Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Krónikus vesebeteg kutya. Ki...

Hollenda Csilla kérdése:

Krónikus vesebeteg kutya. Ki küzködik ezzel a betegséggel?

Figyelt kérdés
Krónikus vesebeteg a kutyám! Golden Retriever kutyusomnál-Larusnál-7 nappal ezelőtt diagnosztizálták a krónikus veseelégtelenséget.4 napig kapott reggel-este infúziós kezelést. Az állapota ránézésre javult. Hazahoztuk. De sajnos 2 napja nem eszik semmit. Állandóan csak alszik, és alszik. Pisilni jár ki sokat, kevesebbet iszik, mint pár nappal ezelőtt. Elvittem sétálni, amit igen-igen élvezett, haza sem akart jönni. Felhívtam az Állatorvost. Ma este vissza kell vinni, mert nem jó, hogy nem eszik, és csak alszik-alszik. Kinek van hasonló tapasztalata?

2013. jan. 10. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos van.Az én bullterrieremnek volt,igaz,neki 16 éves kora után.Pár hónapig élt még.

Sajnos nagyon nem jók a kilátások.Veseátültetést és dialízist nem csinálnak kutyáknál,pedig az lenne a megoldás.

Amint észreveszed,hogy már nemigen érdekli semmi,akkor sajnos el kell engedni.Az enyém is jól elvolt,speciális vesebetegnek való tápot kapott+állandó,napi szintű állatorvosi kontrollra jártunk.Ezzel így elvoltunk pár hónapig.Ő is játszott,pörgött.

Egyszer elmentünk a férjemmel vásárolni vagy 2 óra hosszára.Mire hazaértünk,a kutya csak feküdt,nézett ránk,de láthatóan már nem ismert meg.Rohantunk vele a dokihoz,aki az altatást javasolta.Megtettük.Életem legjobb kutyája volt.

2013. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

:( Nagyon sajnálom...asszem kezdem sejteni mit éltetek át.

Reggel - este kap infúziós kezelést, hátha át tudják mosni a veséjét neki. Viszont egyáltalán nem akar enni semmit. Valószínűleg a szájában, nyelőcsővében lévő fekély fájdalma miatt...Pedig nagyon fontos lenne az étel, hisz az tölti meg energiával.

Hétfőig kapja az infúziót, az Ipakitin nevezetű gyógyszert, aztán készítenek egy újabb labort. Ha rosszabb az eredmény, illetve nem javul, akkor sajnos el kell gondolkozni...

Mennyi hónapig bírta a kutyusod? Evett azért?

2013. jan. 12. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!