Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskóbénulásnál mit lehet tenni?

Tacskóbénulásnál mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
10 éves tacskónk először fájlalta a hátát elvittük orvoshoz kapott 3 napig kezelést de sajnos nem használt mert lebénult a két hátsó lábára. Nem szeretnénk elaltani. Gyógyszert nem kapott pedig azt olvastam másnál h gyógyszert szed a kutyája akinek ilyen betegsége van. Szeretném megkérdezni aki ért hozzá mit lehetne tenni érte? Olvastam itt neten a kutyakocsiról is ha valakinek lenne tapasztalata és megírná megköszönném.
2013. jan. 9. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan orvoshoz kéne elvinni, aki vagy spec. ilyesmivel foglalkozik vagy egy nagyobb állatklinikára, ahol már volt hasonló eset és több orvos van többféle tapasztalattal. Ezt a sarki kutyadoki nem fogja tudni kezelni, mert először meg kell röntgenezni, és az eredmény után lehet továbblépni. Merre laksz? Hátha tud itt valaki orvost ajánlani a környékről.
2013. jan. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fehérváron. De most olvastam egy gyógyszerről a diclofenac -ról szerintem kipróbáljuk nála ha másnak segített.
2013. jan. 9. 19:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Az orvosotok nem javasolta a műtétet? Azzal egész jól rendbe lehet hozni a gerincét. Kérdezzetek rá esetleg.
2013. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Diprophos injekció többszöri adása, ill. milgamma m napi 1 szem. Nálunk ez vált be. Két bénulásos kutyám is volt már, mind a kettő helyre jött.


Mindkettőnél kb 1 év volt, mire anélkül tudtak járni, hogy húzták volna magukat a földön.


A legnehezebb megakadályozni, hogy a kutya húzza magát, mert ezzel komoly sérüléseket tud magának okozni.


A gerincsérülés súlyosságától függően kell kezelni a kutyát, ezért mindenképp keressetek olyan állatorvost, aki látott már, kezelt már ilyet.

2013. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítségeteket. De nem milgamma n -re gondoltál?Mert M-el nem találom a neten.
2013. jan. 9. 19:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, de az :) Melléütöttem!
2013. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az elsődleges egy jó doki, akkor van esélye a kutyának!
2013. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Igaz Állatbarát ***** válasza:
Mihamarabbi gyógyulást a Kutyusnak!
2013. jan. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönjük. Gyógyszert kiváltottam reméljük h használ neki.
2013. jan. 14. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!