Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2013 veszettség elleni oltás...

2013 veszettség elleni oltás és chip - most akkor melyik dokinak van igaza? Vagy csak átvágott az egyik?

Figyelt kérdés

Van egy keverék kutyám, akinek most január elején akartam beadatni a kombi + veszettség elleni oltást 7000Ft-ért, amivel eredeti árhoz képest 3000 Ft-ot spórolhatok (mintha külön-külön alkalommal adatnám be). Dokinő kérdezte van-e chipje, mondom nincs, 2 nap múlva kapja másik rendelőben.

Erre azt mondta, hogy az baj hogy még nincs chipje, mert akkor nem kaphatja meg a veszettség ellenit, csak a kombit!!!:O


Kérdeztem miért? - Mert az új törvény szerint előbb kötelező chip, utána kötelező veszettség elleni.

Gondoltam jó, ő biztos jobban tudja, beadattam csak a kombit - 5000 Ft (veszettség ellenivel lett volna 7000)... Megbeszéltük, hogy chippelés után megyek oda vissza beadnia a veszettség ellenit....


Ma voltam chippelni, kérdezi a mellesleg nagyon kedves doki, hogy o-óóóó miért nincs a kutya veszettség ellen beoltva???

Mondom, mert azt csak chippelés után kaphatja.

Mire a doki - Nem-nem, ha nincs veszettség ellen oltva, akkor nem kaphat chippet!!!! WTF???


Szal a dokiNŐ szerint nem kaphat veszettség ellenit, mert nincs chip, a doki szerint meg nem kaphat chippet, mert nincs veszettség elleni.........


Na mindegy... Beadattam ott a veszettség ellenit, és utána kapta is a chippet....... Fasza.

Chip akciósan 3000 Ft, oltás 4800.... (+ féreghajtó tabi 300.-.).

Vagyis akkor csak az oltás volt 9800 Ft a 7000 helyett...


1. verzió

Most arra tudok csak gondolni, hogy a dokinő azért mondhatta amit mondott, mert ha külön adatom be a veszettség ellenit, akkor ugye nem 2000-be került volna a kombival, hanem újabb 4500 Ft... vagyis le akart húzni még pénzzel??


VAGY


2.verzió

Igaza volt a dokinőnek és valóban így van a törvény hogy előbb chip, aztán oltás és csak a fiatal doki nem tudta...


Ti hallottatok már ilyet???


Mondjuk csak az a 3000 Ft böki a csőröm amit "buktam", mert abból meglett volna a másik kutya chippeltetése is......



2013. jan. 9. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
chip nélkül nem kaphat veszettség ellenit. és pont.
2013. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg semmilyen kezelést, még a kombinált oltást sem kaphatná meg az a kutya, amelyik nincs chippeltetve.
2013. jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vicuska87 ***** válasza:
92%

Amíg a kutyád nincs chippelve, addig az orvos nem kezelheti!


Ha a chippet nem fogadod el, akkor fel is jelenthet!

2013. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Na ez volt a kérdés. Hogy chipp előbb, és oltás utána, vagy oltás mehet előbb, aztán chip??


Mert ugye idéntől kötelező a chippeltetés.

(Mondjuk én már tavaly novemberben kifizettem előre a chippeltetést)..

2013. jan. 9. 14:53
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A chipphez regisztrálják a veszettség ellenit, ha előbb kapja meg és nincs benne chip akkor nem tudja mihez regisztrálni. A doktornő jól mondta!
2013. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi lett volna, ha megvárod a chippelést, ahova akartad vinni és utána kapja meg az oltást?

Viszont a chip-oltásban a doktornőnek volt igaza.

2013. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A chippeltetéses akció csak e hét végéig van, úgyhogy azt mindenképp mostanra akartam időzíteni (ma van a héten az egyetlen teljes szabadnapom), az oltást pedig (nem tudva, hogy hogy kötelező a sorrend) így sikerült leegyeztetni.. a veszettség ellenivel ígyis kicsit elkéstem, minél előbb le akartam tudni azt is.
2013. jan. 9. 15:22
 8/11 anonim ***** válasza:
ha már kifizetted novemberben a chipet, miért nem kapta meg a kutya?
2013. jan. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Látod, most az akcióvadászat miatt buktál 3 e ft.-ot. Sokkal egyszerűbb lett volna a doktor nővel chipeltetni, és oltatni egy ugyanazon alkalomkor. Ráadásul ezt a chipet csak egyszer kell kifizetni.
2013. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a Doktornőnek volt igaza.
2013. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!