelemben van a kutyámmal. (Az enyém egy hím francia bulldog (több mint 1 hónapja ivartalanított), a másik egy nőstény golden retriver (szintén ivartalanított kutyus). )

deeee... beszökött a kapun egy kóbor kutya. Nagyon barátságosnak tűnt, valószínű h gazdija is van, csak elcsattangolt... Mivel az én kutyám a goldennel szabadon szokott játszani, így megegyeztünk a szomszéddal h elengedjük a kutyáinkat hátha ez a kóbor kutyus is játszik velük. Na ebből az lett h az én kis hülye franciám oda állt a golden és a kóbor kutya közé és elkezdett ugatni, támadó állást felvenni, és vicsorítani, meg morogni, és már készült volna támadni. Szegény másik kutya nem tudta h mi van, szét is kellett őket szedni, mert az enyém tényleg támadott. A kóbor kutya kb 3szor nagyobb volt nála. Eddig egyszer csinált ilyet, de akkor egy másik bulldog kezdett el támadni , és az enyém csak védekezett/támadott.

A szomszédom (a golden gazdija) azt mondta h a kutyám valószínű így védte a falkáját az idegen kutyától, és féltékeny volt, hogy a golden nehogy játszon ezzel az idegen kutyával.


Mivel parkos helyen lakunk és elég sok társas ház van a parkon belül így az ottani kutyák ismerik egymást, és gondolom tudják h ők mind 1 falkába tartoznak.


De aztán lehet, hogy agresszív a kutyám?? Emberre soha nem támadna, vagyis de , szerintem, h ha engem bántana valaki akkor lehet h támadna, de amúgy sosem. Véleménynek , hogy miért lehetett ennyire agresszív tegnap a bulldogom??? Vagy valakinek hasonló tapasztalat?



2013. jan. 9. 08:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
ez nem agresszivitás. tökéletesen mondta a szomszédod, befurakodott egy idegen a falkába és a tied ezt nem vette jó néven. viszonylag teljesen normális volt a viselkedése. de ha minden esetben te volnál a vezetője akkor ezt nem tette volna meg, mert minden esetben a vezető dönt mikor ki jöhet a falkába.
2013. jan. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát van még mit nevelnünk a bulldogon, mert eléggé önfejű! Ahogy szét szedtük a kutyákat, a szomszéd kivitte a parkból a másik kutyát, hogy menjen haza, valószínű hogy ott a környéken lakik. Nem is jött vissza aztán. De kíváncsi lettem volna hogy ha ott marad a másik kutya akkor az enyém befogadta e. Mert hát tényleg nem agresszív, sőőt játékos meg minden. De ezt hogy tudom neki meg tanítani hogy ne védje a saját területét??? Legalábbis ne így!
2013. jan. 9. 09:29
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Állítsd le! Nem az ő feladata ez, hanem a főnöké. Tiltsd ezt a viselkedést, akár büntesd meg. Ez bizony agresszió. A kutyáknál nem létezik féltékenység, ez emberi tulajdonság és az emberek vetítik ki a kutyájukra. Itt egyszerűen védte a területet és a "falkát", ami nagyon nem helyes viselkedés, hisz ő nem dönthet arról, hogy mikor hogyan változik meg a falka.
2013. jan. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, ez jogos, hogy nem ő dönti el. Mert ha új kutya költözik oda, akkor ő is a falka része. De fura, mert pl sokat járunk ki a város ligetbe a többi kutya közé. És mindig jön a barátnőm is a kutyájával, ő egy him erdélyi kopó. És a ligetbe az én bulldogom sosem csinált még ilyet h más kutyára vicsorogna , hogy ha az játszik a barátnőm kutyájával. A barátnőm kutyája nem szereti ha az én bulldogom játszik más kutyával.


bár a liget az ugye nem az "ő területe", lehet hogy ezért ott máshogy viselkedik. Mindenesetre tanultam ebből, és ha lesz rá lehetőségem akkor otthon a parkban gyakorolni fogjuk ezt, h az ottani kutyák közé valahogy behozunk egy "idegen" kutyát. És meg tanítom neki, hogy én döntöm el hogy ki jöhet be a falkába, nem ő. Hál isten a szomszéd néni nagy kutyás, sokat tud a kutya nevelésről, és szokott is sokat segíteni.


