Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetési problémák?

Etetési problémák?

Figyelt kérdés

2,7 éves kistestű kutyám van, akit 5 hónapos kora óta Acanával etetek. (majdnem minden fajtáját kipróbáltam már, jelenleg Wild Priere-t kap) Első kutya, ezért tapasztalat csak annyi, amennyit ezen idő óta szereztem, de az biztos, hogy gondosan választottam neki meg a szárazeledelt - végigolvastam minden témát ezügyben. Anno elhatároztam, hogy mivel pici, megengedhetem a lehető legjobb - szerintem - száraztápot ami csak föllelhető. Eddig úgy gondoltam, hogy a konzerv amellett, hogy pénzkidobás nem is szerencsés, mert már átesett egy fogkő macerán, másrészt nem tartom teljes értékű eledelnek.

Viszont mivel ilyen kicsi főzni sem érdemes neki.

Naponta 2x kap enni, de van amikor csak eset, és ezért is szídnak, mert kistestűvel így nem lehet - szerintem akkor eszik ha éhes, ha nem nyúl a kajához elveszem.


Néha kap egy kis vízben főtt májat, csirkemellet, almát, répát, tengap sütőtököt simán sütőben sütöttet - ez utóbbi igen ízlett neki.


Kb. 2 hónapja arra gondoltam, hogy átállhatnánk a BArf etetési módozatra, de mikor pl. nyers marhacsontot adtam neki körbeszagolta, nyalogatta egy ideig és szépen otthagyta. A májat és szívet- szígorúan jó helyről - szintén így fogadta.

A széklete szerintem sok, ahhoz képest,hogy szinte szemre kapja a száraz kaját.(vigyázok a mennyiségre, nem etetem túl) Ha kap a T. családtagoktól egy pici - fél tenyérnyi - méretű fűszeresebb húst rögtön megy a hasa.

Tudom, hogy nincs szüksége ilyesmire, nagyon ritkán fordul elő, de félek, hogy az egyoldalú száraztáp és miegyéb mániámmal eltoltam az emésztését. Szerintem nem, de otthon folyton azt hallom, hogy ennek a kutyának érzékenyebb bele van mint a gazdájának...vega vagyok:)


Változtassak valamit, vagy hagyjak mindent úgy, ahogy eddig?

Ötleteket és még inkább tapasztalatokat várok.

Előre is köszönöm az építő, hasznosítható hozzászólásokat.



2013. jan. 9. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem amit eredetileg adtál táp az tökéletes. A BARF nekem még túl tudományos ,túl új, nem tudom mi a haszna és az értelme, mivel a városi környezet amúgy is kevésbé egészséges a kutyáknak és a tápok sok olyan cuccot (ásványi anyag, vitamin) tartalmaznak amihez másképp nem jut hozzá a kutya. Amikor tápot vált az ember akkor ezt célszerű fokozatosan megtenni, tehát belekeverve a régibe és úgy növelve az adagot. Lehet h a BARFtól érzékenyebb lett a gyomra? Ha változatos tápot akarsz akkor vegyél neki köv. alkalommal Orijen 6 halas tápot, na az tényleg a csúcs, ráadásul a gyomrot is kíméli.

Személyes véleményem szerint egy felnőtt kutyának elég naponta 1x enni a megfelelő mennyiséget, amit pedig nem evett meg azt elvenni tőle, mivel ne szokja meg, hogy mindig táplálékhoz juthat...

2013. jan. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de egy picit felületesen olvastál:)

Nem álltam át a BARF-ra csak foglalkoztatott a gondolat, és bizony majdnem minden meglátásoddal egyet értek.

Amikor tápot váltottam (kb.3 alkalommal 2,7 év alatt - akkor is természetesen fokozatosan és az Acana berkein belül -grassland, pacifica - illetve októberben kipróbáltam az Orijen Adultját, tényleg fokozatosan, kb. 1,5 hét alatt áltam rá és úgy ment a hasa mint a víz:)

2013. jan. 9. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs tenyleg, de akkor mi a gond, szerintem tok jol csinalod. Illetve lehet vmi osszetevore allergias kicsit, probalj olyan tapot smi nem csirke alapu (lehet h amit irsz az nem az, most nem olvastam utanna) ill ezert jok a halas v baranyos tapok
2013. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy 1 évig bőrproblémája volt és akkor csak acana bárányos almásat evett. Mivel nem allergia miatt volt és "kinőtte" ezért próbáltam meg a mostanit amit kb. fél éve kap és szereti is.

Csak azt vettem észre, hogy amellett, hogy nem etetem össze mindenfélével meglehetősen sok a széklet és bizony havonta van egy kis hasmenése, ha valami másfélét kap.


Lehet, hogy ezek a kis fajták már annyira "nemesített" tenyésztésűek, hogy ez bizony genetikai defekt:)

Csak arra lennék kíváncsi, hogy másnál is előfordult e már ilyen vagy én vagyok nagyon kukacos...

Köszi ment a zöld kezecske:)

2013. jan. 9. 12:17
 5/5 anonim ***** válasza:

A kutyád emésztésével van baj. Ez egyéni. Ha pontosítani akarod, érdemes egy székletvizsgálatot kérned az orvosodtól amikor hasmenéses a végtermék.

A BARF nem egy új találmány. Egyszerűen nyers hússal etetik a kutyát és mellé tesznek kiegészítőket, amik nincsenek benne a húsban és szüksége van rá a kutyának.A BARF etetés is egy emberek által összeállított étrend. Legalább is ami a húson kívül ajánlva van.Ott is lehetnek eltérések egyedenként, mint a tápoknál, hogy mit visel el a kutya gyomra, mit nem.

Ha pedig a másféle ételtől borul fel a kutyád emésztése, akkor ne adjál neki semmi mást a tápon kívül.

2013. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!