Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kiskutyámnak "kinyílt a...

Új kiskutyámnak "kinyílt a csipája". Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Három hete van nálam. Nagyon gyorsan tanul, nagyon engedelmes, én pedig nagyon következetes vagyok vele, hogy ez így is maradjon. Viszont a napokban elkezdett rosszalkodni, gondolom azért mert mostanra oldódott fel teljesen, és próbálgatja a határokat.

Van valami amire különösen érdemes oda figyelnem, vagy csak csináljak mindent úgy ahogy eddig?



2013. jan. 10. 09:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy felnőtt kutya, 8 éves.
2013. jan. 10. 09:57
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha minden szabályt betartasz akkor nem lesz baj. Olyanok mint a gyerekek, a határokig mennek.


Pl ha eddig nem engedted meg neki h felmenjen a kanapéra, de most felakar, akkor tiltsd neki.


Mindent amit akarsz tiltani ezután is tiltsd, pár nap , vagy hét és rájön hogy amik eddig szabályok voltak most is azok lesznek :)


Nem lesz gond nyugi, hogy ha következetesen neveled. :)

2013. jan. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pont ilyenek történtek.

Eddig nagyon jól tudta hogy az ágy tiltott terület, tegnap meg felugrott rá. Gyorsan lezavartam.

Meg már tök jól ment a behívás, úgy 90%-osan, most meg elkezdett elkanászodni. Tegnap is szóltam

neki hogy jöjjön, ő meg egy gyrost evő ember után szaladt, rám sem hederített. Nekem kellett utána mennem. Kól leszidtam, majd haza vittem, de úgy. hogy útközben hozzá sem szóltam. Látta hogy nagyon mérges vagyok, jött is mellettem mint a kisangyal. :)

2013. jan. 10. 11:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyan mint az én kutyám:) Nagyon szépen, gyorsan megtanult/megtanul mindent, de ha csak kicsit lazsálok vele szemben, pl. 1-2 napig nem vagyok következetes rögtön kanász. De ugyanilyen gyorsan helyre is lehet tenni.

Biztosan jó gazdija leszel, de tartsd be vele a szabályokat....bagoly mondja:)))

2013. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Falka gond van nálatok és ne szaladj a kutya után inkább te szaladj el töle tuti meggondolja magát ki után megy
2013. jan. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Amikor látom hogy már majdnem lent van az úttesten, muszáj elkapnom....
2013. jan. 11. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!