Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak még?

Mit csináljak még?

Figyelt kérdés
több mint 2 hónapja lett egy westie kiskutyám akkor volt 4 hónapos és még nem volt szobatiszta. Mikor elhoztuk kitettünk neki kutyapelenkát és egy hét alatt megtanulta hogy oda végezze el a dolgát, de pár nappal később mintha nem tudná mellépisilt és azóta se pisil a pelenkára már nyomtam bele az orrát leszidtam abban a pillanatban odavittem a pelenkára leszídtam és még ilyen odaszoktató cseppeket is vettem de nem pisil oda megy és ahol éppen jön oda végzi a dolgát anyukámnak már elege van mert ha leszidom megtudja mutatni hogy a peelnkára kell pisilni meg odamegy de késöbb akkor se pisil oda. 1 hete kezdtem el kiszoktatni de nem nagyon végzi odakint a dolgát néha már kint pisil de ha bejövünk ugyan úgy szalad és odapiszkít mindenhová hogy tanítsam meg rá hogy kint vagy a pelenkára végezze a dolgát?
2013. jan. 9. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A pelenkával ez a nagy baj, hogy a kutya megtanulja, hogy a lakásba is piszkíthat. A pelenkát tedd el és kezd a legelejéről. Legyél nagyon türelmes! Így sokkal nehezebb lesz, hogy megszokta, a lakásba is lehet üríteni.

Utólag soha nem büntetünk! Az, hogy belenyomod az orrát, nagyon rossz módszer és semmi eredménye nem lesz, nem fogja megérteni, hogy miért csinálod. Mikor pont rajta kapod, akkor szidhatod meg, utána már nem.

2013. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
rendben köszi eddig oké de hogy vegyem rá hogy kint végezze el a dolgát?
2013. jan. 9. 18:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Napközben 3-4-5 óránként, illetve evés-ivás után kiviszed és addig sétálsz vele kint, míg el nem végzi a dolgát ott. Ha sikerült, nagyon rádicsérsz, akár jutalmazol is.
2013. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!