Így tegnap kapunk egy folytó nyakörvet is tőle, mert a séta se mindig megy szépen. Ha megéri a goldennek az illatát (akár már az utcáról, akár a parkban bent) olyan szinten kezd el húzni, hogy örülök hogy eddig még nem este orra. Remélem ez a folytó nyakörv fog segíteni és megtanulja hogy a lábam mellett kell közlekednie, nem pedig fél méterrel elöttem. Köszönöm az eddigi válaszokat, ha valakinek még van tapasztalata kérlek irjon. Mindenkinek a véleményére kíváncsi vagyok :)

2013. jan. 9. 09:43
 5/13 anonim ***** válasza:
elkezd huzni, igen, mert tudja, hogy mindjárt játszhat. Állj meg vele ilyenkor, és nyugtasd le, hamar megtanulja, hogy csak akkor lesz továbbindulás, ha normálisan viselkedik:)
2013. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A fojtót nem ajánlom, ahhoz segítség kell, meg kell tanulni nagyon jól használni, mert rengeteg hibát el lehet vele követni. És nem is egy gyors megoldás

Sokkal jobb és eredményesebb, ha egyszerűen szó nélkül, lendületesen megfordulsz mikor leelőz téged és magad után rántod. Nagyon hamar meg fogja tanulni, hogy te irányítsz, te szabod meg az irányt és a tempót is, nem ő.

2013. jan. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

először is: azért mert a kutyája helyre tette a másikat az még nem azt jelenti hogy agresszív. az agresszív kutya az amelyik minden fajta magyarázat nélkül esik neki mindennek és mindenkinek. annak a kutyának tiszteletet kellett volna adnia mégpedig ugy hogy megadóan először hagyja hogy megszaglászhassák a többiek. ha égnek meredő farokkal ment oda akkor nem csodálom hogy a buldog helyre tette mert azzal tiszteletlen volt a másik kutya hogy ugy ment be a falkába mintha máris ő lenne a főnök. persze valóban rendezni kell a gazda és a kutya közti viszonyt.


a fojtóhoz nem kell sok ész. nyilván nem húzzuk vele a kutyát mert akkor folyamatosan fojtjuk vele. én is azt vettem a kutyámnak és azonnal minden gyönyörű lett. egyszerűen annyi a trükkje hogy ha elkezd sietni de még nem húz oldalra rántok egyet, vagyis jelzek neki vigyelmeztetem. két három rántás után már gyönyörűen megy.

2013. jan. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ezt mondták, rövid porázt használjak, láb mellett a kutya és mikor már látom h mindjárt feszül a póráz, akkor határozottan rántok egyet a pórázon. Tegnap már nagyon szépen sétált mellettem, igaz fáradt is volt nagyon :)
2013. jan. 9. 10:51
 9/13 A kérdező kommentje:

Már szinte mindent kipróbáltam, pl amit fentebb írtál h gyorsan irányt váltunk, egy ideig működött de aztán megint húzott. Próbáltam , hogy jutalom falattal végig "kúszok" a földön és csak akkor kapja meg hogy ha szépen jön mellettem, ez sem vált be, mert nem érdekelte a jutalom falat, inkább a z utca illata érdekelte jobban. Próbáltam szép szóval, próbáltam h megrántom egy picit mikor húz... hát semmit sem használt. Próbáltam h mindig elé lépek mikor picit elkezd már húzni.Az sem vált be mert kikerülte a lábamat.


De lehet hogy ez a folytó nyakörv végre eredményt hoz. Nagyon bízok benne :)

2013. jan. 9. 10:54
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

arra az egyetlen dologra figyelj hogy ne hátrafele húzd vagy rántsd hanem mindig oldalirányba. valójában a fojtónyakörvel figyelmezteted a kutyát még mielőtt húzni akarna. sőt, ha egészen a fül mögé helyezzük hogy ott legyen akkor teljes mértékben az irányításod alá kerül a kutya. szabályosan arra néz amerre te akarod.

de gondolom te is tapasztaltad hogy semmi ördöngősség nincsen a dologban.

2013. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!