Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni, ha az...

Mit lehet csinálni, ha az egyik kutya folyton felfalja a másik elől a kaját?

Figyelt kérdés
A szomszéd kutyáiról lenne szó. (Vizsla keverékeknek néznek ki) Volt egy kutyájuk, egy évre rá hoztak egy másikat, de azt látom, hogy a nagyobbik folyton felfalja az "új" elől a kaját, sokszor morog is rá. Vele nincs is baj, nagyon szép, de a másiknak kilógnak a bordái. A szomszéddal nem igazán vagyok beszélő viszonyban, elég furán venné ki magát, ha odamennék belekotnyeleskedni, hogy hogyan tartsa a kutyáit. Szerintetek itt mit lehet tenni? Vagy törődjek a saját dolgommal? (De szegény kutyus sokszor úgy sír, hogy megszakad a szívem)
2013. jan. 9. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
pedig így sokmindent nem tehetsz. a vékonybbnak kellene előbb enni adni a nagyot pedig nem engedni a közelébe se. nem értem a gazdáját miért nem zavarja ez...
2013. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a gazdája nagyon szereti a kutyákat, de egyáltalán nincs rájuk ideje, éjjel-nappal dolgozik... Ezért se lenne nagyon pofám "beszólni" neki... :S
2013. jan. 9. 11:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig pont hogy szólnod kellene főleg ha annyira szereti a kutyáit hálás lesz a gesztusért. De mérges semmiképp se lehetne hsz csak segíteni akarsz. Mivel alig van itthon ezekert nem láthatja mond meg hogy feltűnt neked ez és hallod ahogy nyüszít sokszor. Javasold neki is a külön etetést, vagy akár azt is mondhatod hogy szívesen adsz kaját te is a vékonynak ha látod hogy a másik felfalta előle. Gondolom van közös kerítés ahol át tudnád adni az ételt neki teszem azt amit a gazdája nálad hagy. Persze ezt mindenképp meg kell kérdezni mint egy javaslatot felhozni hogy szívesen segítesz ebben. De szólni én mindenképp szólnék csak a megfelelő hangnemet kell megütni és kész.
2013. jan. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Például: Szia Béla! Ne haragudj hogy ezzel zavarlak de figyelmes lettem valamire a kutyáiddal kapcsolatban és gondoltam jobb ha tudsz róla. A nagyobbik általában megeszi a kisebb elől az ételt és nem engedi hogy egyen belőle. Feltűnt hogy emiatt sokszor nagyon éhes marad szegény, mivel ezt nem láthattad úgy tartottam helyesnek hogy szólok neked. Nem akarok beleszólni vagy alkalmatlankodni de ha érdekel vagy egy két ötletem hogy mit lehetne ez ellen tenni... és akkor előadod a különetetést vagy a te adsz neki ötletet.
2013. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Azt hiszem, hogy szólnék mégis.
2013. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!!!

Egyébként az a vicc, hogy tényleg Bélának hívják... :D

2013. jan. 9. 13:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Szomorú, hogy ez a gazdának nem tűnik fel. Az én vizslám fél perc alatt felfalja a kajáját és, ha nem állnánk felettük, a másikét is megenné. Emiatt ottmaradunk, mikor etetünk, és megvárjuk, míg a másik is megeszi a sajátját és vigyázunk, hogy a vizsla ne tudjon enni belőle. Szerintem megmondhatnád a gazdinak, hogy mi a helyzet.(Bár egy jó gazdi ezt már észrevette volna)
2013. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Béla :)) Akkor jól beletrafáltam! Remélem sikeres lesz a beavatkozásod, és hamarosan nem kell éheznie a kutyusnak írd majd meg hogy alakult!
2013. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!