Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor ha nem chippeltet...

Gyula3399 kérdése:

Mi van akkor ha nem chippeltettem be a kutyámat? Jár -e érte büntetés vagy van türelmi idő?

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Szabálysértési bírság szabható ki. Ennek összege a jelenleg érvényes jogszabály szerint 45000 Ft. (Alap szabályszegési bírság 15000 Ft, egyedi azonosítás elmaradásánál a szorzó 3.)

A türelmi idő 2012. augusztusától volt és 2012. december 31-én járt le.

2013. jan. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

ELVILEG:

Ha pl. tanyán laksz, akkor nem kötelező kimondottan emiatt bevinned az állatorvoshoz (mert ilyen helyeken nem ellenőrzik). Ha viszont valami miatt be kell vinned pl. oltás, stb, akkor az orvos felhívja a figyelmed, hogy csináltasd meg. Ha nem vagy hajlandó, akkor ő erről bejelntést tehet. Elvileg a legközelebbi látogatáskor már be kell hogy chippeltesd.


Ha viszont városban laksz, akkor érdemesebb minél hamarabb megcsináltatni, mert (állítólag) a közterületesek ellenőrizhatik, hogy el van-e látva a kutya a chippel.


Remélem nem voltam túl bonyolult...

2013. jan. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk már folyik az ebösszeírás. Vagyis magaddal cseszel ki, most fizetsz 3500-at (plusz esetlegesen egy kevés vizsgálati díjat), vagy később 30-50 ezer forintot...
2013. jan. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

"ELVILEG:

Ha pl. tanyán laksz, akkor nem kötelező kimondottan emiatt bevinned"


De, kötelező. A törvény nem tesz különbséget tanyasi ás városi kutyák között.

2013. jan. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan, ennyire nagy összeg ez a 3500 ft? Naponta több ilyen kérdés van, és baromira unalmas már.
2013. jan. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Az a fura nekem, hogy ha 3500 forint sok a kutyára (egyszeri kiadás a chip, a kutya élete végéig "kitart"), akkor vajon mit eszik ez az állat úgy általában?!


Ha egy évre/életre sok a 3500 forint, akkor feltételezem a napi/heti kutya kajára szánt pénz iszonyú kevés. Örül a kutya ha emberi maradékot kap szintű...(?)


Nem tudom miért tart kutyát az, akinek nincs erre pénze.

2013. jan. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ezt olvasd el, minden lényeges le van írva a témával kapcsolatban! (de, ezenkívűl még millió található a NET-en, ha TÉNYLEG érdekel(ne)!

[link]

2013. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem büntetnek egyből, először kapsz egy felszólítást és egy határidőt hogy chipeltesd be, a határidő leteltével pedig újra ellenőriznek és ha még mindig nincs chip a kutyában kapod a pénzbírságot. Médiában is ezt lehetett hallani sokáig egyébként.

Ha egyből büntetnének akkor az orvosok sem ajánlhatnák fel hogy ott a helyszínen berakja a chipet, hanem akkor egyből jelenteni kellene neki a hatóság felé hogy nincs chip és kapnád is a bírságot.

De én nem húznám sokáig a dolgot, mert ha mondjuk felétek Augusztusban lesz ellenőrzés és még mindig nem lesz chip a kutyádban, már nem biztos hogy elnézőek lesznek.

2013. jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem az a gond , hogy nincs rá pénzem ugyhogy nem kell aggódni eszik a kutya rendesen. Konkrétan azt akartam kideriteni, hogy várhatok - e vele a veszettség elleni oltásig ami kb április elején szokott lenni, és akkor egyszerre letudni, mivel tavaly sajnos nem tudtam róla , hogy ez kell valahogy nem találkoztam a hírekkel csak már december végén. Azért akarom akkor mert aki itt a környékünkön az körzeti állatorvos az nem csinálja a chippelést , el kellene vinnem a kutyát 30 km-re de mivel egy németjuhászról van szó nem tudom betenni a kocsiba.
2013. jan. 10. 19:52
 10/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"aki itt a környékünkön az körzeti állatorvos az nem csinálja a chippelést"


Szerintem a körzeti állatorvosnak kötelező chipelni - bár az ide vonatkozó jogszabályt nem ismerem. De ez olyan, mintha a veszettség elleni oltást nem adná be.

2013. jan. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!