Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez állatkínzás?

Ez állatkínzás?

Figyelt kérdés
Büntethető-e az a gazda, aki 2 négyzetméteren tartja a kutyáját (közepes testméretű), de napi kétszer elviszi sétálni?

2013. jan. 9. 10:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%

Igen, mivel meg van határozva, hoyg mekkora kutyát mekkora helyen kell/lehet tartani.

Amúgy meg tök jó lehet szegénynek...áldogálj már 2 m8-en napi 20-22 órát.

2013. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Csete Tamás ***** válasza:
Igen. A gazdája h*ly*.
2013. jan. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%
"A kutyákat méret szerint kategorizálta az új jogszabály, rögzítve, hogy tilos kistestű ebet tíz, közepes testűt tizenöt, nagytestűt húsz négyzetméternél kisebb területen tartósan tartani, illetve kistestű kutyát négy, közepes testűt hat, nagytestűt nyolc méternél rövidebb eszközzel tartósan kikötni." De ha már egy nap 2x elviszi sétálni akkor nem minősül tartósnak az állapot.
2013. jan. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Robi.88. ***** válasza:
83%
ha vki nem tudja megteremteni az állattartáshoz valo felteteleket akkor minek tart allatot? ez oylan mintha tudnad h nincs pénzed tankolni, fenntartani egy kocsit mégis vásárolnal egyet...
2013. jan. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Akkor a szobakennel is állatkínzás? Mert sokan abban tartják a kutyáikat.
2013. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
és a kutya láthatóan rossz bőrben van? Mit tapasztaltál?
2013. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%

Meg van a jogszabályban, hogy a kutya méretétől függően mekkora helyen lehet tartani. Kistestűnél azt hiszem 10 vagy 15 nm.

Szóval igen, ez állatkínzás.

2013. jan. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
57%
ha a kutyának jó akkor nem az, ha rossz neki láthatólag akkor az kínzás. Ilyen pofon egyszerű ez. Nekem is van macskám járhatna kelhetne a világba de ő csak a fészerbe lakik vagy 10éve ki se tette a lábát csak ha wc-re kell menni. Senki nem bántotta neki így jó elfogadtuk és ennyi.
2013. jan. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Én nem ismerem a kutyát, egy ismerősömé, akinél két hete jártam, jan. elseje előtt láncra volt kötve, (6-7 m), de az új szabályok és a kerítés hiánya miatt bent tartják az előszobában, ami 2 négyzetméter. Szeretik szegény állatot, és láthatóan nincs semmi baja, én megsajnáltam, de nem tudom mi a teendő ilyenkor... Nincs ötletem, csak azt remélem, hogy nem feledkeznek meg a rendszeres sétáltatásról.
2013. jan. 9. 11:37
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

igen. Jogszabályban rögzítettek a tartási körülmények, mérethez kötötten.

Itt a link róla jan1-től érvényes része:

[link]


A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 14. § (5) bekezdés helyébe a következõ rendelkezés lép:

„(5) Tilos

a) kistestû ebet 10 m2

-nél, közepes testû ebet 15 m2

-nél, nagytestû ebet 20 m2

-nél kisebb területen tartósan,

b) kistestû ebet 4 m-nél, közepes testû ebet 6 m-nél, nagytestû ebet 8 m-nél rövidebb eszközzel tartósan kikötve,

2013. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!